Autor Wątek: ÂŚcieżka dźwiękowa z Gothic 3 do Gothic 2  (Przeczytany 4985 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanatos

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lubie cole :) Gram w Gothica :D
ÂŚcieżka dźwiękowa z Gothic 3 do Gothic 2
« dnia: 17 Październik 2009, 09:07:18 »
Witam. Czy da się jakoś przenieść ścieżkę dźwiękową z Gothic 3 do Gothic 2? I żeby mi sie uruchamiała jak np. jestem w mieście to taka jak jestem w mieście w Gothic 3.

Offline Adanos7

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złote Wrota Team
Odp: ÂŚcieżka dźwiękowa z Gothic 3
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik 2009, 13:19:38 »
Zapewne się da. Wypakowujesz muzykę z G3 programem G3Pak, następnie dodajesz do Gothica 2, do odpowiednich folderów (muzyka w G2 musi być mono, nie stereo).

Forum Tawerny Gothic

Odp: ÂŚcieżka dźwiękowa z Gothic 3
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik 2009, 13:19:38 »

Offline Nakiel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Naleśnik
Odp: ÂŚcieżka dźwiękowa z Gothic 3
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Październik 2009, 00:13:20 »
Cytuj
następnie dodajesz do Gothica 2, do odpowiednich folderów

Niestety, nie masz racji - w pierwszych 2 częściach serii muzyka nie została przygotowana w pliku muzycznym jakiego powszechnie używamy.

Z tego co wiem, Kai Rosenkranz sam komponował muzykę za pomocą... komputera, dobrał odpowiednie dźwięki, po czym zapisał je w postaci pliku z całkowicie nieznanym nam rozszerzeniem, w którym znajduje się opis zapisu dźwięków o określonym tonie zagranych na odpowiednim instrumencie <_<, komputer aby je odczytać musi znać częstotliwości tych dźwięków ukrytych pod np. gitara ton2 (to tylko przykład, zapisane jest to całkowicie inaczej), poza tym są jeszcze pliki określające długość danej ścieżki, i miejsca dla odpowiedniej muzyki. <_<(możemy wszystkie znaleźć w katalogu ",,,"\_Work\Data\Music)

Muzyka do trzeciej odsłony naszej gry zaś, to nagrana orkiestra, zapisana w formacie już bardziej znajomym, bo .ogg, czyli działający na całkowicie innej zasadzie niż powyższy i niestety nie da się go skonwertować w żaden sposób, więc też musimy wykluczyć przekopiowanie tego pliku.

Pozdrawiam Nakiel!  ;)

PS. Możliwe iż popełniłem błędy w opisie zasad działania muzyki w G2 i G1, więc proszę o nie kierowanie się powyższą wypowiedzią na innych forach.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2009, 00:15:21 wysłana przez Nakiel »

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ÂŚcieżka dźwiękowa z Gothic 3 do Gothic 2
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Październik 2009, 16:11:07 »
Muzyka w Gothic I i w Gothic II jest w formacie STY i SGT (czy nie można było zapisać w jakiś prostszy format?  :huh:), ale są dwa programy, dzięki którym można ją odtworzyć - DirectMusic Producer lub Gothic music. Ale niestety nie można ich przerobić, więc pozostaje tylko ewentualne nagranie ich poprzez jakiś program.

Cytuj
Muzyka do trzeciej odsłony naszej gry zaś, to nagrana orkiestra, zapisana w formacie już bardziej znajomym, bo .ogg, czyli działający na całkowicie innej zasadzie niż powyższy i niestety nie da się go skonwertować w żaden sposób, więc też musimy wykluczyć przekopiowanie tego pliku.
Mylisz się - można przerobić. Ja cały soundtrack z G3 mam w formacie mp3 :].
 

Offline Nakiel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Naleśnik
Odp: ÂŚcieżka dźwiękowa z Gothic 3 do Gothic 2
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik 2009, 16:32:16 »
Cytuj
Mylisz się - można przerobić. Ja cały soundtrack z G3 mam w formacie mp3 :].
Mój błąd  ;). Miałem na myśli skonwertowanie ich na format z G2 i G1.
Oczywiście, że można przerobić .ogg na inne formaty - jest to format w miarę powszechny, wystarczy poszukać wujkiem Google :P

Forum Tawerny Gothic

Odp: ÂŚcieżka dźwiękowa z Gothic 3 do Gothic 2
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik 2009, 16:32:16 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top