Autor Wątek: Wiedźmin 2: Assassins of Kings  (Przeczytany 12672 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« dnia: 19 Wrzesień 2009, 09:22:16 »
Jakiś czas temu do sieci "wyciekł" film prezentujący nowego Wiedźmina. No właśnie... "wyciekł". Bo czy było to prawdziwym wyciekiem informacji, czy nie do końca zgrabnie rozegraną akcją marketingową tego nie wiadomo. Mimo to fanom pozostaje się cieszyć śliczną prezentacją ukazującą kawałek tak wyczekiwanej (przynajmniej przeze mnie) gry.

Poniżej wspomniany filmik:  


Kiedy ukaże się nowy wiedźmin? Czy w ogóle się ukaże znając kłopoty CDP z produkcją Rise of The White Wolf? Gdzie toczyć sie będzie jego akcja?
Na forach pisano, że będzie to Kaedwen, gdyż w czasie projekcji mogliśmy zobaczyć niejakiego Zyvika - postać znaną z sagi.

Co o tym sądzicie?  

Mi osobiście film niesamowicie się podoba i jak to określił pewien mój kolega: "Krótka piłka z mojej strony - zajebiste". Oczywiście podpisuję sie pod jego stwierdzeniem. System walki wygląda na bardzo podobny do tego, niezwykle udanego z Wiedźmina 1, a to dobrze. Cieszy mnie obecność tak zwanych "klikaczy" które ukazują się w pewnym momencie cutscenki i zależnie od reakcji gracza posuwają akcję do przodu na naszą lub nie naszą korzyść. Otoczenie... świetne. Mroczne góry, zimny wiaterek poruszający ogień tlący sie w pochodniach - epic ;p  
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2009, 09:30:59 wysłana przez Grison »

Offline Sirius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1257
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie, nie wiem gdzie jest twój kotek.
Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Wrzesień 2009, 09:24:31 »
Bzdura. Wiedźmin nigdy nie mieszał się w sprawy królów, a już na pewno ich nie zabijał ;/

Co nie zmienia faktu, że wygląda świetnie ;D

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Wrzesień 2009, 09:24:31 »

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Wrzesień 2009, 09:31:30 »
Bzdura. Wiedźmin nigdy nie mieszał się w sprawy królów, a już na pewno ich nie zabijał ;/

A gdzie pisze że Wiedźmin ma zabijać królów?

Co do filmika, widziałem go już i zrobił na mnie niezłe wrażenie, ale moją uwagę zwróciła walka, zobaczcie combosy, czy nie wyglądają znajomo? Mam nadzieję że druga część będzie równie udana jak pierwsza.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Wrzesień 2009, 09:34:01 »
Bzdura. Wiedźmin nigdy nie mieszał się w sprawy królów, a już na pewno ich nie zabijał ;/

Co nie zmienia faktu, że wygląda świetnie ;D

ÂŚwirius. Zwróć uwagę, młody człowieku że podtytuł nosi nazwę "Assassins...", a nie "Assassin..." tak więc trudno tu przyporządkować "siwo-łepetynowego" Geralta. Chodzi zapewne o funfli tego zabójcy z outra do pierwszego Wiedźmina. Może to jakieś eksperymenty rozbitej już Salamandry?

Offline Sirius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1257
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie, nie wiem gdzie jest twój kotek.
Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Wrzesień 2009, 09:37:03 »
Combosy: Assassins Creed :/

Gęba wieśka zmieniona, reszta piękna ;)

Offline bemol05

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Wrzesień 2009, 09:42:32 »
Najprawdopodobniej Geralt będzie musiał dowiedzieć się, kto stał za nieudanym zamachem na króla w outrze. Ten kawałek świata w filmie prezentuje się bardzo ciekawie, w tle nad miastem lata smok, na pewno będzie ciekawie. Walka jest bardzo podobna, do tej z jedynki, prawie nic w niej nie zmieniono, za to przerywniki wydają się jeszcze efektowniejsze. Zmieniono też wygląd okienka z opcjami dialogowymi, dodano też nowe animacje, dzięki czemu dialogi będą bardziej filmowe. Podoba mi się też nowa fryzura Geralta. Będzie HIT.

Offline Sirius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1257
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie, nie wiem gdzie jest twój kotek.
Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Wrzesień 2009, 09:48:30 »
Fryzura jest poryta... morderca z Blaviken z kokiem -.-

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Wrzesień 2009, 10:01:45 »
Tu akurat zgadzam się z ÂŚwiriusem, fryzura beznadziejna :/

Offline Sirius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1257
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie, nie wiem gdzie jest twój kotek.
Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Wrzesień 2009, 10:02:59 »
Ale, jakby nie patrzeć:

Pabloo

  • Gość
Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Wrzesień 2009, 12:01:13 »
Filmik już widziałem wcześniej i bardzo mi się spodobał ,co do gry to powiem tylko tyle ,że gra będzie bardzo dobra i będzie jedną z najlepszych gier RPG/cRPG na świecie!.
Już się nie mogę doczekać kiedy wyjdzie i ją zakupie ^^  ;D.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2009, 12:08:06 wysłana przez Taurs »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Wrzesień 2009, 12:07:12 »
Zobaczymy co wyniknie z tych planów twórców gry. Jedną z rzeczy które tutaj kują w oczy (przynajmniej mnie) są te proporczyki na wieżach:/ Wiem że to wersja beta i to dopiero projekt ale tak czy inaczej wygląda to niezbyt dobrze, trochę tak jakby były zrobione z drewna. Sam nowy "image" wiedźmina mi nie przeszkadza. Kucyk na głowie nie jest taki zły chociaż wolałbym wspominaną w książce skórzaną opaskę. Animacje są rewelacyjne. Przynajmniej porównując je z tymi Gothicowymi bo Assasan Creda nie miałem okazji wypróbować. Więc ogólnie projekt wygląda bardzo dobrze.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Wrzesień 2009, 12:56:05 »
Fryzura jest poryta... morderca z Blaviken z kokiem -.-
Tu akurat zgadzam się z ÂŚwiriusem, fryzura beznadziejna :/

Właśnie że fryzura jest zajebista.

A co do filmiku (który jest prawdziwy, bo to już zostało potwierdzone, ale obecnie poszukują wydawcy) robi wrażanie. Cały gameplay mi się podobał. Sądzę, że będzie jeszcze większy hit niż ,,jedynka''.

Pabloo

  • Gość
Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Wrzesień 2009, 13:26:30 »
Właśnie że fryzura jest zajebista.
Mi to nie robi różnicy jaką będzie miał fryzurę ,ważne żeby w niej nie wyglądał głupio a fryzura jak w pierwszej części Wiedźmina jest zajebista.
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2009, 18:11:23 wysłana przez Ionhar »

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Wrzesień 2009, 16:46:34 »
Z tego co usłyszałem i widziałem na filmie, projekt może być naprawdę udany. Fryzura to akurat z mojej strony mało ważny element. Ale grafika, animacje przedstawiają się wręcz świetnie. System walki dobrze że nie został zmieniony, gdyż jest również bardzo dobry. Dialogi też niezłe. A w filmiku szczerze powiedziawszy nie widziałem nic takiego, na co mógłbym narzekać. Jednym słowem może wyjść z tego naprawdę niesamowita produkcja.

Offline Crisis.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 0
  • mUa
Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Wrzesień 2009, 09:18:08 »
Jeszcze za wcześnie mówić o tym czy projekt będzie udany, na razie wszystko co mamy to ten jeden filmik. Na to jaka będzie gra, udana czy kiczowata (w co po graniu w pierwszą część nie wierzę...) poczekajmy na oficjalne ogłoszenie CD Red w związku z tworzeniem i wydaniem Wiedźmin 2: Assassins of Kings, a sądzę, że trochę na to poczekamy...

Co do samego filmiku, po pierwsze fryzura, to się najbardziej rzuca w oczy. IMO jest ona świetna, według mnie pasuje do naszego Geralta jak w mordę strzelił. ;] Następnie styl walki, jest on bardzo podobny, jak nie taki sam, do tego z pierwszej części. I co? I super. Nie zapominajcie o realizmie. Wiedźmin uczył się stylów przez całe życie, skoro już tak walczył w pierwszej części, to moim zdaniem dziwna byłaby nagła zmiana wyglądu machania mieczem. Nowe ciosy końcowe i zrzucanie popaprańców z klifów jako nowość mnie wystarczy. ;] Następnie otoczenie, w którym Geralt przebywał. Widać, że wszyscy zajmują się swoimi sprawami. ÂŚwietnie to wygląda, na przykład ćwiczenia żołnierzy. Dobrze też zareagowali jak Wilczek rozwalił beczkę znakiem. Zbytniej zmiany grafiki nie widzę i się cieszę, ta z jedynki jest świetna i nie powinni jej moim zdaniem zmieniać, co najwyżej dopracować. No i pozostaje jedna sprawa, smoczek i tytułowi Zabójcy Królów. Po pierwsze atak smoka wygląda bardzo widowiskowo i nie mogę się doczekać tej sytuacji w grze. Co do Zabójców Królów, ciekawią mnie oni strasznie i nie mogę się doczekać walk z nimi. ;]

To byłoby na tyle, czekam cierpliwie na następne materiały. To tyle, dziękuję i do zobaczyska.

Zapomniałbym o mojej tradycji:
Pozdrawiam, Crisis. (niektórzy wiedzą o co biega xD)

Offline Crisis.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 0
  • mUa
Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Wrzesień 2009, 15:55:17 »
Pewnie już każdy to przeczytał, ale mimo wszystko dam to tutaj. ;]

Cytuj
W związku z dużym zainteresowaniem, jakie wzbudził film prezentujący kontynuację Wiedźmina, postanowiliśmy odnieść się do waszych komentarzy. Tomek Gop, Senior Producer w CD Projekt RED odpowie na pytania jakie pojawiały się najczęściej.

1. Czy film, który wyciekł do Internetu, pokazuje finalną lub bliską finalizacji wersję gry?
Tak, jak powiedział Adam w naszym oficjalnym komentarzu na temat wycieku, film został stworzony w oparciu o bardzo wczesną, wewnętrzną wersję gry . Przed nami jeszcze długa droga zanim osiągniemy jakość, jaką sobie założyliśmy. Film został stworzony około pół roku temu na potrzeby poszukiwań potencjalnego wydawcy i wiele już zdążyło się w grze zmienić od tego czasu. W dodatku, film nie porusza jednego z najważniejszych aspektów naszej gry, czyli fabuły. Jest to dla nas istotne, gdyż wkładamy bardzo dużo pracy i zaangażowania aby właśnie ten element był dopracowany perfekcyjnie.

2. Czy głosy postaci, które słyszymy w filmie są już ostateczne?
Po obejrzeniu filmu, wiele osób kwestionowało jakość i dobór głosów postaci. Jestem mile zaskoczony, że twórcy Wiedźmina, członkowie zespołu RED, na tyle dobrze naśladują angielski akcent, iż ktokolwiek mógłby pomyśleć, że są to finalne wersje nagrań :). Na razie nie planujemy przekształcenia REDa w studio udźwiękowiania amerykańskich filmów akcji, więc nie ma się czego obawiać, nadal będziemy pracować nad grą. Mówiąc już na poważnie, głosy postaci nie są w żadnym wypadku finalne, są to tylko robocze wersje nagrane przez nas na potrzeby prezentacji.

3. Czy za Wiedźmina 2 odpowiada ten sam zespół, który pracował nad pierwszą częścią?
Tak, nad Wiedźminem 2 pracuje zasadniczo ten sam zespół ludzi, choć z drobnymi zmianami (ponad 50 osób ze „starego” składu). To prawda, iż w zespole były redukcje ale wiązały się one głównie z zawieszeniem prac nad Powrotem Białego Wilka.

4. Kiedy gra zostanie wydana?
Nie ustaliliśmy jeszcze daty premiery. Będzie ona ogłoszona razem z ujawnieniem wydawcy dla nowego Wiedźmina. W tym miejscu od razu chciałbym wszystkich uprzedzić, aby nie oczekiwali pojawienia się naszej gry zbyt wcześnie. Wiedźmin 2 to duża, złożona i ambitna produkcja, dlatego czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy aby ją ukończyć.

5. Kiedy zobaczymy więcej materiałów na temat gry?
Oprócz odpowiedzi na wasze pytania, które teraz czytacie nie planujemy publikować żadnych materiałów na temat nowego Wiedźmina. Oficjalna zapowiedź gry i materiały na jej temat zostaną opracowane wspólnie z naszym wydawcą i niestety nie wydarzy się to w najbliższym czasie :(.

6. Jakiego silnika będzie używał Wiedźmin 2?
Gra nie jest już oparta na silniku Aurora. Stworzyliśmy, nowy autorski silnik aby mieć w nim najbardziej potrzebne nam funkcjonalności. Ma on dużo bardziej elastyczną architekturę, powstaje niejako „na miarę” i… po prostu kopie tyłek :). Wierzymy, że pozwoli nam uniknąć wszystkich trudności na jakie trafiliśmy podczas produkcji pierwszego Wiedźmina. Szczegóły na temat nowego silnika, jego nazwa i konkretne funkcje zaprezentujemy po oficjalnej zapowiedzi gry.

7. Na jakich platformach ukaże się gra?
Na dzień dzisiejszy platformą wiodącą pozostaje PC, chociaż chcemy również przenieść Wiedźmina 2 na konsole. Więcej informacji na ten temat ukaże się po oficjalnej zapowiedzi gry.


Na zakończenie chciałbym jeszcze coś dodać. Mimo, że nie zamierzaliśmy i nie chcieliśmy nigdy upubliczniać tego filmu, jesteśmy bardzo zadowoleni z dużego zainteresowania jakie wywołał wśród graczy na całym świecie. Jak zawsze, będziemy starać się, aby każda nasza gra była lepsza od poprzedniej.


Pozdrawiam!
Tomek Gop
Senior Producer, CD Projekt RED

ÂŹródło: http://www.thewitcher.com/community/

Najważniejsza informacja - silnik. Jestem happy. ;]

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Kwiecień 2011, 21:38:19 »
O tak. Miesiąc przed premierą, a już zapowiada się ciekawie. Jak twierdzi gram.pl, 17 maja będzie premiera naszego Wiedźmina, drugiej już części. Ja, jako fan twórczości Sapkowskiego jak i pierwszej części przygód Geralta, po prostu nie będę mógł podejść do półki w empiku z RPG'ami, potrzymać pudełko i odejść. Wezmę jedno ze sobą.

Ciekawie będzie wyglądała opcja "standardowa": link

I oficjalna okładka: link

Niechaj rozgorzeje dyskusyja...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Kwiecień 2011, 22:13:52 »
Podoba mi się podejście CD Projektu. 99 złotych za dobrą grę plus różnorakie bajery w edycji podstawowej. To się opłaca. Nie to co zagraniczni dystrybutorzy. Gra taka sobie. Czasem brak polskiej wersji językowej, chociaż mamy polskie oddziały. Zaś poza pudełkiem rodem po tabletkach na ból głowy dostajemy instrukcje na 5 stron. W cenie nie mniejszej niż 120 złotych. To fajnie, że Polacy w tym przypadku nie mają zamiaru wyzyskiwać Polaków. Brawa dla CDP.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Maj 2011, 14:21:26 »
Uważam, że dzień po oficjalnej premierze mozna się już wypowiedzieć.
Pewno niektórzy wiedzą, że Redzi zaliczyli obsuwę i nie można było jej odpalić o 00.01 16 maja, tylko nieco późnej. Osobiście, w dobrej wierze spędziłem noc przy komputerze, czekając na odpalenie. Cóż, przed szkołą się nie udało, ale już po powrocie można było odpalić. Z perspektywy czasu muszę powiedzieć, że warto było, bo poznałem wielu fajnych ludzi, z którymi utrzymuję kontakt i mam nadzieję to pociągnąć.
Pierwsze, co muszę powiedzieć, to Redzi odwalili kawał dobrej roboty. Gra jest naprawdę świetna, grafika po prostu przepiękna, szczególnie, że dane mi oglądać ją w maksymalnych detalach. Dialogi często błyskotliwe, pełne humoru i "z jajem".
Co zauważyłem już teraz, to każde zadanie można wykonać na wiele sposobów. Najłatwiej zaobserwować to, patrząc, jak ktoś inny przechodzi te same etapy. Mój brat podejmował całkowicie inne decyzje i ich wynik również był różny. Wg. mnie ogromny plus, bo szczerze mówiąc w rzadko którym dzisiejszym RPG da się tak bawić. Od naszych decyzji zależy, jak potoczą się losy questa. Tutaj tylko mały przytyk; w jednym zadaniu na dziesięć łatwo przewidzieć, co się stanie. Skoro prowadzą mnie z zamkniętymi oczami do jaskini, to naprawdę trzeba być bardzo naiwnym, żeby wierzyć, iż nic się nie stanie.
Odnośnie grafiki można eseje pisać, bo jest rzeczywiście fantastyczna. Widoczki wypalają oczy, często zdarzało mi się zatrzymać i podziwiać okolicę. Tutaj pochwała kolejna, bo las faktycznie wygląda jak las; nie kilka drzewek na krzyż, a las z prawdziwego zdarzenia. Ogromna gęstwina, wszędzie krzaki, jakieś stwory. To jest to, czego w wielu grach mi brakowało, jak choćby w Oblivionie: Las nie był do końca lasem. Szczęśliwie nadszedł jednak Wiedźmin 2 i pokazał konkurencji, gdzie ich miejsce.
Spodobały mi się dość realne postacie; żadna z postaci nie jest zbyt płytka, ma swoje pasje i poglądy. Tutaj jest również nieźle.
Za to z początku nieco zraziła mnie walka. Do tego trzeba po prostu przywyknąć; po brutalnie ciśniętej na ścianę porcelanowej skarbonce i talerzu udało mi się przywyknąć i czerpać przyjemność z walki. To już nie żmudne klikanie lewym przyciskiem. Teraz trzeba wciąż wykonywać uniki, stosować petardy i znaki. Od średniego poziomu gra czerpie już ze wszystkich umiejętności Geralta, które należy szybko opanować. Bo bardoz szybko dostaniemy po dupie.
Takie wrażenia wyniosłem póki co z gry, którymi postanowiłem się z wami podzielić. Chyba udało mi się przekazać, że gra jest faktycznie wspaniała i warto ją kupić. Jako posiadacz EK nie żałuję zakupu i szczerze mogę ją polecić każdemu.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Marzec 2012, 20:49:33 »
Opublikowano nowy materiał filmowy na zajawkę wersji rozszerzonej Wiedźmina 2. Polecam.


Forum Tawerny Gothic

Odp: Wiedźmin 2: Assassins of Kings
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Marzec 2012, 20:49:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top