Autor Wątek: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?  (Przeczytany 11263 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skotar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« dnia: 05 Sierpień 2009, 19:45:42 »
Grajac w G2 zaciekawila mnie jedna rzecz, a mianowicie:

Bezi gada z Smokiem Ozywieńcem i smok w pewnym momencie mowi:
- Nie poznajesz mnie
A Bezi na to:
- To ty ? Niemozliwe

Bezi nic nie mowi za kogo go podejzewa, ani Smok nie mowi kim jest. Mysle ze to moze byc Sniacy pod inna postacia. Oprocz tego ze Bezi skas juz zna Smoka Ozywienca uwazam ze moze to byc prawda gdyz Sniacy zostal wygnany a nie zabity. W dodatku czlonkowie bractwa sluzyli Sniacemu, a po zniszczeniu bariery zostali Poszukiwaczami, ktorzy sluzyli Beliarowi (Smokowi Ozywiencowi).

Inna mysla ktora mi przeszla przez glowe, ze po zabicu Kruka, Beliar sprawil ze Smokiem Ozywiencem jest wlasnie Kru. A wy co myslicie o tym ?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sierpień 2009, 22:08:51 »
Cytuj
Bezi gada z Smokiem Ozywieńcem i smok w pewnym momencie mowi:
- Nie poznajesz mnie
A Bezi na to:
- To ty ? Niemozliwe

- Nie poznajesz mnie?
- Tata?

I tak jakby nie patrzeć twórcy gry zrobili ze śniącego jakiegoś ogromnego pełzacza który za dużo nie miał nic do powiedzenia, a Smok to smok, ni z gruchy i ni z pietruchy do śniącego nie podobny w niczym. Gdzie tu podobieństwo? :huh:

Cytuj
W dodatku czlonkowie bractwa sluzyli Sniacemu, a po zniszczeniu bariery zostali Poszukiwaczami, ktorzy sluzyli Beliarowi (Smokowi Ozywiencowi).

Tak? A skąd to wiesz? Hmm... A Lester i Angar?


Forum Tawerny Gothic

Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sierpień 2009, 22:08:51 »

Offline Capo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Capo di tutti capi.
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpień 2009, 22:27:55 »
Była mowa o tym że członkowie bractwa po zniszczeniu bariery zostali poszukiwaczami, a Lester i Angar w porę z niego uciekli dzięki czemu się w nich nie zamienili.
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpień 2009, 22:34:03 wysłana przez Capo »

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sierpień 2009, 00:08:46 »
Grajac w G2 zaciekawila mnie jedna rzecz, a mianowicie:

Bezi gada z Smokiem Ozywieńcem i smok w pewnym momencie mowi:
- Nie poznajesz mnie
A Bezi na to:
- To ty ? Niemozliwe
Tak to jest jak się nie słucha dialogów w grze. Smok ani Bezi nic takiego nie mówi. Tu jest cały dialog.
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_20_00"); //A więc udało ci się mnie odnaleźć. Bardzo długo czekałem na twoje przybycie.
AI_Output (other, self, "DIA_Dragon_Undead_Hello_15_01"); //Nie rozśmieszaj mnie. Zaraz mi powiesz, że wszystko przebiega zgodnie z twoim planem.
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_20_02"); //Cóż ty możesz wiedzieć o moich zamiarach?
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_20_03"); //Czyż nie wysłałem Poszukiwaczy, by naprowadzili cię na mój ślad?
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_20_04"); //Czy nie pozostawiłem śladów mojego istnienia, tak wyraźnych, że trudno je było przeoczyć?

if (hero.guild == GIL_DJG)
&& (DragonEggCounter >= 7)
{
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_20_05"); //Czy nie dostałeś się tutaj dzięki zbroi wykonanej ze smoczych jaj?
};

if (hero.guild == GIL_PAL)
{
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_20_06"); //Czy nawróceni paladyni nie byli wystarczającym powodem, byś poszukał sprawcy całego tego zamieszania?
};

if (hero.guild == GIL_KDF)
{
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_20_07"); //Czy spotkanie z opętanymi nieszczęśnikami nie było wystarczającym powodem, byś poszukał sprawcy całego tego zamieszania?
};

AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_20_08"); //Choćbyś nie wiem jak próbował, nie możesz temu zaprzeczyć.

//ADDON
AI_Output (self, other, "DIA_Addon_UndeadDragon_Add_20_01"); //Przeznaczenie tylko jednej sztuki nie zostało z góry określone!
AI_Output (self, other, "DIA_Addon_UndeadDragon_Add_20_02"); //Zabiłeś jednego z moich sług. To on miał posługiwać się Szponem...
AI_Output (self, other, "DIA_Addon_UndeadDragon_Add_20_03"); //Sądzę, że ty go teraz masz. I za to zginiesz!

Info_AddChoice (DIA_Dragon_Undead_Hello, "Dość tego.", DIA_Dragon_Undead_Hello_attack );
Info_AddChoice (DIA_Dragon_Undead_Hello, "Kto wysłał cię na tę wojnę przeciw rodzajowi ludzkiemu?", DIA_Dragon_Undead_Hello_Auftraggeber );
Info_AddChoice (DIA_Dragon_Undead_Hello, "Dlaczego tu przybyłeś?", DIA_Dragon_Undead_Hello_warum );
Info_AddChoice (DIA_Dragon_Undead_Hello, "Kim jesteś?", DIA_Dragon_Undead_Hello_wer );

B_LogEntry (TOPIC_HallenVonIrdorath,"Przeciwnikiem jest smok-ożywieniec. Muszę go zabić, zanim będę mógł opuścić tę przeklętą wyspę.");
};
func void DIA_Dragon_Undead_Hello_wer ()
{
AI_Output (other, self, "DIA_Dragon_Undead_Hello_wer_15_00"); //Kim jesteś?
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_wer_20_01"); //Nadal musisz o to pytać? Zastanów się, głupcze. Przecież wiesz, kim jestem.
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_wer_20_02"); //Nie mam imienia. Tak jak ty nie masz imienia.
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_wer_20_03"); //Mój stwórca obdarzył mnie boską mocą, tak jak twój bóg obdarzył mocą ciebie.

AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_wer_20_04"); //Moim przeznaczeniem jest zniszczyć świat.

if ((hero.guild == GIL_MIL) || (hero.guild == GIL_PAL))
{
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_wer_20_05"); //Tak, jak twoje przeznaczenie wyznacza moralny kod paladynów.
};

if ((hero.guild == GIL_SLD) || (hero.guild == GIL_DJG))
{
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_wer_20_06"); //Tak, jak ty sam niesiesz śmierć, łowco smoków.
};

if (hero.guild == GIL_KDF)
{
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_wer_20_07"); //Tak, jak twoim celem jest głoszenie wiary Innosa, Magu Ognia.
};

AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_wer_20_08"); //Czy nie czujesz więzi, która nas łączy? Tak! Już wiesz, kim jestem.
AI_Output (other, self, "DIA_Dragon_Undead_Hello_wer_15_09"); //Nie... To niemożliwe! Xardas zawsze mówił...
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_wer_20_10"); //Xardas jest słaby. Nie stanowi dla mnie żadnego zagrożenia. Tylko ty jesteś godzien stawić mi czoła.
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_wer_20_11"); //Tak zostało zapisane. Pora, byś pogodził się ze swoim przeznaczeniem.



};

func void DIA_Dragon_Undead_Hello_warum ()
{
AI_Output (other, self, "DIA_Dragon_Undead_Hello_warum_15_00"); //Dlaczego tu przybyłeś?
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_warum_20_01"); //Powierzono mi mą moc, bym dzięki niej skąpał ten świat w morzu krwi.
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_warum_20_02"); //Nie spocznę, póki ostatnia forteca praworządności nie obróci się w pył.

};

func void DIA_Dragon_Undead_Hello_Auftraggeber ()
{
AI_Output (other, self, "DIA_Dragon_Undead_Hello_Auftraggeber_15_00"); //Kto wysłał cię na tę wojnę przeciw rodzajowi ludzkiemu?
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_Auftraggeber_20_01"); //Moim władcą jest Pan Ciemności. Znasz go. Słyszysz jego zew.
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_Auftraggeber_20_03"); //Moje armie powstaną wkrótce z jego imieniem na ustach, a świat spowije wieczny mrok.
};

func void DIA_Dragon_Undead_Hello_attack ()
{
AI_Output (other, self, "DIA_Dragon_Undead_Hello_attack_15_00"); //Dość tego. Wyślę cię z powrotem do piekła, z którego wypełzłeś, gadzie.
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_attack_20_01"); //Nie jesteś jeszcze gotów do walki ze mną. Jeszcze chwila, a mój cel zostanie osiągnięty.
//ADDON
if (C_ScHasEquippedBeliarsWeapon())
|| (C_ScHasReadiedBeliarsWeapon())
|| (C_ScHasBeliarsRune())
{
AI_Output (self, other, "DIA_Addon_UndeadDragon_Add_20_04"); //Naprawdę sądzisz, że możesz mi zaszkodzić tym szponem?
};
//ADDON ENDE
AI_Output (self, other, "DIA_Dragon_Undead_Hello_attack_20_02"); //Twoje szczątki pozwolą mi wyzwolić wiatr śmierci, który wkrótce omiecie cały świat.
Cytuj
Bezi nic nie mowi za kogo go podejzewa, ani Smok nie mowi kim jest. Mysle ze to moze byc Sniacy pod inna postacia. Oprocz tego ze Bezi skas juz zna Smoka Ozywienca uwazam ze moze to byc prawda gdyz Sniacy zostal wygnany a nie zabity. W dodatku czlonkowie bractwa sluzyli Sniacemu, a po zniszczeniu bariery zostali Poszukiwaczami, ktorzy sluzyli Beliarowi (Smokowi Ozywiencowi).
Przecież w grze jest wyraźnie powiedziane, że ÂŚniący przywołał armię zła (czyli i również Smoka Ożywieńca), więc to nielogiczne, że smok mógłby być śniącym :huh:.
A co do Angara i Lestera, to wystarczy samo to, iż są to ważne postacie w grze, ot cała filozofia :wub:.
Cytuj
Inna mysla ktora mi przeszla przez glowe, ze po zabicu Kruka, Beliar sprawil ze Smokiem Ozywiencem jest wlasnie Kru. A wy co myslicie o tym ?
Ekhm... przecież Smok wyraźnie mówi (masz zresztą powyżej), że Bezi zabił jednego z jego sług, która miała się posługiwać szponem (czyli chodzi o Kruka), a więc gdzie tu logika?
Zatem na twoje pytanie ,,Smok Ożywieniec to ÂŚniący?'' odpowiadam - NIE.

Zresztą chyba był już kiedyś podobny temat...

Offline Maliniak

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sierpień 2009, 18:45:02 »
bylo tez powiedziane napoczatku gra z xardasem odpal i sie doweisz mam taka nadzieje :D

Offline BeziPL

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Październik 2012, 21:48:41 »
Ja podejrzewam że Smok Orzywieniec jest bratem beziego

Offline BeziPL

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Październik 2012, 21:56:52 »
Przecież Lester jest w lesie niedaleko wieży Xsardasa więc jak mógł zostać poszukiwaczem

Offline Inferno

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 90
  • Ave Beliar!
    • Karta postaci

Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Październik 2012, 15:29:25 »
Przecież Lester jest w lesie niedaleko wieży Xsardasa więc jak mógł zostać poszukiwaczem
Ja podejrzewam że Smok Orzywieniec jest bratem beziego

A ja podejrzewam że miałeś jedynkę z ortografii. Co do tematu to ja myślę tak samo jak autor, Xardas mówi na początku że ÂŚniący swoim krzykiem powiedział : -Przybywajcie!. A w ogóle to ÂŚniący został wygnany a nie pokonany, więc możliwe że to on jest Ożywieńcem. Zadzwoni ktoś do PB? to może się zapytać na podstawie kogo robili ożywieńca.

P.S BeziPL używaj opcji Edytuj i nie pisz posta pod postem.

Co do cytatu z Lesterem nie zgodzę się gdyż, Lester na początku mieszkał na bagnach z innymi z bractwa. Lester uciekł na Khorinis ponieważ przestraszył się tego że bariera znikła. To tyle na ten temat. Widać że nie grałeś w Gothic 1.

P.S2. Kruk nie mógł być Smokiem Ożywieńcem. Czemu?, a temu że Kruk występuje jako człowiek ożywiony w G2 NK a Smok Ożywieniec nie rusza się z Dworu Irdorath nawet na sekundę.
« Ostatnia zmiana: 04 Październik 2012, 15:34:38 wysłana przez Inferno »

Offline Xardas12345

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŚmierć to dopiero początek.
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Marzec 2013, 09:23:25 »
A ja podejrzewam że miałeś jedynkę z ortografii. Co do tematu to ja myślę tak samo jak autor, Xardas mówi na początku że ÂŚniący swoim krzykiem powiedział : -Przybywajcie!. A w ogóle to ÂŚniący został wygnany a nie pokonany, więc możliwe że to on jest Ożywieńcem. Zadzwoni ktoś do PB? to może się zapytać na podstawie kogo robili ożywieńca.

P.S BeziPL używaj opcji Edytuj i nie pisz posta pod postem.

Co do cytatu z Lesterem nie zgodzę się gdyż, Lester na początku mieszkał na bagnach z innymi z bractwa. Lester uciekł na Khorinis ponieważ przestraszył się tego że bariera znikła. To tyle na ten temat. Widać że nie grałeś w Gothic 1.

P.S2. Kruk nie mógł być Smokiem Ożywieńcem. Czemu?, a temu że Kruk występuje jako człowiek ożywiony w G2 NK a Smok Ożywieniec nie rusza się z Dworu Irdorath nawet na sekundę.
Nie zbyt masz racje. Nie wiem czy to bug ale Ja spotkałem Smoka ożywieńca w górniczej dolinie. Rozejżyjcie się, a nie zadania. Zadania zadaniami ale tu chodzi o ten element. Ja z nim walcze do połowy życia i on mi znika. potem Bezimienny ma wizje we śnie i wie już co sie stanie. Tak było i jest przynajmniej u mnie.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Marzec 2013, 11:13:13 »
Nie zbyt masz racje. Nie wiem czy to bug ale Ja spotkałem Smoka ożywieńca w górniczej dolinie. Rozejżyjcie się, a nie zadania. Zadania zadaniami ale tu chodzi o ten element. Ja z nim walcze do połowy życia i on mi znika. potem Bezimienny ma wizje we śnie i wie już co sie stanie. Tak było i jest przynajmniej u mnie.

W jakiego ty Gothica grałeś O.o

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Marzec 2013, 11:19:18 »
Też się zastanawiam. Czyżby MT?

Offline Mikesz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Kwiecień 2013, 23:08:49 »
Bajkopisarstwo...

Offline GaroK

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 124
    • Karta postaci

Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lipiec 2013, 23:24:56 »
Może i miał jakieś większe powiązania ze śniącym,Ale samym śniącym to być nie może,w końcu Xardas mówił że to właśnie Sniący przywołał smoki więc z mojego punktu widzenia to by było nie możliwe.

Offline piter118

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 9
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Sierpień 2013, 13:14:45 »
Xsardas mówi że jak śniący został wygnany  to przywołał potężne stwory czyli smoki  ale coś tu nie pasuje . ÂŚniący nie był wysłannikiem beliara był demonem po prostu bezio go zabił bo stwarzał zagrożenie oras Xar... chciał go sprawdzić czy to rzeczywiście on wybraniec . To smok ożywieniec był wysłannikiem beliara przeciwieństwem naszego bohatera to właśnie to starcie opisywały legendy ""człowiek pokonał bestie która wruciła do królestwa beliara'' .

Offline Statha

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Październik 2013, 11:03:02 »
ÂŚniący przemienił się w smoka. Przemienił się w to co przywołał, to czego człowiek boi się najbardziej.

Offline Diego4001

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Znowu jedna z tych głupich bestii !
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Listopad 2013, 21:48:17 »
Smok Ożywieniec to nie ÂŚniący na podstawie gry Arcania: Gothic 4 można wywnioskować to, bo śniący siedzi w amulecie ciągle, a później osłonka pęka i demon żeruje na duszy Bezi'ego (Rhobara III).

Offline jeryrep

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • Reputacja: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawość nie ma znaczenia. Liczy się tylko potęga.
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Listopad 2013, 21:49:45 »
No nie do konca. Gdy bezi spotyka smoka to on mowi: to ty? Niemozliwe. To chyba swiadczy o tym ze to sniacy.

Offline Diego4001

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Znowu jedna z tych głupich bestii !
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Grudzień 2013, 10:18:44 »
@UP Oj raczej nie. Xardas mówił, że ostatnim tchnieniem ÂŚniący wezwał sługi Beliara w tym smoki. Ale ten dialog miał ukazać coś. Przed tym zdaniem Smok Ożywieniec mówi: "Czyż nie wysłałem poszukiwaczy, by naprowadzili Cię na mój trop?" po tym zdaniu Bezi odpowiada: "To ty? Niemożliwe!"

Offline jeryrep

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • Reputacja: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawość nie ma znaczenia. Liczy się tylko potęga.
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Grudzień 2013, 11:55:37 »
Wedlug gothicpedii smok ozywieniec to sniacy (tak slyszalem)

Offline dunio1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 40
Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Grudzień 2013, 16:44:18 »
Twórcy gothica 1 , 2 i 3 nie traktują Arcani i ZB jako kontynuajci więc nie należy traktować tych gier poważnie.

Z dialogu fortuno można domyśleć się że śniący i smok to ta sama istota, no i po dialogu ze smokiem ożywieniem  można nabrać podejrzeń .

Forum Tawerny Gothic

Odp: Smok Ożywieniec to ÂŚniący ?
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Grudzień 2013, 16:44:18 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything