Autor Wątek: Guild Wars  (Przeczytany 5205 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Guild Wars
« dnia: 09 Grudzień 2006, 23:43:49 »
Jakiś tydzień temu w moje dłonie wpadł nowiutki nr. CDA. Na okładce dumnie widniały napisy z pełnymi wersjami. Moją największą uwagę przykuł Guild Wars: Factions. Moje serce się radowało, gdyż już od dawna przymierzałem się do jakiegoś MMORPG, a GW to w końcu największy konkurent World of Warcraft. Po pierwszym zajrzeniu do czasopisma mój hiperoptymizm trochę zgasł...10 godzinny/14 dniowy trial.  Pomyślałem sobie "No cóż nie wszystko musi być tak piękne" i zainstalowałem grę. Pierwsze wrażenie kiepskie. Musiałem czekać niezliczone ilości minut zanim pościągały się odpowiednie łatki(dobrze, że to wszystko było zautomatyzowane). Włączam grę, tworze konto i...pojawił się ekran tworzenia postaci. Pierwsza myśl - "Jakie to piękne!". Z językiem na ustach stworzyłem moją heroine Aileene Yani.
 
Skończyłem tworzyć postać i znowu nieprzyjemne czekanie przy ekranie ładowania. Gdy tylko się jednak to skończyło, zaparło mi dech w piersiach. Jak to możliwe, że tak piękna gra ma tak małe wymagania? Ogromny świat i niesamowita szczegółowość charakteryzują tą grę. Gdy tylko skończyłem samouczek i wybrałem się do Klasztoru(taki Nightfall'owy odpowiednik miasta) moim oczą ukazało się to na co czekałem od dawna. Dziesiątki różnobarwnie ubranych postaci. Każda z nich żyła. Wymieniali się dobrami, rozmawiali, przyłączyli do gildii, tańczyli, skakali...jednym słowem: beautiful. Stroje postaci zdecydowanie nawiązują do kultury dalekiego wschodu((jak i cała gra). Zebrałem drużynę i wyruszyłem na łowy. Po kilku godzinach zdobywania pkt. doświadczenia, wykonywania questów i zaznajamiania się z kolejnymi tajnikami gry, nie czułem kompletnie znużenia. Wciąż chciałem więcej i więcej. Na pierwszy plan wysuwają się ciekawe questy i ogrom świata. To na prawdę zaskakuje. I w końcu nadeszło to czego się obawiałem. W ciągu 3 dni skończyło się limitowane 10h grania. Zdołałem "dostukać" do 12lvl, ale w końcu ze smutkiem musiałem odłożyć grę. Mogłem co prawda wpisać inny kod z CDA, ale wymagało to ode mnie założenie nowego konta co oczywiście wiąże się ze zmianą postaci. Tak, więc moja przygoda z Guild Wars się skończyła. Jestem jednak na tyle zauroczony ta grą, że zapewne zakupie jej pełną wersje. Nie wymaga żadnego abonamentu, więc będę mógł się nią cieszyć bez dodatkowych opłat. Gra na prawdę warta jest grzechu i polecam ja szczerze. A co wy sądzicie o tej grze?

A na koniec taka humoreska. Dlaczego Guild Wars przekonuje mnie bardziej niż World of Warcraft? Spójrzcie na ten obrazek.  
Guild Wars vs. World of Warcraft
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2006, 23:49:47 wysłana przez DODO »

Offline Bielik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Guild Wars
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2006, 09:35:32 »
O jest jakiś gracz GW na TG oprócz mnie.Ja mam oryginalne konto z GW:F i mam 4 postacie, W/Mo,W/E, N/Mo, Monk.Teraz gram jeszcze więcej w GW bo jest po polsku :) .Polecam wszystkim którzy nie mają kasy na WoW'a i lubią grę PvP.Oczywiście PvE jest też fajne.Co do tej"piękności" to się zgadzam.

Forum Tawerny Gothic

Guild Wars
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2006, 09:35:32 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Guild Wars
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2006, 16:42:27 »
Ja podobnie jak Trivet dopadłem Cd-Actiona z wersją trial głownie z tego powodu iż od dłuższego czasu miałem chrapkę na Guild Wars'a. Trochę denerwowały mnie ciągłe aktualizację na początku gry jednak po godzince grania już nie zwracałem na to uwagi poza tym z czasem zniknęły. Gra urzekła mnie swoim trybem rozgrywki oraz ładną grafiką...o interesującej fabule chyba już nie muszę wspominać. Obecnie posiadam Nekromante - Rytualiste na 9 poziomie...w końcu kim mógłbym grać jak nie takową postacią. Jego imię to oczywiście mój nick z małym bonusem ponieważ musi on być dwuczłonowy a brzmi on Evil Isentor.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2006, 16:43:49 wysłana przez IsentoR »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Guild Wars
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień 2006, 00:57:31 »
Cytat: Bielik
Isentor lepiej sobie kup podstawowe GW dla poznania lepiej gry i dla farmienia kasy, GW:F jeśli polubiłeś w tej grze PvP albo GW:N jeśli lubujesz się w PvE.Ale wybór zawsze pozostaje do ciebie.A tak pozatym jeszcze raz polecam tą grę wszystkim.

Ja bym raczej kupił Nightfall, grafika jest ulepszona poza tym więcej opcji, przedmiotów itd itp. Naturalnie przy zakupie NF mamy tylko NF, oczywiście nie potrzeba Prophecies (czy jak to się tam pisało). Ja oczywiście również jak co miesiąc kupiłem CDA i odpaliłem GW:F...niestety, grałem bardzo dużo w wowa, a teraz gram praktycznie tylko w FPS'y, także GW zbytnio mi się nie spodobał, jednak jest uczucie tylko na teraz, gdyż kiedyś posiadałem Prophecies, i bardzo mi się podobało, jednak musiałem sprzedać gdyż potrzebowałem kasy. Dużym mankamentem GW jest to, że ludzi poza miastem widzisz tylko w party. Poza tym to GW jest ok. ÂŁadna grafa, dźwięk, grywalność też niczego sobie.
Mimo wszystko polecam.

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Guild Wars
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień 2006, 12:37:53 »
Ja jestem w posiadaniu Guild Wars + Factions + Nightfall i nie narzekam. Bardzo mi sie ta gra spodobała. Najważniejsze jest to, że nie nudzi i nie płaci się miesięcznego abonamentu tak jak w World Of Lagcraft. Jak posiada się jeszcze wszystkie dodatki(posiadanie to oczywiście polecam każdemu) to zabawa staje się nieograniczona. Oprócz tego, że dochodzą nowe profesje to jeszcze u starych w dodatkach zmienia się rodzaj ubrania i wyglądu więc jak ktoś chce grać skośnookim w Factions lub murzynem z dredami w Nightfall prosze bardzo! Droga wolna... W gre tą gram dość długo i cały czas mi się przyjemnie sieka. Na PvP wchodze żadko, a nawet bardzo żadko. Postaci w PvE nie rozwijam jak najszybciej, tylko cieszę się grą i podziwiam widoki. Czasami pogadam z innymi playerami lub pomoge jakiemuś słabszemu w jakimś queście. W Guild Wars mam postacie: W/N, D(Derwish), P(Patron), A/Mo i na PvP A i Rt. Planuje oczywiście ich jeszcze znacznie więcej gdyż mamy czas i nie płace!  


Z wyrazami szacunku...

Offline Bielik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Guild Wars
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudzień 2006, 13:05:16 »
JA przedwczoraj kupiłem GW:N i jak zobaczyłem to cudo to coś się we mnie ruszyło. Dopisuje klucz do swojego konta, loguje się, dodaje nową postać, wybrałem patrona bo mnie zawsze ciekawił i myk do gry :). Przeszedłem samouczka (żeby nabić leva :P) i doszedłem do miasta. Tu mnie zaskakuje nowa opcja szukania drużyny, jest ona bardzo przydatna, dochodzę do jakiegoś party, wchodzimy na teren misji i tu zaskoczenie, mamy ODBIÆ miasto. Oczyszczamy teren, bierzemy olej, wsadzamy do katapult i strzelamy w statki korsarzy, zapiera dech w piersiach. Grafika chyba jest też polepszona.Polecam wam zakup tego dodatku :).
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień 2006, 14:17:36 wysłana przez DODO »

Offline lukkasszz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Guild Wars
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Marzec 2007, 09:16:30 »
A więc tak. Wszyscy moi przyjaciele namawiali mnie do kupna tej gry. Jest tam bardzo rozbudowana grafika(tyle cię dowiedziałem od koleżanek/kolegów), jest tylko 20 lvl (bardzo się zasmuciłem o tak mało ale za to za 1 lvl masz 5 punktów umiejętności, i długo sie lvl zdobywa). tyle wiem na temat gry Gulid Wars.

Jeżeli są jakieś błędy co do gry to proszę o poprawę. I czy ją warto kupić i dać to 99 zł(jak coś to to jest o Facions)?

Offline Hakuś

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 537
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Guild Wars
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Marzec 2007, 21:35:27 »
Byłem posiadaczem GW + GW:F, ale mialem pierwsze konto od kumpla który mi je podarował, a gw:f kupiłem. Grałem rok+pare miesięcy i musze powiedzieć że jest to jedna z najlepszych gier na świecie, i gorąco ją polecam. No właśnie, grałem, dostałem od kogoś keylogera, i chyba wiecie co było dalej. Pisałem do ANET żeby mi zresetowali hasełko, i po miesiącu znów to samo. Gdy chciałem żeby mi znów zresetowali hasło, chcieli faxem kopie keya. Niestety tego już się nie dało załatwić i gw poszło w odstawkę :(

@lukkasszz
Kup sobie pierw podstawkę GW bo to ona najbardziej wprowadzi cię w świat gry, i doda najważniejsze skile, jeśli gra ci się spodoba zakup sobie GW:F, albo GW:N :) Ja spróbuję jeszcze odzyskać konto, a jak nie to zakupię sobię wszystkie części. Pozdro

Edit.
gram.pl :) polecam tez allegro, ale tylko od osob ktore posiadaja duza liczbe pozytywnych komentarzy, i mala ilosc negatywnych, i gw jakos za 70-90 zl :)

Prosze edytować swoje posty, gdy masz zamiar odpisywać na takie pierdoły. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2007, 23:07:47 wysłana przez Boba Fett »

Offline lukkasszz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Guild Wars
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Marzec 2007, 12:57:38 »
Niestety podstawki nie było. Kupiłem GW: F. Gram chyba 2 godziny i zgadzam sie z Hankerem że to jest jedna z najlepszych gier na świecie. Ta grafika.. po prostu jest super.

A może ktoś wie gdzie kupić podstawkę i za ile?

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Guild Wars
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj 2007, 12:44:47 »
Z grami typowo internetowymi miałem juz niemałą styczność. Najpierw grałem przez dłuższy czas w Tibie do czasu kiedy uświadomiłem sobie, że ta gra nie ma sensu. Potem zdażało mi się grywac w WoW-a jednak comiesięczny abonament zniechęcił mnie do dalszej rozgrywki.
Teraz kiedy po raz kolejny zapragnołem zagrać sobie w jakiegos MMOGPG na myśl od razu nasuneła mi się gra Guild Wars. Aby jako tako zapoznać się z ta grą obejżałem sporo prezentacji i przeczytałęm pokażną ilosc artykółów poświęconych tej grze. Ostatnio z nudów ściągnołem nawet kilnent uruchamiający grę. Snuję plany, że w niedlekiej przyszłości kupię sobie pełną wersję podstawki jednak tak na dobrą sprawę to nic nie wiem o tej grze. I tu rodzi się moje pytanie. Czy ktoś może wie skąd można wziąść podobny 10 godzinny Trial, który stosunkowo dawno temu był w CD-A?
Oto część wypowiedzi Triveta:
Cytuj
Mogłem co prawda wpisać inny kod z CDA, ale wymagało to ode mnie założenie nowego konta co oczywiście wiąże się ze zmianą postaci.
Czy gra mogłaby mi pójść na którymś z nieużywanych jak dotąd kluczy z CD-A. Czy ktoś ma może taki niepotrzebny i jeszcze nieużywany klucz do trialu, który mogłby mi udostępnić?

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Guild Wars
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Maj 2007, 13:57:29 »
Wszyscy w moim otoczeniu wypowiadali się w samych superlatywach o tej grze. Nie mogłem w to uwierzyć, aż sam nie zobaczyłem na własne oczy. Na pewno, bardzo dobrze zrobiona jest grafika, która z pewnością przyciąga uwagę wielu graczy. Szkoda, że gra jest krótka, posiada z tego co wiem tylko 20lvl, co nie jest przyjemne dla fana tego typu gier. Niestety mimo wszystko nie jestem fanem tej gry, gra mnie nie przyciągnęła.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Guild Wars
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Maj 2007, 08:07:48 »
Ta.... Ja nadal jeszcze gram w GW chyba nigdy mi się nie znudzi moja ksywa postaci to; Devil Diomedes . Mam Factions i Nightfalla. Gram oczywiście postacią: Derwisz . Podoba mi się jego fajny styl ubioru i zajebiste czary . W ogóle wszyscy, których znam od dawna chcieli mieć tą grę więc musiała być dobra. Lubię z resztą takie gry jakimi są: GW, FlyFF, Lineage itp. Wszystkim, którzy zaglądają do tego tematu, a Guild Warsa nie posiadają. Zachęcam do jego kupna. A tutaj mój derwisz w całej okazałości Devil Diomedes w okazałości
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2007, 19:41:24 wysłana przez Diomedes »

Offline Onar

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: -3
Guild Wars
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sierpień 2007, 21:53:13 »
Gram w GW i osobiście sądze że to najlepsza gra MMORPG. ÂŚwietna grafika, zrobili ładne kobiety (gdyby w gothicu takie były :)). A najwarzniejsze co jest w GW to jest to co żadna gra MMORPG nie ma (nie wiem jak z wowem), fabułe. I( niech nikt nie wmawia mi że lineage jest lepszy. BO GW WYMIATA :)

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Guild Wars
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Sierpień 2007, 22:43:20 »
Heh. Widzę że część tawerny stoi za GW. I bardzo dobrze. Pierwszy raz z GW zetknąłem się właśnie w CDA.
O tym, że czas kończyć gre poinformował mnie interfejs gry, mówiąc mi, że 10 godzin się skończyło. Odrazu kupiłem sobie GW:Factions, a jakieś 4 miesiące temu dokupiłem Nightfall'a. Gierka jest świetna, bo oferuje tryb multi dla tak wielu osób przy tak dobrej grafice. ÂŚwietny jest pomysł własnej kopii świata w trybie fabularnym (koniec z mozolnym czekaniem na respa, by po 3h czekania zobaczyć jak z miejsca, pod którym czekasz, wyszedł typ mówiąc -"pusto, ubiłem wszystkie") co pozwala "pomłócić" stworki o każdej porze dnia i nocy. Plusem jest także naprawde dobra fabuła (prawdziwy rarytas wśród MMORPG), podzielona na kilka etepów (lub jak kto woli - krain). Mnie najbardziej podpasowały Pustynie Vabbi, z mnóstwem całkiem mocnych jak na tamten etap gry kreaturek.
Jest także tryb PvP, któremu według mnie nie dorówna żedna inna tego typu gra, no i mogą tam walczyć wojownicy z wszystkich 3 wersji GW. Apropo fabularki, to przeszedłem raz Factions, a Nightfall'a przechodzę od niedawana drugi raz i jestem na końcówce Vabbi.
Serdecznie polecam! Zabawa na całe tygodnie (PvP: Zabawa na całe miesiące!)!

Garret

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Guild Wars
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Sierpień 2007, 20:17:47 »
Ludzie, pomyliliście niebo z gwiazdami odbitymi nocą w stawie. Guild Wars to nie jest MMORPG. Dlaczego tak sądzę? Po pierwsze za miastami nie ma innych playerów (chyba, że zaprosimy do drużyny, ale tylko 4 osoby), zato cRPG jak najbardziej. Nie wim kto wpadł na tak absurdalny pomysł, aby dodać MMO przed RPG. GW ma z online'ówką tyle wspólnego co koń z koniakiem. Niby nazwa podobna, ale w rzeczywistości różnica jest ogromna.

Forum Tawerny Gothic

Guild Wars
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Sierpień 2007, 20:17:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top