Autor Wątek: Komnaty Adanosa  (Przeczytany 44284 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Merdarion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 0
  • Mag Siedmiu Wiatrów
Komnaty Adanosa
« dnia: 31 Grudzień 2008, 13:01:29 »
Jak można bez kodów przejść Komnaty Adanosa? Saturas wspominał, że w kolorowych reliktach budowniczych zawarte będą wskazówki, ale tak naprawdę chyba nic pożytecznego nie można z nich wyczytać. Pierwsza pułapka polegała na wciśnięciu odpowiednich przycisków. W kamiennej tabliczce pisze tylko, że Uczony wie, które wejście jest właściwe. Druga pułapka polega na wybraniu odpowiedniej ścieżki. Na tabliczce jest napisane, że ten kto nie zejdzie z drogi światła odnajdzie drogę, czy coś takiego. Jak dal mnie te ścieżki niczym się nie różnią.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, skąd można się dowiedzieć jak przejść Komnaty Adanosa, nie używając kodów i nie stosując metody zapisz/ładuj.

Offline Kaspar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Deutchland, Deutchland, Deutchland ist super!!!!
Odp: Komnaty Adanosa
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudzień 2008, 13:17:35 »
Quachodron chyba mówi ci jak je przejść, ale nie pamiętam, spróbuj w Bibliotece Uczonych, może tam będzie napisane, ale do końca nie wiem, ja tam przeszedłem bez kodów i za trzecim razem przyciski, za pierwszym tam gdzie się zawala podłoga, skoczyłem bo miałem akrobatykę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Komnaty Adanosa
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudzień 2008, 13:17:35 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Komnaty Adanosa
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudzień 2008, 13:21:20 »
Co do komnaty II. Jeżeli idziesz drogą światła zapal pochodnię. I oświetlaj sobie drogę. Wtedy dokładnie widać ciemno zielone płytki na których stanięcie grozi upadkiem na kolce co równa się z końcem gry. A pierwsza komnata jeżeli pamiętam trzeba wcisnąć najpierw ludziki, potem te takie kolce a na końcu słońce. - na to jednak trafiłem stosując metodę prób i błędów, ale może jest coś zapisane w bibliotece, nie wiem ale sprawdzę dokładnei bo właśnie jestem na etapie Jarkendaru w NK.

McSloniu

  • Gość
Odp: Komnaty Adanosa
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudzień 2008, 16:01:51 »
Chyba bez zapisz/wczytaj + szczęście tego nie przejdziesz. Co do komnaty z przyciskami (chyba 1) to kombinacja przycisków jest Pierwsze od lewej, ostatni od lewej, środkowy, albo w innej kolejności ale na pewno tylko te 3.
Co do komnaty z zapadniami - prosty sposób. Mianowicie eliksir szybkości (ewentualnie Szybki ÂŚledź) i po sprawie tylko trzeba biegąć z lewj strony!

Offline Pilaf

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komnaty Adanosa
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Styczeń 2009, 15:36:42 »
Jakie szczęście? Przecie to wszystko proste...
Pierwsza pułapka: wcisnąć środkowy, ten na lewo i na końcu prawy
Druga pułapka: idziemy pierwszym korytarzem od prawej strony.
Trzecia pułapka: przy zapadniach potrzeba nam pochodni... Patrzymy na pojedyncze, wyróżniające się kolorem pola (zaczynają się od prawej strony...) idziemy po nich i bez problemu, i bez kolców jesteśmy po drugiej stronie
Czwarta pułapka: Rozmawiamy z duchem, próbujemy go przekonać by nam pomógł... WAÂŻNE!!!!!! Potrzeba nam wszystkich tablic z domów pradawnych!!!(tych kolorowych, jakby ktoś nie rozumiał...)I MUSIMY  PRZECZYTAÆ JE WSZYSTKIE i dać je Saturasowi... (przed wyprawą do świątyni, gdyż Saturas będzie miałcoś nam do powiedzenia jeszcze...) Pomoc ducha będzię polegać na pociągnięciu dźwigni: On pociągnie my po zniknięciu kolców idziemy...

To wszystko... jeśli pomogłem to miło mi.
POZDRO!

EDIT:
Wiesz, patrząc na reliefy na przyciskach, jakoś mi się to tak kojarzyło z treścią tabliczki...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2009, 16:09:57 wysłana przez Pilaf »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Komnaty Adanosa
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Styczeń 2009, 15:45:48 »
Jakie szczęście? Przecie to wszystko proste...
Pierwsza pułapka: wcisnąć środkowy, ten na lewo i na końcu prawy


Ale dlaczego tak? Gdzie jest jakoś podpowiedź żeby wcisnąć je w tej kolejności, co? No właśnie nie ma nigdzie każdy mądry bo sobie przeczyta solucję i wie to samo z korytarzami gdzie jest podpowiedź żeby iść właśnie tym a nie innym? Też nie ma! Jedynie druga komnata. Musisz iść drogą światła i rzeczywiście jak zapalisz pochodnię przejdziesz jak nie spadasz. I to się rozchodzi.

Offline Freek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dark Temp
Odp: Komnaty Adanosa
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Październik 2009, 13:28:45 »
A tu Cię zaskocze Gordian, do każdej pułapki w Komnatach Adanosa są wskazówki. Np.

Pułapka I - W tej pułapce chodziło o naciśnięcie trzech przycisków w odpowiedniej kolejności, na przyciskach były rysunki. Na kamiennej tablicy pisze -  " Ja, który sprzeciwiłem się rozkazom trójki, zbudowałem pierwszą pułapkę, i tylko ja znam właściwe wrota. " Gdy się przyjrzycie zobaczycie że w tekście jest zaszyfrowane które przyciski należy wcisnąć w odpowiedniej kolejności. " Ja, który sprzeciwiłem się rozkazom trójki " Tu wskazówka, że pierwszym przyciskiem który należy wcisnąć jest przycisk z namalowanymi trzema postaciami. " zbudowałem pierwszą pułapkę " Wskazówka co do przycisku drugiego w kolejności, ma nim być przycisk z namalowaną pułapką, widać to wyraźnie w tekście. " i tylko ja znam właściwe wrota " Tu bardzo zawiła wskazówka co do przycisku trzeciego. Chodzi o słońce, przyjrzyjcie się.

Osobiście rozszyfrowałem już dwie pułapki, zostały mi jeszcze dwie.
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2009, 07:52:09 wysłana przez Freek »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Komnaty Adanosa
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Październik 2009, 13:54:09 »
A widzisz. Nie grałem dawno w NK więc nie nie przywiązywałem wagi do tego tematu. Teraz mam prośbę. Wklej tutaj w tym temacie wszystkie teksty tabliczek. Może razem wymyślimy resztę rozwiązań;]

Offline Freek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dark Temp
Odp: Komnaty Adanosa
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Październik 2009, 14:20:45 »
W porządku, oto teksty:

ÂŻółta tablica -
" Ja, który sprzeciwiłem się rozkazom trójki, zbudowałem pierwszą pułapkę, i tylko ja znam właściwe wrota. "

Niebieska tablica -
" KHARDIMON przygotował drugą pułapkę. Tylko ten, kto nie zejdzie ze ścieżki światła, dojdzie do trzeciej komnaty. "

Zielona tablica -
" Trzecia pułapka została zbudowana przez QUARHODRONA, i jedynie on wie, jak otworzyć bramę. "

Fioletowa tablica -
" QUARHODRON był też tym, który z pomocą KHARDIMONA zapieczętował zewnętrzną bramę świątyni. ÂŻaden z nich nie przeżył tego rytuału. Jedynie ja pozostałem, aby być świadkiem tych wydarzeń. Oby RADEMES przez całą wieczność gnił wewnątrz świątyni! "

Czerwona tablica -
" My, trzej pozostali przywódcy Rady Pięciu, założyliśmy pułapki w świątyni i zapieczętowaliśmy jej wejście. Oby miecz na zawsze już pozostał w mroku.

To wszystkie. W razie gdy na coś wpadne zeedytuje posta.
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2009, 07:53:46 wysłana przez Freek »

Offline MuadDib

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Komnaty Adanosa
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Październik 2009, 15:50:33 »
Witam wszystkich!

Przywitam się słynnym cytatem ;)

"Cześć, jestem tu nowy" - Bezimienny


oto odp. do których doszedłem:

Wejście do świątyni:

Czerwona tablica -
" My, trzej pozostali przywódcy Rady Pięciu, założyliśmy pułapki w świątyni i zapieczętowaliśmy jej wejście. Oby miecz na zawsze już pozostał w mroku.

przyciski - trzy ludziki, pułapka, symbol przypominający słońce (wg mnie to znak określający zamknięcie czegoś, bez wyjścia - czyli symbol "zapieczętowania)

1 pułapka
Żółta tablica -
"Ja, który sprzeciwiłem się rozkazom trójki, zbudowałem pierwszą pułapkę, i tylko ja znam właściwe wrota. "

W bibliotece dowiadujemy się, że autor tabliczek i tekstów na pulpitach to ta sama osoba. Na pulpicie opisującym po kolei wszystkie kasty jego kasta została wymieniona na końcu - ostatnie wejście liczone od lewej. (a od lewej bo tak się liczy w Niemczech ;p)

2 pułapka
Niebieska tablica -
" KHARDIMON przygotował drugą pułapkę. Tylko ten, kto nie zejdzie ze ścieżki światła, dojdzie do trzeciej komnaty. "

Czyli trzeba sobie oświecić drogę i iść po jasnych kafelkach.

3 pułapka
Zielona tablica -
" Trzecia pułapka została zbudowana przez QUARHODRONA, i jedynie on wie, jak otworzyć bramę. "

Tutaj odp nikt nie zna więc trzeba podpuścić pewnego ducha aby spróbował ;)


Mam nadzieję, że to są dobre odp. na te pytania. Jak ktoś chce to niech sprawdzi ;)

Aneuthanasia

  • Gość
Odp: Komnaty Adanosa
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Czerwiec 2011, 10:42:31 »
I MUSIMY  PRZECZYTAÆ JE WSZYSTKIE i dać je Saturasowi... (przed wyprawą do świątyni, gdyż Saturas będzie miałcoś nam do powiedzenia jeszcze...) Pomoc ducha będzię polegać na pociągnięciu dźwigni: On pociągnie my po zniknięciu kolców idziemy...
Bzdura. Możemy sami pociągnąć dźwignię, tę która jest w prawym rogu sali (patrząc zaraz po wejściu do pokoju). Jak ją pociągniemy, to nic nam się nie stanie, bo miejsce w którym stoimy jest wyjątkiem od zabijających kolców ;d. To jest po prostu ta dźwignia, którą ciągnie ten duch, gdy z nim zagadamy.

Offline Dankal

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 1
Odp: Komnaty Adanosa
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Czerwiec 2013, 23:47:23 »
nie wiem, czy ktoś jeszcze gra w Gothica, ale jakby ktoś tu zaglądnął i szukał tego co ja to:

jeśli chodzi o pierwszą komnatę, to mamy do czynienia z błędem tłumaczów w polskiej wersji :)
to jest cytat z angielskiej wersji (tabliczka żółta):
Cytuj
"We, the last three leaders of the Council of Five, have provided the chambers of the temple with traps and hidden the entrance so that the sword will never again see the light of day."
- three leaders
- traps
- light of day
3 kolejne przyciski w tekście tabliczki, a u nas niestety tłumacze usunęli zwrot o świetle. A myślałem, że to ja jestem głupi i nie wiem jak przejść prostą zagadkę :>

EDIT: http://forum.worldofplayers.de/forum/archive/index.php/t-786506.html
drugi post na tamtym forum mi już wszystko wyjaśnia. Błąd tłumaczów jest, ale nie na tej tabliczce co myślałem
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2013, 20:18:35 wysłana przez Dankal »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Komnaty Adanosa
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Czerwiec 2013, 23:47:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top