Autor Wątek: Wasze Imiona  (Przeczytany 103006 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silent

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Wasze Imiona
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Styczeń 2007, 12:29:26 »
Damian Piotr i może Paweł.

Jedziemy:

Damian - pierwsze imię, używane, przynajmniej przez kolegów rzadko. Wszyscy grzeją po nazwisku, co mi się nawet podoba :D. Teraz już mniej, ale jak przeszedłem 3 lata temu do gimnazjum to jak ktoś powiedział do mnie Damian to musiałem chwilę pomyśleć, o co chodzi. Dopiero później się orientowałem, że o mnie chodzi.

Piotr - jak ja nie dzierżę tego imienia. Dlatego, że był w 1-3 taki laluś, kujon i lizus, który tak samo się nazywał. Mam wstręt do tego imienia.

Paweł - w tym roku idę do bierzmowania i jeśli mnie przyjmą, będę Paweł. Podoba mi się to imię. Nie wiem czemu, ale podoba mi się. Może dlatego, że święty Paweł z Tarsu pisał listy (tak, te z Nowego Testamentu), czyli coś w rodzaju relacji z życia Jezusa. Coś a la dziennikarka, a dziennikarzem chciałbym zostać.

Teraz taki njus dla tych, którym imię się nie podoba: od ukończenia 13 roku życia, możecie zmienić sobie imię i nazwisko na jakie chcecie. I nikt nie może Wam przeszkodzić. To jest postanowienie z Konwencji Praw Dziecka podpisanej przez Polskę w 1991 roku.

Offline ReKiN

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Wasze Imiona
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Styczeń 2007, 10:57:25 »
Ja mam na imię Robert i nie bardzo jestem z niego zadowolony.    Od wielu lat zastanawiam się czy ono brzmi bardziej jakby się wołało dziecko czy jak dojrzałego człowieka. Mi się kojarzy z latami dzieciństwa. Na drugie imię (z bierzmowania) mam Patryk. Sam nie wiem czemu. Podoba mi się ono pod względem wydźwięku, chyba tylko dlatego.

Forum Tawerny Gothic

Wasze Imiona
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Styczeń 2007, 10:57:25 »

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Wasze Imiona
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Styczeń 2007, 12:14:19 »
Co do mnie, moje imie nosi nazwe Bartek. Jest pospolite i proste. Niemam żadnych zastrzeżeń, co do niego. Oczywiscie oficjalnie nazywam sie Bartosz, jednakże jest ono zadko używane. Te imie mi pasuje, i szczerze mówiąc, niechciałbym innego.

Offline lukkasszz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Wasze Imiona
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Styczeń 2007, 12:23:59 »
Ja się nazywam ÂŁukasz. w dzieciństwie nie lubiłem tego imienia i teraz też za bardzo nie lubię dlatego koledzy/przyjaciele wołają na mnie hipo. Hipo ja tego nie wymyśliłem tylko mój kolega tak na mnie zawołał i się przyjęło. W szkole mówią na mnie ÂŁukasz lub ÂŁuki.
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2007, 23:59:51 wysłana przez DODO »

Offline WaldeK

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Wasze Imiona
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Styczeń 2007, 13:29:28 »
Ja zaś mam na imię Wojciech a drugiego imienia nie mam. Jak dla mnie imie Wojciech jest dość mało popularne. Bardziej już się przyzwyczaiłem że wszyscy na mnie wołają Waldek (prócz rodziny oczywiście). Jak bym mógł to wolałbym mieć imię Piotr bo jakoś tak poważniej brzmi.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2007, 00:00:32 wysłana przez DODO »

Offline Visor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Wasze Imiona
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Styczeń 2007, 09:27:55 »
Moje pierwsze imię to Mariusz. Imię jak dla mnie znośne w końcu mogło być gorzej. Nie sprawdzałem jego znaczenia czy cech mu przypisanych bo w to nie wierzę. Na drugie mam Konrad to imię mi się podoba bardziej od pierwszego  . Trzeciego nie mam bo nie dożyłem bierzmowania.

A tak ogólnie to z moich imion jestem zadowolony. Lepsze to niż inne zestawy które czasami się spotyka.

Offline Robin_666

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Wasze Imiona
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Styczeń 2007, 21:39:35 »
Oooo... ja tak jak Arthas Kubuś ^^ A tu coś od cioci:

Jakub - imię męskie pochodzenia biblijnego. Wywodzi się od hebrajskiego rdzenia יכב oznaczającego piętę (według tradycji patriarcha Jakub urodził się trzymając za piętę swojego brata Ezawa). Istnieją również teorie, że imię to pochodzi od hebrajskiego Jaaqob - "niech Bóg strzeże" (inne tłumaczenie: "ten, którego Bóg ochrania"). Imię to było znane w Mezopotamii w brzmieniu Ja-ah-qu-ub-el i w Egipcie Ja'qob-hr. ÂŁączy się też to imię z arabskim słowem "jakub" - drozd skalny.

I na dobicie leżącego:

W Polsce imię Jakub znane jest od XIII wieku w formach: Jakub, Jakób, Jakob, Jakow, Jekub, Jokob, Jokub, Jakusz, Jaksza, Jakuszek, Jakubek, Jakubko, Kusz, Kuszęt, Kuba, Kubuś.


Bardzo proszę o nie kopiowanie informacji z innych stron tylko o pisanie własnymi słowami - DODO
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2007, 15:47:22 wysłana przez DODO »

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Wasze Imiona
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Luty 2007, 17:50:07 »
Moje imię to Rafał i jestem z niego zadowolony i nigdy bym go nie zmienił. I to z kilku powodów no po pierwsze nikt z mojej klasy ani z rodziny (tej bliższej)ani z mojej szkoły niema tak na imię po drugie jeszcze nikt nie wymyślił mi przezwiska związanego z imieniem (ani związanego z nim jestem tylko Rafał) no i jeszcze nikt kto pisał w tym temacie niema tak na imię i fajnie.

Offline Darkon

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Reputacja: 0
Wasze Imiona
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Luty 2007, 15:37:07 »
Moje pierwsze imię to ÂŁukasz. Imię mi odpowiada, przynajmniej lepiej niz jakis Stanisław;P Wołają na mnie ÂŁukasz/ÂŁuki ;]

Drugie - Grzegorz
Trzecie - Piotr

Znacie ÂŁukasza? Każdy go zna, on zawsze głupiutkie pomysły ma (żeby nie powiedziec jak na prawde wołają na głupiutkie xD coś na j. potem jest e...) - a ta rymowanka przesladuje mnie od roku - dziekujemy ci Leonie.... :P

Offline Markus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Wasze Imiona
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Luty 2007, 16:57:59 »
Mam na imię Rafał, na drugie mam Władek XD a na trzecie Piotr. Imienia bym sobie nie zmienił, bo mi się poba ten tzw. Zestaw imion bez urazy. PoZdRo

ps.sorka za krótki post nie mam czasu aby siąść na neta.

Offline Nordale

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • bu
Wasze Imiona
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Luty 2007, 19:27:23 »
My name's Kuba/Jakub (takie same jak arthas xD), moje imię oznacza "pięta" (rofl), i jestem (niby) patronem żebraków (eh). Moje drugie imię to Maciej po moim ojcu (niestety zmarłym ;((( ) dalszych imion niemam.

Offline aleks194

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Wasze Imiona
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Luty 2007, 20:25:54 »
A ja w przeciwieństwie do was mam na imię Aleksander takie dali mi rodzice, chyba jest spoko napewno lepsze oczywiście według mnie niz Ambroży.
 
A na drugie ma Wojciech też normalne Chyba

Nie wiem co jeszcz pisać czy da się coś dodać do tego tematu


Offline Cronnoss

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Wasze Imiona
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Luty 2007, 20:39:59 »
Ja man na imię Karol lubie historie i wiem ze imie Karol
pochodzi od Germanów.
Nie wiem czy to dobrze, ale mi to nie przeszkadza

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Wasze Imiona
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Marzec 2007, 22:13:12 »
Witam! Ja się nazywam Ziemowit i mam dość rzadko spotykane imię. Nie wiem, skąd je dostałem, ale bardzo mi się podoba. Na drugie mam Krzysztof, a trzeciego nie mam, bo nie byłem jeszcze na bieżmowaniu. Pozdrawiam...
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2007, 15:26:57 wysłana przez Travis »

Offline Chabacik

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 484
  • Reputacja: 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie wierz w cuda - polegaj na nich!
Wasze Imiona
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Maj 2007, 20:30:43 »
A jestem Paweł, nie lubię swojego imienia nie wiem dlaczego, jak kolega na mnie woła Paweł to nie reaguje musi powiedzieć "chabat".Nie mam drugiego imienia ale gdy będę bierzmowany to wiem jakie imię wybiore, ale nie powiem :-)

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Wasze Imiona
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Maj 2007, 20:11:18 »
Nazywam się Daniel Jakub/Kuba Nowicki. Ogólnie imię Daniel kojarzy mi się z męskością, ponieważ pochodzi chyba od ..... jelenia. Drugie moje imię już mnie tak nie zachwyca nie jest tak oryginalne jak Daniel, a zresztą do tego imienia nigdy nie mogłem się przyzwyczaić. Przynajmniej mam lepiej niż mój brat Kuba Józef Nowicki.

A tu ciekawostka znaleziona na wikipedii Daniel – imię męskie pochodzenia hebrajskiego. Nosił je biblijny prorok. Oznacza ono "Moim sędzią jest Bóg".
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2007, 20:13:14 wysłana przez Diomedes »

canis

  • Gość
Wasze Imiona
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Maj 2007, 21:12:27 »
Ja mam na Imię Konrad. Nie wiem czym się moja matka kierowała wybierając to imię, ale cóż tak się trafia. Drugiego imienia nie mam...

Pozdrawiam Canis
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2009, 18:36:41 wysłana przez Canis »

Offline Dark

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3d Moddeler
Wasze Imiona
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Maj 2007, 08:31:29 »
Me imię brzmi Piotr, na drugie mam natomiast Jerzy. Pierwsze imię po moim pradziadku który walczył podczas I Wojny ÂŚwiatowej, najpierw w zaborze Rosyjskim, a potem w armii polskiej. Drugie natomiast po dziadku.

Offline Darkon

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Reputacja: 0
Wasze Imiona
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Maj 2007, 15:22:16 »
Podobnie jak Kozłow mam na imię ÂŁukasz. Natomiast na drugie nadano mi imię Grzegorz. Trzeciego jeszcze nie mam, albowiem u bierzmowania jeszcze nie byłem.

Teraz się wypowiem coś na ten temat. Imię ÂŁukasz mi się podoba - nie jest zbytnio staroświeckie, powiedziałbym, że nowoczesne, co mi bardzo odpowiada. Grzegorz jest po ojcu i choć drugiego imienia nie używa się zbyt często jestem z niego zadowolony. Na 3 u bierzmowania, chciałbym uzyskać imię Piotr


Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Wasze Imiona
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Czerwiec 2007, 14:00:43 »
Witam

Pierwsze me imie brzymi Patryk a drugie zaś Karol. Oba imiona podobają mi sie i nie chciałbym ich zmienić. Czy jest drugi Patryk na tym forum?
_________________________________

Pozdrawiam wszystkich
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2007, 14:02:16 wysłana przez Orc Szaman »

Forum Tawerny Gothic

Wasze Imiona
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Czerwiec 2007, 14:00:43 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything