Autor Wątek: Wasze Imiona  (Przeczytany 103008 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Wasze Imiona
« dnia: 08 Grudzień 2006, 19:29:00 »
W tym temacie dowiemy się jak mają na imie forumowicze TawernyGothic.

Ja zaczne ;].
No to na imie mam Michał, nie zbyt lubie te imie, ale cóż imion się nie wybiera.
Ale już wole Michał, niż np: Zenek .
Drugiego nie mam, bo na chrzcie dali mi jedno, a u bierzmowania nie byłem jeszcze.

Pozdawiam.

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Wasze Imiona
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2006, 19:40:45 »
No dobra, to ja mam na imię Jarek. Lubię swoje imię bo nie jest bardzo pospolite. Najlepsze jest to, że koleś od W-Fu powiedział do mnie Przemek, a ja... Powiedziałem mu, że jestem Jarek! Odpowiedział mi: Przemek i Jarek bardzo podobne imiona, takie rzadkie...  

Forum Tawerny Gothic

Wasze Imiona
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2006, 19:40:45 »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Wasze Imiona
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2006, 20:31:20 »
Moje imię to Karol. Osobiście jestem do niego przyzwyczajony, i nie zmieniałbym go. W szkole mówią mi po imieniu, niemam xywki ;p. Drugie moje imię to Stanisław, a trzecie Franciszek.

Z wyrazami szacunku...

Offline Astral

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Wasze Imiona
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2006, 20:36:07 »
A ja mam na imię Filip — imię męskie pochodzenia greckiego oznaczające: lubiący konie lub przyjaciel koni. xD Cóż, wolałbym jakieś inne imię, ale przynajmniej jest oryginalne. Na drugię imie mam Arkadiusz - imię męskie pochodzenia greckiego. Wywodzi od słowa (arkadios) oznaczajacego "pochodzący z Arkadii, krainy szczęśliwości". lecz nikt go nie używa i w ogóle mało osób wie o nim, generalnie wszyscy mówią do mnie po pierwszym imieniu ;P

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Wasze Imiona
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudzień 2006, 21:38:49 »
Sebastian Jan Maksymilian
Lubie swoje imiona a w sumie dopasowało się ze wszystkie kończą się na -jan - ian :D
Tylko od Sebastiana głupie zdrobnienia wychodzą wychowawczyni mówi do mnie Sebik co mnie irytuje a bastek sebek to dla mnie wogóle jakiś nie wypal

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Wasze Imiona
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Grudzień 2006, 21:46:28 »
No więc może ja zdradzę swoje imię (łatwo się domyśleć :P) ? Dobra dam, nazywam się po kolei: Krzysztof Andrzej Tadeusz. Moje pierwsze imię to Krzysztof które, nawet mi się podoba. Andrzej to imię mojego ojca i chętnie bym miał je jako pierwsze. Tadeusz to imię, które wybrałem podczas bierzmowania, tak chociaż jestem ateistą to miałem bierzmowanie, a wybrałem je dlatego, że to imię świętej pamięci Dziadka, który zmarł tydzień przed moim bierzmowaniem. :(

Pozdrawiam

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Wasze Imiona
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudzień 2006, 21:50:15 »
Katarzyna Julia... Jak to dumnie brzmi   Właściwie to nie znoszę, gdy ktoś się do mnie zwraca `Katarzyno`, wolę zwykłe Kaśka. Moje imię mi nie przeszkadza, choć jest dość popularne. Nie będę wypisywać znaczenia, bo i tak się nie zgadza z moim charakterem. A Julia wybrałam sobie na bierzmowaniu i tak go nie używam...

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Wasze Imiona
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Grudzień 2006, 10:55:25 »
Jest temat "Coś o sobie" więc nie wiem po co takowy powstał.

Ale dobra.

Jak zapewne już wiecie, moje imie jest bardzo tajemnicze . Lubię to imię. Wkurza mnie tylko to, że ktoś wymyślił od Szymek (moje imie) "Szynka".  Bardzo mnie to wkurza. Ale ogólnie, dobrze mi się z nim  chodzi . Moje drugie imie  to Staszek. Po ojcu mam xD.

Pozdro.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Wasze Imiona
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudzień 2006, 12:58:39 »
Cytat: Ret Sam
Jest temat "Coś o sobie" więc nie wiem po co takowy powstał.
Ponieważ tutaj piszemy o swoim imieniu, o tym czy się nam podoba skąd pochodzi etc.


Me imię brzmi Maurycy, szczerze powiedziawszy nigdy za nim nie przepadałem ze względu na jego pseudo oryginalność...mało kto ma identycznie na imie z tego powodu wydaje się ono dziwne dla ludzi którzy mnie poznali. Od niedawna nawet je polubiłem w końcu nie jestem tam żadnym np. Marcinem, które to imie nosi masa innych ludzi.

Co do samego imienia jest to oczywiście imię męskie pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa oznaczającego pochodzący z Mauretanii, "Maur".
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2006, 12:59:11 wysłana przez IsentoR »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Wasze Imiona
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Grudzień 2006, 13:10:45 »
Z kolei moje imię to Jakub/Kuba. Imię jak imię, nie jest może bardzo oryginalne i różniące się od innych, ale również nie jest tak bardzo popularne, jak wiele innych. Moje imię bardzo mi się podoba i raczej nie zmieniłbym je na inne, ponieważ za bardzo się do niego przyzwyczaiłem i je lubię. Moje drugie imię brzmi Krzysztof, zapewne dostałem je "w spadku" po moim tacie, który nosi właśnie takie imię. Natomiast jeśli chodzi o moje imię z bierzmowania, wybrałem ÂŁukasza głównie z tego powodu, że samo brzmienie tego imienia mi się bardzo podobało, więc zdecydowałem się na takie, a nie inne.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Wasze Imiona
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Grudzień 2006, 13:19:39 »
Hmmm... w pełni (jak ustaliłem), nazywam się: ÂŁukasz Konrad Marcin ,,Boba Fett" Majewski Pawlak Zuchora Jurkowski . Trochę długie to, przyznam, ale przejdźmy do imion.

Pierwsze moja imię to ÂŁukasz, które podoba mi się tak średnio, szczególnie przez zdrobnienia do niego   ). Po tych piętnastu latach jakoś się do niego przyzwyczaiłem i zacząłem je akceptować. Jednakże wolałbym, aby moim pierwszym imieniem było to drugie, czyli Konrad. Powodem jest to, że bardziej przypadło mi do gustu (wiecej powodów nie wymienię, bo to może się wydać śmieszne =P).
Za to trzecie imię, to imię do bierzmowania, które sobie wybrałem. Marcin jest patronem żołnierzy, czyli patronem ludzi tych, których podziwiam i sam zamierzam zostać jednym z nich.

Za to nazwiska... są to nazwiska każdego z moich dziadków i babć.  

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Wasze Imiona
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Grudzień 2006, 13:41:19 »
W pełni nazywam się Daniel Tadeusz Stanisław Denderski. Daniel to imie z chrztu i znaczy chyba "silny jest Pan mój", Tadeusz i Stanisław to imiona moich dziadków. Moje piwersze imie natew mi sie podoba bo jest nizbyt często spotykane. I pasuje do nazwiska. A co do nazwiska to pochodzi z łacińskiego słowa "dander" (czy jakoś tak) i znaczy groźny, zły  .

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Wasze Imiona
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Grudzień 2006, 18:05:45 »
Dobra, przyznam się. Mam na imię Oskar (na drugie Jakub). Ja nie rozumiem dlaczego moi seniorzy nadali mi takie idiotyczne imię. Jest bardzo głupio oryginalne, czego wcale nie potrzebuję. Wielka szkoda, że nie mam takiego zwykłego imienia, albo przynajmniej jednego z zwyklejszych. Np. Przemek, Arek. Mówię zdrobnieniami, ale nie ważne.

Cya  .
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2006, 18:18:21 wysłana przez DODO »

Offline Aurora

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Wasze Imiona
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Grudzień 2006, 18:25:48 »
Ja mam na imię Angelika. Chyba nie jest to za bardzo spotykane imię. Wolałabym mieć np. w dzienniku napisane Angela... ale to się nazywa pomyłka mego ujca   .Ale to mi nie przyszkadza. Ogólnie moje imię onacza angel--anioł.
Na drugie mam Paulina. Na trzecie wybrałam sobie Gabryjela.
Nie mam imion po nikim z rodziny.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Wasze Imiona
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Grudzień 2006, 18:55:35 »
Jestem Wojciech Bladowski. Co do znaczenia mojego imienia, nie jestem specjalnie przekonany, iż akurat mi odpowiada :) dokładnie: imię oznaczające osobę, która jako żołnierz (woj ) sprawia radość (pociechę ) swoim przełożonym, albo osobę, której wojaczka sprawia radość i przyjemność. W, niektórych przypadkach oczywiście pokrywa się znaczenie imienia z moimi przyjemnościami np.: walka.
Jako, że jestem praktykującym katolikiem, przystąpiłem do sakramentu bierzmowania. Na tymże święcie obrałem imię: Feliks. Mój pradziadek, który walczył z niemieckim najeźdźcą i poległ honorową śmiercią nazywał się właśnie tak. Imię to oznacza tyle co: łaskawy, szczęśliwy, szczęsny, życzliwy. Cóż, mam nadzieję, że teraz jest szczęśliwy.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2006, 19:12:50 wysłana przez Sir_William »

Offline MeGorT

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: -2
Wasze Imiona
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Grudzień 2006, 23:16:57 »
Nazywam się Krzysztof Sebastian Kołodziej.Pierwsze imie mi pasuje ale za to drugie nie bardzo. Za to szczycę się swoim królewskim nazwiskiem ''Piast Kołodziej"" jak to dumnie brzmi      Miałem mieć na pierwsze Sebastian, bo chciała tak moja mama, ale mojej św pamięci prababcia powiedziała że mam mieć na imię Krzysztof. No i tak zostało. Bardzo jej za to dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2006, 01:56:36 wysłana przez DODO »

Offline Daedagor

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • wejb
Wasze Imiona
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Grudzień 2006, 12:32:29 »
Witam. Tu jest poruszany temat jak mamy na imię więc mówię. Mam na imię Mateusz. Drugiego imienia nie mam. Rodzice nie dali mi na chrzcie. Bierzmowania jeszcze nie miałem. Jestem trochę za młody na bierzmowanie. Ale mam nazwisko które jest bardzo ciężko powiedzieć. Otóż moje nazwisko to Frochlich ( nad literą "o" są na górze 2 kropki ale na klawiaturze nie mogę tak "o" napisać ). A zatem jestem Mateusz Frochlich. Koledzy i koleżanki z klasy i z podwórka mówią mi Matej. A z innych klas po nazwisku. Ale mi to nie przeszkadza.

Pozdro.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2006, 12:45:32 wysłana przez DODO »

Offline Kapi Pogromca

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 0
Wasze Imiona
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Styczeń 2007, 11:49:28 »
Ja mam na imię Kacper. Lubię to imię, bo mnie nikt nie myli. Mało jest chyba Kacprów na świecie jak na razie  . Drugiego imienia nie mam bo na chrzcie dali mi tylko jedno. U bierzmowania jeszcze nie byłem.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2007, 23:02:46 wysłana przez DODO »

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Wasze Imiona
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Styczeń 2007, 13:36:53 »
Moje imię to Dawid. Hmmm....... Mi tam się podoba chociaż mogli mi nadać angielską wersję tego imienia. Nie ukrywam, że ta wersja (angielska) mi się bardziej mi się podoba. :wink: Chociaż nie byłem u bierzmowania to już sobie takowe imię wybrałem. Oliwier  Podam wam powód dla którego je wybiore. Po pierwsze podoba mi się. Po drugie Kuba Wojewódzki wybrał takie same.
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2007, 14:56:14 wysłana przez .:AngaR:. »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Wasze Imiona
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Styczeń 2007, 21:37:13 »
Artur / Tomasz...ogólnie to moje imię nie jest złe, i tak używam go tylko w domu, bo wszyscy moi znajomi mówią na mnie Turing.

Forum Tawerny Gothic

Wasze Imiona
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Styczeń 2007, 21:37:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything