Autor Wątek: Stary Obóz - opis  (Przeczytany 9706 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kermitt

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gothic Fan
Stary Obóz - opis
« dnia: 14 Grudzień 2008, 23:36:33 »
Witam!
Chciałem zrobić referat na ten temat. Nie znalazłem bardziej odpowiedniego tematu, a myślę że takie referaty fanów to ciekawa sprawa i może w przyszłości przydałby się do tego oddzielny dział. Póki co swoją pierwszą pracę zamieszczam tu. Więc zaczynamy...



Nasze wybory - ich relacje

Jak wiemy Gothic oferuje nam wielkie możliwości. Udostępnia nam kilka frakcji umieszczonych w danych lokacjach. Do nas należy wybór między nimi, co także wpływa na dalsze poczynania bohatera i traktowanie go przez danych NPC'ów. Poza tym dane frakcje rywalizują lub współpracują ze sobą. Także jak widać, wybór między nimi, ma dla nas duże znaczenie podczas gry. Tu chciałbym opisać dylematy jakie przed nami stawia Gothic. Miłego czytania.

W Gothicu przyszło nam żyć w Górniczej Dolinie. Ta mieściła się w Khorinis, mieście położonym na małej wyspie leżącej obok Kontynentu. Niestety nie jest nam dane poznać dokładny obraz świata Gothica. Są co prawda pewne mapki ukazujące ten świat, lecz tworzone tylko przez fanów i nigdy nie dowiemy się czy takie było założenie twórców. No ale nie o tym chciałem dziś pisać. W Dolinie, zaraz po utworzeniu bariery był tylko jeden Zamek, zwany potocznie... Zamkiem. Później nazwę przekształcono na Stary Obóz. Ale o tym później. Niżej umieszczam mapkę nie jako zdjęcie tylko odnośnik ze względu na wymiary :)

> Mapa Khorinis (wikipedia.pl)

Stary Obóz
Historia

Jak widzimy na załączonej mapce największy i jak już mówiłem najstarszy Obóz w całej Kolonii. Osadzony w centrum Górniczej Doliny, jest bardzo dobrze strzeżony. Obóz podzielony jest na dwa pierścienie. Wewnętrzny pierścień tworzy zamek, zewnętrzny natomiast to drewniane zabudowania i umocnienia wokół niego. Do Obozu można dostać się dwoma bramami : północną i południową. Strażników możemy spotkać na każdym kroku, więc wydawałoby się że jest to oaza spokoju i relaksu. I rzeczywiście może taką się stać, jeśli tylko wejdziemy w dobre kontakty z osobami ważnymi i nie będziemy się zbytnio rzucać w oczy. Teraz opanowany przez magnatów Zamek, niegdyś służył jako baza straży królewskiej i skazańców pracujących w kopalni rudy.. Czując swoją szansę w momencie konsternacji władzę nad Zamkiem przejmują więźniowie. Wcześniej był tu tylko Zamek, reszta została dobudowana po przejęciu. Obóz ma swoją kopalnie - położoną z dala od jego terytorium - gdzie wydobywa się rudę. Gomez rządzący Obozem handluje nią z Królem. W zamian dostaje wszystko czego zapragnie, czyli najczęstsze dostawy to kobiety i alkohol ;). W środku możemy poznać wiele ciekawych osób, które mogą nas czegoś nauczyć. Aby stać się pełnoprawnym mieszkańcem należy przypodobać się wpływowym ludziom. Jak widać Obóz ten ma wielką władzę w całej Kolonii a także na bardzo wysokim stopniu stoi tu gospodarka i handel. W Obozie są dwie kuźnie.

Kto tu rządzi...

Przywódcą Starego Obozu jest Gomez – brutalny i bezwzględny typ. Miał nieformalną władzę jeszcze przed powstaniem Bariery. Teraz ma absolutną władzę nad całym obozem i kontroluje handel rudą. Jego doradcami i pomocnikami są tzw. Magnaci. Ich głównym zajęciem zdaje się być uprzykrzanie życia innym, choć oficjalnie oni również zajmują się handlem. Inną ważną w Obozie grupą są Magowie Ognia z Arcymagiem Corristo na czele. Aby zachować lojalność wobec króla poszli na układ z bandytami, zapewniając w ten sposób dostawy rudy do stolicy. Prowadzą poufną korespondencję z Zakonem Innosa na zewnątrz Bariery, a także z Magami Wody z Nowego Obozu. Bezpieczeństwo Obozowi i Kopalni zapewnia Straż. To silna i dobrze wyposażona organizacja, na czele której stoi Thorus. Strażnicy są dobrymi wojownikami, ale potrafią też obsługiwać się kuszą. Zbierają haracze w Obozie traktują wszystkich obcych jak śmiecie, co czyni z nich niezbyt przyjemnych typów. Niżej w hierarchii Obozu znajdują się Cienie. Zajmują się oni drobnym handlem, myślistwem, szkoleniem, oraz wykonują różne zlecenia dla Magnatów. Najniższą warstwą społeczną są Kopacze – prości górnicy, na co dzień pracujący w Kopalni, wykorzystywani przez Strażników i Magnatów. Nie mają łatwego życia, ale to ich pracy Obóz zawdzięcza swoją siłę.
Czyli jeszcze raz podsumowanie frakcji:

  • Kopacz - górnicy, wydobywają rudę w Starej Kopalni, przynależnej Staremu Obozowi. Można ich także spotkać w Obozie. Fatalnie wyszkoleni militarnie
  • Cień - nowi członkowie Starego Obozu. Aby zdobyć rangę Strażnika lub Maga Ognia muszą wykazać się pożytecznością w Obozie. Przeciętni wojownicy, walczący za pomocą Kuszy czy Broni Białej a nieużywający Magii
  • Strażnik - wojownicy utrzymujący porządek w Obozie i chroniący Magnatów czy Magów. Można wykupić ich ochronę za niewielką opłatą. Styl walki i stosowane bronie podobnie jak Cienie
  • Magnaci - najważniejsi ludzie Starego Obozu, chronieni przez Strażników. Dobrze wyszkoleni w walce - spisują się dobrze walcząc Bronią Białą i Kuszą
  • Magowie Ognia - bardzo ważni członkowie Starego Obozu. Posługują się potężną magią Innosa. Ich główną siedzibą jest klasztor

Ważni ludzie

Dostać się do Gomeza, czyli zarazem do centralnej części Obozu nie jest łatwo. Dostępu tam bronią najlepsi ze Strażników. Trzeba na to zapracować i zdobyć odpowiednią reputacje a co się z tym wiąże związać się z tym Obozem i zostać Cieniem. Oczywiście są inne sposoby, bardziej skomplikowane. Niektóre wymagają dołączenia do innej frakcji, niektóre zaś odpowiedniej gotówki w kieszeni. Hmmm... gotówki? Ano właśnie nie, ponieważ na terenie całej Kolonii a więc także i tu płacimy cenną rudą! Czyli monety stają się w tym momencie zupełnie bezwartościowe.
Ważne osoby w grze, mieszkające w Starym Obozie:

  • Magnaci (np. Blizna, Kruk czy Artho)
  • Magowie Ognia (np. Corristo, Torrez czy Drago)
  • Diego - pierwsza poznana postać w Kolonii. Jest bardzo ważną osobistością w Starym Obozie. Dla postaci prowadzonej w grze jest swego rodzaju mentorem
  • Milten - jedyny Mag Ognia, który ocalał po rzeźni na nich, zafundowanej przez Gomeza. Dobry przyjaciel Bezimiennego bohatera.
  • Gomez - główny zarządca Starego Obozu. Jest tu najważniejszą osobą a dostać się do niego jest bardzo ciężko. To on decyduje czy możemy dołączyć do grona Strażników. Można powiedzieć że to kontroluje całą Kolonią.
  • Fisk - najlepszy handlarz w całej Kolonii

Moje podsumowanie
Stary Obóz to dobry Obóz. Wszystko jest tu w jak najlepszym porządku. Mieszkańcy zaakceptowali tutejsze życie i starają się do niego dostosować. Najsilniejszy chyba pod względem militarnym Obóz. Dobre położenie i mądre wykorzystanie zasobów Kopalni gwarantuje rozwijanie się handlu i utrzymanie gospodarki na wysokim poziomie. Wybór tego właśnie Obozu to swego rodzaju wybranie łatwej ścieżki. Solidne rządy Gomeza zapewnią Obozowi dobrą reputację lecz ja nie chciałbym tu zamieszkać. Mój wybór padłby na inny Obóz, który opisze niebawem.



Zachęcam do lekturki. Niedługo wstawię NO i Bractwo. Mam nadzieję że komuś się to przyda

Proszę o oceny i poprawki :P
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2009, 20:47:02 wysłana przez Demonical Monk »

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozy: omówienie i opis
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2008, 14:04:45 »
Wszystko ładnie i wyraźnie napisane, (prawie) bez błędnie i dodawać do opisu, czy coś zmieniać nie ma co. Tylko jaki to ma sens, skoro wszystko na ten temat opisane jest na głównej stronie? Myślę, że pan chce się załapać na ,,Szlachtę'' i dlatego założył pan ten temat :P.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obozy: omówienie i opis
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2008, 14:04:45 »

Offline Kermitt

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gothic Fan
Odp: Obozy: omówienie i opis
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudzień 2008, 14:37:46 »
Generalnie nie to samo, bo chciałem zrobić podsumowanie i taką swoją refleksję. Ale jeśli naprawdę się nie przyjmie to proszę temat i posty skasować, ja się nie obrażę. ;)

Cytuj
Myślę, że pan chce się załapać na ,,Szlachtę'' i dlatego założył pan ten temat.

No trochę nie :P Mi się wydaję że nie masz racji. Jestem na forum już ponad pół roku (do wglądu w profilu) a mam bardzo małą liczbę postów. Uważam że to jakość, nie ilość kształtuje nam obraz o danym user'ze, ale to każdy może widzieć inaczej. Także tu Robben ja się nie zgadzam.

To jest tylko taki pomysł, jeśli się nie przyjmie proszę wykasować temat i jak najszybciej zapomnieć  ;D. Ja dziś chciałem dodać NO ale poczekam z opiniami.

Pozdrawiam

Offline Sajan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozy: omówienie i opis
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień 2008, 15:08:27 »
Został podpięty, więc chyba możesz robić następne obozy :)

Offline jf

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozy: omówienie i opis
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień 2008, 15:51:28 »
Bardzo dobre podsumowanie dla graczy którzy od niedawna grają w GI. Bo w grze to każdy wychwala swój obóz, a inne krytykuje. A jak jeszcze o tym nie myślałeś to zrób jeszcze taką część w której są plusy i minusy danego obozu.

Offline Pawlas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozy: omówienie i opis
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Styczeń 2009, 22:25:08 »
SO to największy i najpotężniejszy z obozów, jednak ja wolę bractwo - zawsze jakaś alternatywa, no i ten klimat sekty, takiej osady zapuszczonej w dziczy/bagnie. A strażnik świątynny za łączenie magii z siła białego oręża jest jak dla mnie najciekawszą gildią, jego pancerze ''rzondzą'' poza pierwszym.
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2009, 22:27:24 wysłana przez Pawlas »

Offline kronos1194

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stary Obóz - opis
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwiec 2009, 19:45:46 »
Nie no mi się wydaje że to naprawdę jest dobre przynajmniej tu jest dokładnie i ładnie coś opisane bo ta "Encyklopedia" to masakra a powracając myślę że powinieneś tak wszystko opisać każde miejsce naprawdę się to przyda i nie przejmuj się tymi co narzekają lub wytykają jakieś błędy bo im się widać nudzi i nie mają się czego czepić
Pozdrawiam

Offline Demonical Monk

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1443
  • Reputacja: 852
Odp: Stary Obóz - opis
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Czerwiec 2009, 20:30:27 »
kronos1194 - widać jaki sobą reprezentujesz poziom. Kolejny który mówi: "Tu nie szkoła, tu forum jest!". Z pogardą patrzę na takich ludzi (Necros nie wcinaj się ;>), tym bardziej że odświeżasz topic.

Błędy się wytyka po to, żeby dążyć do perfekcji. Przyznaj, że nawet jeśli nie znasz zasad ortografii, to znacznie lepiej jest czytać poprawny, profesjonalny tekst. Przynajmniej ja tak miałem...

UPDATED! Skorygowałem trochę tekst. ÂŻadnych zabiegów stylistycznych się nie dopuściłem bo jest ślicznie.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2009, 20:48:05 wysłana przez Demonical Monk »

Offline Servin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stary Obóz - opis
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Czerwiec 2009, 09:47:45 »
Fajne, z pewnością przyda się 'żółtodziobom' :)

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Stary Obóz - opis
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpień 2009, 17:16:22 »
Naprawde pomocny poradnik ,przyda się nowym graczom.Jednak mógłby być dokłądniejszy bo to jest taki ogólny poradnik.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stary Obóz - opis
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lipiec 2011, 21:52:29 »
mnie pasuje :D teraz zrob o innych obozach?

Offline Lollo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stary Obóz - opis
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lipiec 2011, 10:16:59 »
Troche histori z gry którą mamy opwiedzianą we wstępnym filmie albo na początku gry.

Offline GaroK

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 124
    • Karta postaci

Odp: Stary Obóz - opis
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lipiec 2013, 20:36:59 »
Naprawdę dobre,Początkującym się przyda,nie powinni więc mieć problemów w tym obozie.
O ile zechce im się to całe przeczytać <lol>.

Offline zią

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 31
Odp: Stary Obóz - opis
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Lipiec 2013, 13:34:04 »
Mi sie tam przyda za to dam ci  <fajka><zdrowie> Wypijemy.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stary Obóz - opis
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Grudzień 2013, 14:24:23 »
fakt nowy graczom ten opis się przyda.Wszystko fajnie obrazy,pismo porządne itd. a więc powiem dobra robota. <rycerz>

Offline jeryrep

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • Reputacja: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawość nie ma znaczenia. Liczy się tylko potęga.
Odp: Stary Obóz - opis
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Luty 2014, 12:52:42 »
Fajny referat. Przyda sie komus na pewno.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stary Obóz - opis
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Luty 2014, 12:52:42 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything