Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 24602 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Filmy
« dnia: 08 Grudzień 2006, 15:51:27 »
Jakie filmy lubicie oglądac? Jakie wam się podobają? Podajcie tytuły w tym o to miejscu  

Ja tam oglądam to co fajne, bardzo lubie filmy typu: horror, fantasty, komedie, sensacyjne.
A to jedne z moich ulubionych filmów:
- Nożownik - jeden z najelpszych filmów.
- Leoon Zawodowiec - za fajną fabułe i szybką akcje.
- Ong Bang - są tam fajne efekty i główny nohate wspaniale się nawala.
- Wszystkie serie Władcy Pierścieni - za wspaniałe efekty i wogóel.
- Faceci w Czerni - wszystkie cześci -, fajne efekty i itp.
- Diametowa Afera - śmieszne efekty.
- Piraci z Karajbów - fajna obsada.
- Smakosz - wszystkie częsci, fajne efekty specialne.
- Teksańska Masakra Piłą Motorową - podbno straszny, jak dla mnie nie był taki straszny ;]
To już jest końec, a jakie są wasze.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień 2006, 15:52:45 wysłana przez Cesc »

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Filmy
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2006, 20:33:45 »
Moim ulubionym gatunkiem od zawsze jest Science-Fiction inaczej fantastyka... Po prostu uwielbiam oglądać te wszystkie Star Treki, Gwiezdne Wojny, Stargate'y i inne takie... to jest po prostu takie małe moje zboczenie tongue.gif
Następnym gatunkiem jest fantasy... Władca Pierścieni o tym definitywnie zadecydował... Ostatnim gatunkiem, który lubię oglądać to filmy Historyczne...
A jeszcze czasem obejrzę jakąś Sensacje, Komedię, Thiller lub Horror... Jednak nie przepadam za tym... Nienawidzę natomiast Romansów i Obyczajów innych xD

Natomiast moimi ulubionymi filmami są:
- Troja - lubię starożytną Grecję oraz uwielbiam Illiadę :D
- Aleksander - fajnie zrobiony film pod względem samej postaci Aleksandra
- Władca Pierścieni - nie muszę raczej tłumaczyć :D
- Król Artur - bardzo lubię legendę o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu, a ta historia jest dość "inna"
- Gladiator - bardzo fajny film
- BraveHeart - ogólnie za całokształt
- Resident Evil - AAA! Chodzące trupy :P Lubię takie klimaty :D Gra mi się bardzo podobała więc obejrzałem film i również mi się spodobał
- Star Wars - nie muszę tłumaczyć
- Ostatni Samuraj - bardzo fajnie przedstawiono kulturę Samurajów i za to mi się spodobało
- Matrix - nie muszę raczej tłumaczyć
- Indiana Jones - bardzo lubię Indiego, tego filmu nauczyła mnie oglądać moja narzeczona :P xD

Cytuj
Teksańska Masakra Piłą Motorową

Nie motorową tylko mechaniczną  

Pozdrawiam

Forum Tawerny Gothic

Filmy
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2006, 20:33:45 »

Offline mejdej

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudzień 2006, 21:13:51 »
No to i ja się wypowiem. Zapewne filmów, które mi się spodobały jest bardzo dużo, jednak nie potrafię teraz wszystkich wymienić, ponieważ większości pewnie nie pamiętam. To będzie tak:

Gladiator - uwielbiam filmy osadzone w czasie potęgi Starożytnego Rzymu. Poza tym film ten jest bardzo fajnie zrobiony i z pewnością mogę zaliczyć go do grona moich ulubionych filmów...
LOTR - piękne dzieło. Ta trylogia przypadła mi do gustu...
Matrix - to samo wyjaśnienie co u Crisisa  
Troja - poprostu uwielbiam takie filmy...
Basen - ciekawy horror
Piraci z Karaibów - hmm, fajny film ze śmiesznymi momentami...
Król Artur - ...

To na tyle...
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2006, 21:14:23 wysłana przez mejdej »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Filmy
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2006, 14:23:13 »
Uch, jeśli miałbym tu wymienić wszystkie moje ulubione filmy, trochę czasu by mi to zabrało, a go akurat za bardzo nie mam. Ale szkoda gadać, lepiej podać moje typy:

Predator - Film, który lubię chyba najbardziej ze wszystkich. Swoją pozycją graniczy z...
Star Wars'y - Klimat oraz znakomita i przemyślana fabuła.   Dodatkowo film posiada jedną z najlepszych melodii, jakie słyszałem. Z tego też filmu pochodzi postać, która widnieje na moim avatarze i sygnach. Wyznam jeszcze, że starsza saga rlz.  
Rambo - Co tu dużo mówić... film z dzieciństwa, który chętnie oglądam do teraz.  
Alien - Cała seria, która jest coraz bardziej powiązana z wątkiem Predatora. Ale nawet bez tego jest to jeden z moich ulubionych filmów.
Blade - Ostatnio oglądnąłem pierwszą część i nie zawiodłem się na naszym łowcy wampirów.
Jak rozpętałem II wojnę światową - Heh, nie ma to jak Franek Dolas.  
Kosmiczne jaja/Space balls - Czyli coś a'la SW tylko z dużą dozą humoru.
Szeregowiec Ryan - uwielbiam wojenne filmy. Wraz z Ryan'em lubię jeszcze Wroga u bram .
Riddick - Oglądałem drugą część oraz grałem w grę. Czas ujrzeć jeszcze część zaraz po ucieczce z więzienia.
Matrix - Ja także przyznam, że dwie kolejne części Matrixa nie mają tego czegoś, co pierwsza odsłona. Szkoda...
Resident Evil - Tak, niezły film. Ma swój klimat...  
Indiana Jones - Także film z mojego dzieciństwa. Jak leci, to go i może oglądnę...
Wiedźmin - Jakoś nigdy nie mogę trafić w TV, by akurat go puszczali. Raz go widziałem, ale to już dawno temu...
Wodny świat - Ten film mnie urzekł. Podobał mi się bardzo i jest podobny do...
Mad Max - Kolejny klimatyczny film, który z niekłamaną chęcią bym znów obejrzał.
AvP - Trochę im on nie wyszedł, ale ujdzie w tłoku.
LotR - ÂŚrednio mi się podoba. Nie ma to jak stara, dobra Nowa Nadzieja z dwoma kolejnymi częściami.

Itd. Naprawdę trudno wszystkie filmy spamiętać...

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Filmy
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń 2007, 15:10:03 »
To może mój taki osobisty ranking. Jestem prawie pewien, że zapomniałem o jakimś filmie, który powinien się znaleźść w tej pierwszej dziesiątce, ale nie jestem w stanie przypomieć sobie ich wszystkich. Z tego co widze niewielu forumowiczów wymieniło przykładowo Bravehearta, Gladiatora, czy Siedem. IMO bardzo dziwne, gdyż są to filmy wielkie.

10) Podziemny Krąg - ÂŚwietny  film w którym Pitt i Norton pokazują swój kunszt aktorski. Fajna fabuła, zaskakujące zakończenie(bo kto się spodziewał tego?) i pełno akcji, oraz mrocznego klimatu.

9) Negocjator - Historia negocjatora, który przez splot niezwykłych okoliczności zmuszony jest postawić sie w sytuacji porywacza, stając się jednocześnie ofiarą policyjnej pułapki. Rewelacyjna rola Samuela L. Jacksona, który sprawai, że ten film stał się dla mnie czymś wyjątkowym.

8) Matrix(trylogia) - Tego filmu nie musze chyba nikomu przedstawiać. Historia zmagania się ludzkości z maszynami, które opanowały świat. Szkoda, żę wraz z kolejnymi częściami coraz bardizej zawodziła niesamowicie zawita fabuła, ale za same efekty specjalne wart go wyróżnić.

7) Alien(saga) - Rewelacyjna, trzymający w napięciu seria. Główną chyba zaletą jest Sigourney Weaver w roli Ellen Ripley. Szkoda, że wraz z każdą kolejną częścia obcy przestają straszyć, a pociski latają gęsto, aczkolwiek część 4 wciąż była dobra(czego nie można powiedzieć o AvP).

6) Krąg - To jeden z tych filmów podczas których autentycznie się bałem. Japończycy wiedzą jak wzbudzić w człowieku niepokój, strach. Polecam obejrzenie go samemu w oklicach północy.  

5) Gladiator - Jeden z tych filmów, które na zawsze wbijają się w pamięć. Epicka opowieść o rzymskim legioniście. Jeden z najlepszych soundtracków filmowych(kocham...) i świetna rola Russella Crowa. Absolutnie must watch przynajmniej raz w roku.

4) Siedem - Mocny film pełen symboliki i trzymający w napięciu do ostatniej sekundy. To drugi z tych filmów na którym autentycznie się bałem. Mnóstwo brutalnych scen, ale zrobionych z premedytacją. Może obrzydzić, ale raczej zaszokuje. Od czasów tego filmu zacząłem postrzegać Brada Pitta jako lepszego aktora. No i klimatyczna rola Morgana Freemana. Tego się nie zapomina

3) Gwiezdne Wojny(saga) - Czy musze tu coś tłumaczyć. Gdy jako maluch oglądałem Nową Nadzieje przez cały seans miałem otwarte usta i to chyba najlepsza rekomendacja dla tego filmu. Rewelacyjne jak na uwczesne czasy efekty specjalne, efektowne walki i przygoda. Nowa trylogia nie jest już tak dobra, ale wciąż pozostał w niej klimat.

2) Waleczne Serce - Gdy żona Williama Wallace'a została brutalnie zamordowana przez angielskich żołnierzy, jego żądza zemsty szybko przerodziła się w nieokiełznaną wolę walki o wolność ojczyzny. Jego bohaterstwo i zapamiętanie w walce sprawiło, że wszyscy Szkoci chwycili za oręż i okrzyknęli Wallace'a swoim przywódcą, nadając mu przydomek Braveheart - Waleczne Serce. Niepodległościowa krucjata przerodziła się w regularną, krwawą wojnę, która kończy się smiercią szkockiego  przywódcy. Podczas egzekucji łza pociekła mi po policzku. Nie wiem w czym tkwi magia Bravehearta, ale Gibson tym filmem zyskał mój całkowity szacunek.

1) Władca Pierścieni(trylogia) - Czy musze to komuś tłumaczyć? Posiadam w domu całą trylogie w reżyserskiej wersji i nie żal mi każdej złotówki jaka na nią wydałem. Jackson sprawił, że mogłem zobaczyć moją ukochaną książke na ekranie i co najważniejsze zrobił to w tak klimatyczny sposób, że Tolkien byłby dumny.  Ekranizacja godna książkowego orginału. Przygoda pełna tajemniczości, humoru i rewelacyjnych efektów specjalnych. Wciąż przed oczami mam migawki z bitwy pod Helmowym Jarem, czy Minas Tirith. Każdy miłośnik fantasy powinien choć raz obejrzeć ten film.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2007, 15:10:51 wysłana przez Trivet »

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Filmy
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Styczeń 2007, 16:17:00 »
Mam dość dużo filmów które z chęcią oglądam. Niestety nie są zbyt często pokazywane w TV bez cyfrowego polsatu itp. a szkoda. No więc zaczne wymieniać:

Piraci z Karaibów - Zarówno część pierwsza jak i druga były świetne. Niektóre momenty przyprawiały mnie o ból brzucha (ze śmiechu :P). Poza tym, gra tam kilku moich ulubionych aktorów, między innymi
Orlando Bloom, Johnny Depp. Bardzo dobry film.

Matrix - Z bólem serca muszę się przyznać, iż oglądałem tylko jedną część, jednak bardzo mi przypadła do gustu. Jest bardzo dobra i szybka akcja. Jeden z najlepszych filmów i myślę że każdemu fanowi SF ten film by się spodobał bardziej niż jakikolwiek inny.

LOTR - ÂŚwietna saga. Uwielbiam każdą część zarówno książki jak i filmu. Jest to świetny film, ma dużo efektów. Poznałem kilku świetnych aktorów, a i polubiłem tych filmowych bohaterów. No wprost uwielbiam :).
Polecam każdemu.

Obcy - Podobała mi się każda część, chociażby z tego powodu, że aktorzy świetnie grali. Film ma bardzo dobrą fabułe. Akcja jest bardzo dobra, dość szybka. Bardzo ciekawe były momenty spotkania ludzi z obcymi. Czasem niektórych mi było wręcz żal.

Piła - Również oglądałem tylko pierwszą część, jednak tak spodobał mi się ten film, że mógłbym oglądac na okrągło. Jest on horrorem dość straszynm, jednak nie miałem gęsiej skórki na plecach, gdy go obejżałem. Nie wiem w jakim stopniu jest straszna część druga, jednak niezależnie od tego, chciałbym ją obejżeć, jeśli nadarzy się taka okazja.

6 Zmysł - Bardzo dobry film. Oglądałem chyba dwa, lub trzy razy. Bruce Willis świetnie odegrał swoją rolę. Dość straszny, szczególnie momenty, w których ten chłopak widział duchy.

Piękny Umysł - Jeden z najlepszych filmów jaki oglądałem. Jest to horror, jednak chyba bardziej psychologiczny. Spodobał mi się on, chociażby dlatego że odróżnia się od wszyskich horrorów. Film obejżałem conajmniej trzy razy.

Sekretne Okno - I znów Johny Depp. W tym filmie szczególnie podobały mi się momenty niejasności. Johny Depp, tym razem odegrał rolę świetnego pisarza. Spodobało mi się to i muszę powiedzieć, że im więcej takich filmów tym lepiej. Polecam gorąca każdy film z Johnym Deppem, a tym właśnie Sekretne Okno.

Faceci w Czerni - Chyba najlepsza komedia jaką oglądałem. Nie podobała mi się już 2 część, jednak 1 jest wręcz boska. Polecam każdemu fanowi komedii, bo naprawde, w filmie jest zawarta niezła dawka humora i można się śmiać "do rozpuku" ;].

Predator - Obie części są prześwietne. Bardzo dobra akcja, aktorzy też dobrzy. Myślę, że film jest jednym z najlepszych jakie oglądałem. Polecam gorąco.

Amity Vill - Jeden z najlepszych horrorów jakie oglądałem. Dilm jest dość straszny i ma bardzo ciekawą fabułę. Na samą myśl o nim mam dreszcze, choć szczerze powiedziawsze nie jest tak straszny. Zwyczajnie jestem wrażliwy na horrory ;].

Bad Boys - Ahh... mógłbym oglądać bez ustanku. Jest to tak świetny film, że chyba nigdy mi się nie znudzi. Niektóre momenty, podobnie jak z Piratami przyprawiały mnie o ból brzucha. Ten film jest świetny, niezależnie od tego pod jakim kontem na to spojżeć. Warto obejżeć część pierwszą, jak i drógą, ponieważ różnią się jedynie fabułą, lecz humor jest na równym poziomie. Woosah... to było genialne ^^.

Leon Zawodowiec - Ten film bardzo mnie urzekł. Jest interesujący. Można powiedzie, iż jest dość wzruszający, lecz są też momenty dość śmieszne. Film znów polecam każdemu, kto interesuje się tego typu kinem.

Było jeszcze kilka bardzo ciekawych filmów, jednak nie jestem w stanie wszystkich zapamiętać. Wszystkie wyżej wymienione jeszcze raz gorąco polecam i myślę, że każdemu się spodobają.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2007, 16:23:07 wysłana przez RooteR »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Filmy
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Styczeń 2007, 16:56:18 »
Władca Pierścieni(trylogia)- Za wspaniałe sceny bitew, obsadę i piękną muzykę.

Matrix(trylogia)- Sądzę, że ten film był sporym kamieniem milowym w całym świecie filmu. Dlaczego? Kto widział film ten wie.

Troja- Uwielbiam filmy z takimi scenami walki. No i ta obsada coś pięknego. Film ogłądałęm chyba z 6 razy.

AvP- Nie wiem dlaczego ale mi się spodobał. Autorzy fajnie oddali stosunek predatora do głównej bohaterki.

Gwiezdne Wojny(saga)- te filmy trzeba poprostu obejżeć i tyle.

Piraci z Karaibów(saga)- Fajna historia i obsada. Miodzio...

Piła(trylogia)- Nie lubie horrorów i żadko je oglądam ale te są naprawde... interesujące.

Hostel- Nieźle zakręcony film o niebanalnej fabule. Troche chory ale taki też jest jego reżyser Quentin Tarantino.
 
Faceci w Czerni- Po prostu kocham Willa Smitha.

Ja Robot- Ten sam powód co powyżej.

Forest Gump- Film z pozoru o niczym, ale tak naprawde jest wielki.

Ostatni Samuraj- Uwielbiam Toma Crusa(chociaż w prawdziwym życiu już nie jest taki fajny). Oprócz tego w filmie są naprawde ciekawe dialogi i relacje między bohaterami. No i te bitwy. Coś pięknego...

Król Arthur- Film przybliża prawdziwą postać Arthura, która nie wygląda już tak baśniowo i romantycznie jak książki o nim i inne filmy.

Blade(trylogia)- Ciekawe przedstawienie świata wampirów, którzy nie są już wytworami szatana i nie boją się krzyża, święconej wody i tego typu bajkowych bzdetów.

Underworld(saga)- Tak samo jak powyżej, a do tego Kate Backinsale. Uhhhhh.....

Van Helsing- Dobry film a przedewszystkim ciekawy. Lubie Hugha Jackmana.

Ridick(saga)- Vin Disel i to powinno wystarczyć.

Sekretne Okno- Johny Depp to wspaniały aktor. No i poprostu lubie takie zagmatwane filmy.

Siła Strachu- Lubie Roberta de Niro. A fabula podobna i zagmatwana tak jak powyżej... czyli fajna.

Braveheart- Interesujące Bitwy i mistrzowsko grający Mel Gibson.

Królestwo Niebieskie- Doskonała gra Orlando Blooma. No i reżyseria Ridlaya Scotta. Ten pan to ma talent.

Gladiator-Jeden z najleprzych na tej liście. Niezapomniana rola Rusella Crowa.

Szybcy i wściekli(saga)- ryczące silniki i błyszczące fury. Kocham to.

Offline Legolas

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Filmy
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Luty 2007, 15:37:00 »
Więc tak:

-Matrix Trylogia - pierwsza część ma ten swój unikalny wdźięk i chodzi mi tu o to że nie ma tam aż tylu efektów specjalnych co w części 2 oraz 3. Ale i tak wszystki części są świetne.

-Blade Trylogia - Blade mi sie  podoba bo fajnie sie bije ma fajne bronie i w ogóle nawet fajne teksty.

-Szybcy i Wściekli wszystki części - tunningowane fury, piękne dziewczyny i ostra jazda :D:D:D:D:D:D A na serio to głównie samochody są świetne

-Władca Pierścieni Trylogia - świetny film a zwłaszcza podobały mi sie momenty w których był jakieś walki po prostu super.

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Filmy
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Luty 2007, 19:12:38 »
Od małego interesowałem się horrorami. Mając 7 lat obejrzałem swój pierwszy horror który wspominam z łezką w oku do dnia dzisiejszego. Jedno muszę przyznać. Stare filmy spod tego gatunku są o wiele lepiej wykonane od współczesnych. Niby świat poszedł na przód, ale nie podoba mi się współczesne przedstawienie horroru, który krąży wokół jednego celu " Jak najwięcej krwi". Nie myślcie, że ograniczam się jedynie do horrorów. Lubię pośmiać się przy dobrej komedii, obejrzeć film S-F, lub z podniecenia nie móc odejść od telewizora, ponieważ leci jakiś fajny film sensacyjny. Nie lubię tylko dramatu, filmów romantycznych oraz filmów erotycznych.

Nie obijając się podam teraz kilka tytułów z każdego gatunku.

Horrory

Koszmar z Ulicy Wiązów: Mój pierwszy horror, który oglądałem. Wyróżnia się bardzo fajnym wykonaniem oraz pomysłami.
Residen Evil: Mało który film z zombi jest wykonany na takim poziomie jak ten. Wszystkoe toczy się w cieniu tajemnicy co nasyca oglądającego jeszcze większym podnieceniem. Niektórzy sądzą, że jest to obrzydliwy film lecz ja nie widzę w nic takiego.
Residen Evil 2: Podobnie jak jedynka ma u mnie wysokie noty ze względu na wykonanie. Dodatkowo dochodzi tu szybka akcja. Jedynym minusem w tym filmie są nadludzkie moce dwójki bohaterów.
Silent Hill: Jest to jeden z tych filmów, które trzymają w napięciu aż do ostatniej minuty. Oglądając naprawdę zastanawiałem się co się stało z tą dziewczynką. Nowoczesne wykonanie tylko podsyca atmosferę. Film stoi na bardzo wysokim poziomie choć niektórzy twierdzą, że jest to najgorszy film zrobiony na podstawie gry.
Underword: Głównego plusa dam bohaterce. Zagrała ona doskonale swą rolę. Co do samej fabuły to nie jest ona aż tak zaskakująca. Odwieczna walka między wilkołakami a wampirami stoi już na porządku dziennym. Akcja z biegiem czasu nabiera tempa co powoduje, że ogląda się to naprawdę fajnie. Mnie najbardziej zaskoczyła końcówka. Nie sądziłem, że główny wampir jest zdolny do takich rzeczy. Pod duży plus trzeba dodać również klimat.
Underworld 2: Podobnie jak w pierwszej części duże brawa należą się  Kate Beckinsale. Doskonale wczuła się w rolę dzięki czemu film zyskał autentyczność. Jednakże druga część straciła klimat jedynki. Reżyser skupił się zdradzie wśród wampirów. W ciągu całego filmu pojawił się tylko jeden wilkołak co było dużym minusem.
The Desent ( Zejście): Był to jeden z nielicznych filmów, które oglądałem z nieukrywaną frajdą. Szczególnie spodobał mi się motyw z golumami. Bardzo dobre wykonanie.Z całego filmu nie podobała mi się tylko śmierć dziecka. Zawsze uważałem, że reżyserzy powinni omijać dzieci z daleka a szczególnie w tego typu filmach.

Sensacje

Troja: Wielka epicka wojna w mieście nie do zdobycia. Ekranizacja legendy która wciąż żyje. Film wywarł na mnie ogromne wrażenie ze względu na jego wykonanie oraz pierwszorzędną obsadę. Oglądając ten film czułem jakbym sam brał udział w tej wojnie. Wszystko zostało pokazane naprawdę realistycznie a co ważniejsze z pomysłem.
Matrix: Saga która zachwyciła nas głównie efektownymi walkami. Osobiście uważam, że w pierwszej części był najlepszy klimat. W drugiej najlepsze efekty walk. Natomiast trzecia wyszła im pół na pół. Wspaniałe przedstawienie świata. Do tej pory zadziwia mnie pomysłowość braci Wachowskich.
Ostatni Samuraj Jest to jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem. ÂŁączy szybką akcję, doskonałą fabułą, świetne wykonanie oraz dramatyzm. Za każdym razem, gdy oglądam ten film czuję się tak samo. Uważam, że jest to film godny polecenia każdemu ze względu na jego treści oraz wykonanie.
V jak Vendetta: Tak samo jak wyżej. Jest to jeden z lepszych filmów, które oglądałem. Bardzo dobre wykonanie oraz tajemniczość sprawiają, że nie można oderwać się sprzed telewizora. Na prawdę polecam ten film każdemu.
Gladiator: Film o zdradzie i poświęceniu, który wbija nas w fotele. Ma pierwszorzędne wykonanie oraz obsadę. Pokazuje nam jak łatwo można się stoczyć przez złych ludzi. Człowiek który był generałem armii nagle staje się niewolnikiem. Do tej pory oglądam ten film z ogromnym zainteresowaniem. Tak samo jak dwa poprzednie ten film również polecam każdemu.
Van Helsing Bardzo fajna ekranizacja. Opowiada nam o legendarnym łowcy potworów. Widać, że bardzo starali się tworząc ten film. Wspaniałe efekty oraz scenografia wbijają widza w fotel. Fabuła może i nie jest najwyższych lotów jednak nadrabiają to komizmem sytuacji. Film jest bardzo sympatyczny oraz warty obejrzenia.
Władca Pierścieni: Byłoby hańbą ominąć tak wspaniałą trylogię. Wszystkie trzy części są zrobione naprawdę na wysokim poziomie. Aktorzy wczuli się w swe role co daje pozytywny efekt dla całej produkcji. Znakomite efekty specjalne które potrafią trzymać widza w napięciu. Bardzo mało odstąpień od fabuły książki powoduje, że film staje się znakomitą recenzją. Nie mam nic do zarzucenia reżyserowi. Wszyscy ludzie którzy pracowali przy tej [produkcji odwalili kawał dobrej roboty.


Komedie

American Pie: Jest to film z którego można się naprawdę zdrowo pośmiać. Cały film jest nasycony różnymi śmiesznymi sytuacjami co powoduje, że nie można wstać z krzesła do samego końca.
Straszny Film: Podobnie jak w poprzednim filmie. Wszystkie części obfitują w zabawne sytuacje, które tradycyjnie kończą się kompromitacją postaci. Zapewniam, że nie oderwiecie się przed końcem filmu.

Offline aleks194

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Luty 2007, 12:59:56 »
Trochę ich jest, ale sprubuję wyłonić tylko najlepsze

1. Wszystkie części Star wars - Co tu mówić super efekty dobra fabuła.

2. Trylogia Władcy Pierścienia - Dużo dodają efekt, świetna gra aktorów bardzo realistyczne

3. Harry potter i Czara ognia - Nie trzeba tłumaczyć nic dodać nic ując wyszło idealnie

4. Za Szybcy Za wściekli - fajne  bryki  

5. Ven Helsing to Horror Fantasy czy komedia, ale nie spoko  

6. Stawka większa niż życia - porucznik Kloss  , no co fajne bo czarnobiałe

7. Costantine - Najciekawsze były bronie Costantine

\\Rajca- zdaje mi się, że Reinmar Cię na PW upominał. Ja robię to też ostatni raz. Twoje posty, choć niby nie krótkie nie niosą zbytniej treści. A uzasadnienia są skąpe. nalegam- popraw się.
« Ostatnia zmiana: 25 Luty 2007, 13:24:40 wysłana przez Rajca »

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Filmy
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Kwiecień 2007, 12:38:19 »
Moimi ulubionymi filmami są:                                                                                                                            Gliniarz z Beverly Hills 1,2,3- no po prostu nie ma lepszych filmów! To są moje jedyne faworyty, ponieważ ja opowiadam o jednym ulubionym filmie lub sadze. Eddie Murphy doskonale zagrał Axela Foleya, który z humorem wszystko robi. Strzelaniny, humor, itd. To wszystko jest zawarte w tych filmach ! Pozdrawiam...

Offline Arisa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Czerwiec 2007, 13:13:32 »
Uwielbiam filmy wojenne - tematyka związana z moimi zainteresowaniami. ^^
Kompania Braci - klasyka. Jesli ktoś nie widział choć jednego odcinka, to nie ma o czym ze mną rozmawiać. xD
Szeregowiec Ryan - wspaniały film, obrazujący zarówno tragedię wojny, jak i uczucia towarzyszace żołnierzom.
Wróg u bram - świetnie przedstawiona historia, moim zdaniem najlepszego snajpera wszech czasów.
Pearl Harbor - lubię ten film nie tylko za obstawę aktorską. ^^
Imperium Słońca - przedstawia konflikt pomiędzy Japonią a USA
 
Pozostają jeszcze thrillery i filmy sensacyjne - do ulubionych zaliczam Edison i Osaczony.
Ponadto spodobał mi się każdy film, w którym grał Morgan Freeman i Samuel L. Jackson.

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Filmy
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Czerwiec 2007, 13:13:55 »
Ulubione filmy hmmm.

1.Władca Pierścieni trylogia-nic dodać nic ująć świetne filmy najbardziej lubię Powrót Króla sam nie wiem dla czego.

2.Naga Broń-film absurdalny z Leslie Nielsenem naśmiewa się z wszystkiego i z wszystkich i to w bardzo dobry sposób.

3.Szklana pułapka(ang.Die Hard  ) -nie będę się rozpisywać napisze tylko Yippee-ki-yay, Motherfucker.

Shrek-świetna komedia,osioł górą.

Szybcy i Wściekli:Tokio Drift-szybkie fury i dobra muzyka to jest to.

Offline Niro

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 1
Filmy
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Sierpień 2007, 13:41:33 »
Na początku zaznaczam, że nie lubię komerch typu 'Matrix', 'PzK' czy cuś w tym stylu. Zawsze kiedy starałem się oglądać to fabuła była tak skomplikowana, że nie wiedziałem o co chodzi xD (joke).

Kasyno - Sharon Stone, Robert De Niro, Joe Pesci, Frank Vincent. Czego chcieć jeszcze? Zdecydowanie najlepszy film o mafii w Las Vegas jaki w ogóle powstał. Zakończył dobre dzieje dla filmów otwierając drogę shitom. Najbrutalniejsze dzieło, które oglądałem.

Pulp Fiction - Genialny film Quentina Tarantino. Świetne dialogi i zabawa kinem, jak to robi Tarantino. Nigdy nie zapomnę Jules'a cytującego fragmenty Bibli, a następnie strzelającego w łeb ludziom :P Pojawiły się tam teksty, które zapadają w pamięć. Pulp Fiction robi innym filmom tego typu z 'dupy średniowiecza'.

Chłopcy z Ferajny - Kolejny film o mafii, tym razem w Nowym Yorku. Wszytkie role odegrane świetnie. Ray Liotta w roli Henry'ego Hilla i Loraine Bracco w roli jego żony. Daje sporo do myślenia.

Człowiek z Blizną (Scarface) - Tym razem Al Pacino gra. Prawdziwa historia 'amerykańskiego snu' od zera (czyli siedzeniem przy garach) do bohatera (czyli barona kokainowego). Każdy mężczyzna musi raz w życiu obejrzeć ten film. Ba, każdy miłośnik kina musi obejrzeć ten film. W film zaangażowało się wiele wspaniałych twórców - Brian De Palma i Oliver Stone.

Nietykalni - Connery, De Niro. Oglądałem ten film od małego i zawsze miałem ochotę go oglądać. Niektórzy uważają go za shit, ale ja mam sentyment do niego. Pamiętliwa scena z wózkiem.

Zabójcza Broń - Sentymenty. Oglądałem wszystkie części i zawsze lubię je oglądać. Wykształcił pewne kanony jeśli chodzi o kino akcji. Już od dawna mówi się o piątej cześci sagi, mam nadzieję, że kiedyś dojdzie do jej wyprodukowania.

Naga Broń - Zarówno 1, 2 1/2 i 33 i 1/3 to była polewa na maksa. Świetna parodia filmów akcji. Niezapomniana mimika twarzy Lesliego Nilsena. Najlepsza była karykatura 'Nietykalnych', gdy Frank musiał uratować zarówno babkę z dzieckiem, prezydenta, Damailamę i papieża xD

Blow - Film o dealerze narkotykowym - Georgu Jungu (Deep) (na faktach autentycznych). Chłopak żył w małym miasteczku. Jego ojciec (Ray Liotta) miał firmę transportową, która później została wykupiona. Matka do końca życia wypominała mężowi, że obiecywał jej złote góry i na koniec był z tego shit. Dlatego George jedzie z kumplem do Los Angeles gdzie poznaje dziewczynę, która wciąga go w handel narkotykami. Jung robi forutnę, jednak później w jego życiu wydarza się parę tragedii. Warto zobaczyć.
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień 2007, 16:39:26 wysłana przez Assasyn »

Offline krassus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • na pochybel!!!
Filmy
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Styczeń 2008, 05:23:49 »
Ojciec chrzestny- dla mnie pierwsze miejsce na świecie
Władca Pierścieni- Trylogia Tolkiena nagrana przez twórcę "Martwicy mózgów", jak dla mnie wykonanie mistrzowskie!
ALI- film o Muhammadzie Ali, największym bokserze wszech czasów, główną rolę zagrał Will Smith.
Czas Apokalipsy- film nakręcony na podstawie książki "Jądro ciemności". Film opowiada historię amerykańskiego żołnierza który trafił do piekła Wietnamu. Gorąco polecam!
The Pursuit of Happyness- w głównej roli Will Smith z synem. Jest to historia człowieka który poświęcił wszystko i stracił wszystko aby zyskać wszystko! Polecam szczególnie na randce!
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2008, 05:25:29 wysłana przez krassus »

Offline Vedymin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Filmy
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Styczeń 2008, 10:06:36 »

BATMAN: POCZÂĄTEK
Bo kocham komiksy DC.

SPAWN
Jak wyżej.

WÂŁADCA PIERÂŚCIENI
ÂŚwietna ekranizacja mistrzowskiej prozy.

AMERICAN PIE
Przy wszystich filmach AP poprotu sikałem że śmiechu.

Respev

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Styczeń 2008, 11:51:24 »
Filmy, które tu przedstawię, są moimi ulubionymi ze względów dobrej fabuły i aktorów:













Nie będę mówił dlaczego, po prostu trzeba je obejżeć.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Czerwiec 2008, 23:25:03 »
Moimi ulubinymi filmami są: Troja, Gladiator, Rambo, ÂŚcigany, Mroczna Dzielnica, Cast Away - Poza ÂŚwiatem, Terminator II, Desperado, ÂŚwiadek Koronny, Vinci ;D i inne. Nie będę pisał dlaczego, bo mi się nie chce. Po prostu lubię je oglądać i tyle :)
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2009, 20:24:34 wysłana przez Robben »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Filmy
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Czerwiec 2008, 16:26:18 »
Władca Pierścieni - szczególnie Dwie Wieże
Troja - za monumentalność :)
1000 B.C. - film nie powalający, ale calkiem niezły
Jestem Legendą - świetny pomysł, ale marnie wykorzystany. No ale przynajmniej trochę im wyszło.
300 - Te film jest jednym z najbardziej monumentalnych filmów, jakie zostały nakręcone.
Park Jurajsk - klasyka :)
Upadek - świetny powiedziałbym dramat psychologiczny.
1612. Kroniki Wielkiej Smuty - film miał być historyczny, a wyszła półbaśń, ale za świetne sceny oblężenia i mimo wszystko - za fabułę.
Ogniem i mieczem - jedna z lepszych adaptacji.
Van Helsing - film dosyć stary, ale bardzo, bardzo jary.
Ojciec Chrzestny - chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego :)
Godzilla - klasyka
K-Pax - lubię filmy z takim ukrytym przesłaniem.
Piękny umysł - j.w.
Gladiator - film niezbyt trzymający się realiów historycznych, ale piękny. I za muzykę.
Shrek - szczególnie 2. Części trzeciej pisałem kiedyś recenzję na TG :)
Matrix - film z dużym przesłaniem (cz.1) Bardzo fajny pomysł - co do cz. 2 i 3 - 2 w miarę, 3 - komercha.
Piraci z Karaibów 1 i 2 - fajne. W 3 postawiono trochę bardziej na komerchę, aczkolwiek bardzo fajne sceny. ÂŚwietna muzyka.
Zielona mila - jeden z najlepszych filmów dziejów. Przesłanie.
Pianista - świetna produkcja, ukazująca dobrze czasy okupacji hitlerowskiej.
Harry Potter - czasem w ogóle nie trzymają się ksiązki, ale za efekty specjalne lubię tą serię filmów.
Spiderman - po prostu się mi podoba
Seria Niefortunnych zdarzeń - specyficzny czarny angielski humor :)
Ostatni samuraj - chyba za historię.
Titanic - klasyka :)
Simpson's the Movie - jedna z najlepszych komedii, które oglądałem :)
X-men - szczególnie Ostatni Bastion. Za efekty specjalne.
Pojutrze - co tu duzo mówić - za monumentalność i uwielbiam filmy katastroficzne.
Dzień Zagłady - j.w.
Armageddon - j.w.
Tornado - j.w.
Wróg u bram - chyba już klasyka. Ale nadal świetna :)
Pasja - ukazanie męczeństwa i operowanie symbolem - na najwyższym poziomie
King kong - bardzo dobra adaptacja.
Mumia - wietny pomysł, taki współczesny, niekonwencjonalny film przygodowy.
Hooligans - taki bądź co bądź psychologiczny
Król Artur - taki w miarę.
Władca Pierścionka - świetna parodia Władcy Pierścieni :)

Ogólnie filmów oglądam sporo :)

« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2008, 12:26:29 wysłana przez Kozłow »

Canis

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Lipiec 2008, 13:10:41 »
~ Milczenie Owiec; Hannibal; Czerwony Smok - wspaniała rola w tym Filmie Anthony Hopkinsa, wspaniały Thriller.
~ Sierociniec - Dane było nim wczoraj być na nim w kinie, przyjemny Horror, są straszne momenty. Wszystko ładnie pięknie a tu bach, aż mi dokumenty wypadły jak jakieś rurki wypadły z tego schowka. wspaniały horror.
~ Saga: Piła - po prostu piękne
~ Trylogia: Piraci z Karaibów - Dobra rola Johnny Deppa jako Jack'a Sparow'a
~ Skarby narodów obie części - Po prostu cudne, uważam ze pierwsza była lepsza od drugiej, ale oboje zasługują na uznanie.
~ Księżyc Voodoo - fany film, fajna fabuła, przyjemny klimat, no zainteresował mnie.
~ Klątwa El Charro - Fajna opowieść, młoda kobieta miewa koszmary o śmierci, nie wie że jest potomkiem zamordowanej kiedyś kochanki El Charro itd. fajne, warto obejrzeć. W główną rolę wciela się Andrew Bryniarski, znany z "Teksańskiej masakry Piłą mechaniczną"
~ obie części Hostel - Bardzo bardzo fajny, czego to ludzie nie wymyślą.
~ Wszyscy Ludzie Króla - wspaniały film w roli głównej Sean Penn grający rolę skarbnika miejskiego, który dochodzi do posady gubernatora, podczas filmu widać jego stopniową degradację z uczciwego dobrotliwego człowieka do cwanego miejscami człowieka. A cała historia jakby opowiedziana przez jego doradcę prędzej dziennikarza. ÂŁadna historia.
~ Beowulf - piękny Film po prostu.
~ Bad Company - przyjemny Film po prostu
~ Dowód - Wspaniały film ukazujący przeżycia córki opiekującej się swoim genialnym ojcem, który no niestety zwariował, jej ojciec był geniuszem amtematycznym, odziedziczyla talent po ojcu, jest ukazane niedowierzanie jej przez nowego chłopaka i siostrę, później sama zaczyna powątpiewać w to czy napisała owy dowód matematyczny. Polecam ;]
~ Gang Dzikich Wieprzy - Bardzo dobra komedia o wiekowych już motocyklistach, bardzo śmieszny, Polecam jeśli ktoś nie oglądał ;]
~ The Ring "Okrąg" - Fajny horror, ciekawa opowieść.
~ Saga: Harry Potter - spodobała mi się książka tak ze i film lubię.
~ Ostatni Samuraj - Wspaniale pokazane przeżycia i uczucia człowieka, jest pokazane jak przyjmuje kulturę samurajską i walczy dla nich do śmierci, wspaniałe.
~ Starsza Pani musi zniknąć - wspaniała komedia, to trzeba obejrzeć.
~ Saga: Szklana Pułapka - Wszystkie części były wspaniałe, najnowsza 4.0 jest najlepsza, ma to coś w sobie ;]
~ Pitch Black; Kroniki Ridicka - wspaniałe filmy opisujące przyszłość i życie człowieka, Riddicka, wspaniałe, polecam.
~ Iluzjonista - przyjemny film, ładnie pokazane, że jak człowiek chce, to może ;) . ładnie pokazane jak udało się im zmusić do samobójstwa syna cesarza.
~ Constatine - ładny film, fajna historia.
~ Numer 23 - zaraz kojarzy mi się temat ze skończeniem swiata, jak ktoś chce to może ze wszystkiego zrobić liczbę jaką chce, tutaj główny bohater Jim Carrey, wmawia wręcz sobie że jest przeklęty, że ma piętno na sobie, że tak powiem. okazuje się ze książka tak jak sądził jest o nim i napisana przez niego. Wspaniałe, polecam.
~ Bruce Wszechmogący - No piękna komedia, nic dodać nic ująć.

Polecam wszystkie filmy do obejrzenia, wspaniałe ;] .

Forum Tawerny Gothic

Odp: Filmy
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Lipiec 2008, 13:10:41 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything