Autor Wątek: Problem z routerem  (Przeczytany 8295 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Problem z routerem
« dnia: 09 Październik 2008, 22:02:56 »
Witam serdecznie i przepraszam za temat związany z problemem lecz na forach komputerowych coś mi nie odpisują, i widziałem temat z tym że nie wolno pisać takich tematów z sprzętem ale bardzo bardzo proszę o pomoc oraz o zrozumienie, jeśli nie zamkniecie tego tematu i nie dacie mi minusa będę bardzo wdzięczny :).

A więc kupiłem 2-3 tyg. temu router D-Link dir 300 i ten odbiornik bezprzewodowy D-link DWA-140, otóż mam problem związany z szybkością internetu, router jest podłanczony do komputera gdzie jest skrzynka z internetem, a do 2 dociera bezprzewodowa i nie używając internetu w komputerze (ze skrzynką internetową i routerem) net chodzi bardzo szybko na 2 kompie nawet przy zamkniętych obu drzwiach a gdy mój brat usiądzie na tamtym kompie i surfuje po necie to u mnie chodzi trochę wolniej, ale gdy zacznie coś pobierać z torrentów to chodzi jak ślimak, zupełnie nie wiem dlaczego z tego co wiem router przyjmuję na siebie 1 neta i rozdziela na np. 2-5 kompów z tą samą prędkością bez jej zmiany, i połanczenie zawsze jest dobre/bardzo dobre oraz mam wpisane adresy DNS a ip pobiera automatycznie u mnie na tamtym też ponieważ jak wpiszę takie jakie było to coś tam net nie chodzi (a brat by mnie zabił). Proszę o pomoc i mam nadzieję że mnie zrozumieliście.

Jest też 2 rozwiązanie tego problemu lecz też z problemem :(, otóż moja sąsiadka ma telekomunikację polską i mogę się podłąnczyć pod nią, więc próbowałem moja sieciówka oczywiście wykrywa ją ale gdy podłanczam się, wpisuję hasło naciskam dalej to nawet nie próbuje mnie z nią mnie połąnczyć zamiast tego łączy z netem w domu, sąsiadka mówi iż potrzebna jest płyta instalacyjny do neo, mój kolega też ma płytę z neo i z tego co się rozczytałem to jest potrzebna tylko do bezprzewodówki, oczywiście zainstalował bym lecz się boję że jeśli zainstaluję to nie będe mógł korzystać z neta w domu, a chciałbym podczas dnia kiedy brata nie ma podłanczać się pod dom a wieczorami kiedy coś ściaga pod neo. Proszę o pomoc na 1 z dwóch problemów.

Bardzo przepraszam za ten temat ale mi na tym bardzo zależy bo kupiłem sprzęt który nie działa raczej dobrze.
 Złamanie następującego punktu regulaminu:
"Tytuły zakładanych tematów, powinny jak najlepiej odzwierciedlać ich treść."
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2008, 15:38:20 wysłana przez Respev »

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Październik 2008, 22:14:17 »
Otóż router rozdziela internet ale nie zawsze równo. Rozdziela ją wedle potrzeb. Jeżeli ściągasz coś z internetu to jest logiczne że używasz go więcej. Nie szukałbym błędu związanego z routerem tylko z internetem. Kup szybszy internet. Powinien starczyć 1Mb/s.

Druga sprawa to jest taka że kabel sieciowy nie daje dostępu do internetu. To jest tak samo logiczne jak to że grzejniki pobierają prąd ale nie świecą.
« Ostatnia zmiana: 09 Październik 2008, 22:16:45 wysłana przez Pawel Najemnik z Farmy »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Październik 2008, 22:14:17 »

Respev

  • Gość
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Październik 2008, 23:01:06 »
Cytuj
Druga sprawa to jest taka że kabel sieciowy nie daje dostępu do internetu. To jest tak samo logiczne jak to że grzejniki pobierają prąd ale nie świecą.
Przy Wi-Fi? Przecież to bezprzewodowe ustrojstwo. Normalna sprawa z takim ściąganiem. Być może w panelu administracyjnym coś znajdziesz nt. priorytetów. Wtedy większy priorytet przydzielasz sobie, a mniejszy bratu.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Październik 2008, 23:11:59 »
To sobie obczaj i zakup jak się spodoba.
http://www.loader.pl/dld/narzedzia/administracja/more.php?id=856

Zawsze możesz też odpalić u brata na kompie jakiś mały programik do ograniczenia pobierania danych.

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z routerem
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik 2008, 16:43:54 »
otóż chodzi że nie mogę znaleść tego panelu routera, dlatego też się pytałem wcześniej gdzie on się znajduję i pierwszy raz słyszę że można po przez router łączyć się z innymi sieciami (to znaczy np. neo)

Respev

  • Gość
Odp: Problem z routerem
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik 2008, 19:19:51 »
No a niby z jakimi sieciami można się łączyć poprzez router? Czy ty na pewno masz router? W instrukcji pisze jak dostać się do panelu routera. Do panelu routera wchodzisz przez jego adres IP, z tym, że każda firma "chowa" panel gdzie indziej, więc jak mamy Ci pomóc? Jak ty niby skonfigurowałeś połączenie z routerem, skoro nie wiesz gdzie znajduje się panel administracyjny? Współczuje Ci, bo jeśli nie możesz wejść w panel administracyjny tegoż urządzenia, to nie będziesz mógł zabezpieczyć nadawanego z niego sygnału. W praktyce wyglądać będzie to tak, że podjadę autem pod twoje mieszkanie z laptopem i będę mógł za darmo z ulicy korzystać z twojego internetu.

Tutaj instrukcja:
ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-300/documentation/DIR-300_man_revA_1-00_all_en_20070709.pdf

Z tego co widzę, adres panelu administracyjnego to http://192.168.0.1. Po prostu wklepujesz ten adres w przeglądarkę przy włączonym routerze i wyskoczy okienko logowania. Wpisz tam następujące dane:

Login: admin
Hasło: *zostaw puste*

Cytuj
Jest też 2 rozwiązanie tego problemu lecz też z problemem Smutny, otóż moja sąsiadka ma telekomunikację polską i mogę się podłąnczyć pod nią, więc próbowałem moja sieciówka oczywiście wykrywa ją ale gdy podłanczam się, wpisuję hasło naciskam dalej to nawet nie próbuje mnie z nią mnie połąnczyć zamiast tego łączy z netem w domu, sąsiadka mówi iż potrzebna jest płyta instalacyjny do neo, mój kolega też ma płytę z neo i z tego co się rozczytałem to jest potrzebna tylko do bezprzewodówki, oczywiście zainstalował bym lecz się boję że jeśli zainstaluję to nie będe mógł korzystać z neta w domu, a chciałbym podczas dnia kiedy brata nie ma podłanczać się pod dom a wieczorami kiedy coś ściaga pod neo. Proszę o pomoc na 1 z dwóch problemów.
Co ma piernik do wiatraka? Płyta jest potrzebna tylko wtedy, kiedy chcesz zainstalować modem od neostrady na swoim komputerze. Podłączyć się nie podłączysz przez Wi-Fi, bo to nie ma aż takiego zasięgu (tym bardziej, że ograniczają Cię ściany). Nie mówiąc już o tym, że dzielenie Neostrady poza zasięg mieszkania, na które została ona wykupiona jest nielegalne.
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2008, 19:36:24 wysłana przez Respev »

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z routerem
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Październik 2008, 19:53:02 »
No a niby z jakimi sieciami można się łączyć poprzez router? Czy ty na pewno masz router? W instrukcji pisze jak dostać się do panelu routera. Do panelu routera wchodzisz przez jego adres IP, z tym, że każda firma "chowa" panel gdzie indziej, więc jak mamy Ci pomóc? Jak ty niby skonfigurowałeś połączenie z routerem, skoro nie wiesz gdzie znajduje się panel administracyjny? Współczuje Ci, bo jeśli nie możesz wejść w panel administracyjny tegoż urządzenia, to nie będziesz mógł zabezpieczyć nadawanego z niego sygnału. W praktyce wyglądać będzie to tak, że podjadę autem pod twoje mieszkanie z laptopem i będę mógł za darmo z ulicy korzystać z twojego internetu.

Z tego co widzę, adres panelu administracyjnego to http://192.168.0.1. Po prostu wklepujesz ten adres w przeglądarkę przy włączonym routerze i wyskoczy okienko logowania. Wpisz tam następujące dane:

Login: admin
Hasło: *zostaw puste*

A co dalej jak tam wszedłem bo widze tam internet connection i inne ale nie widzę ustawień z limitem pobierania i innych rzeczy. Proszę też nie myśleć o mnie źle ponieważ ja jestem zupełnie zielony w tych sprawach.


Co ma piernik do wiatraka? Płyta jest potrzebna tylko wtedy, kiedy chcesz zainstalować modem od neostrady na swoim komputerze. Podłączyć się nie podłączysz przez Wi-Fi, bo to nie ma aż takiego zasięgu (tym bardziej, że ograniczają Cię ściany). Nie mówiąc już o tym, że dzielenie Neostrady poza zasięg mieszkania, na które została ona wykupiona jest nielegalne.

Otóż sam doszedłem do tego już bo przeczytałem uważnie instrukcję, lecz nie mógł by pan tak się podłanczyć bo mam hasło WAP zabezpieczone a hasło do panelu jest ważne też to wiem bo ktoś może zwalić ci tam wszystko. I ja nie zakładałem tego neta tylko chłopak mojej siostry ale on nie pomyślał o panelu.

Otóż nie, mam zasięg i to nawet całkiem dobry otóż w tej chwili ten odbiornik stoi na półce wysoko żeby lepiej łaczył sie z routerem domowym ale gdy położe ja na takiej szafce prawie przy ziemi to mam połąnczenie 45-65 a czasami 50-73%

WAÂŻNE: Zauważyłem jedną rzecz mianowicie otworzyłem swoje konto (na tym kompie z routerem) i ściągałem torrent oraz jakiś plik z neta w torrencie wyszło 10-15 kb/s i tak samo z plikiem, tak wolno chodzi na moim koncie ale jak brat zaloguje się na swoim to mu chodzi szybciej a mi wolniej, jak to jest możliwę, raczej programu nie ma bo by działał też chyba na mnie i na niego. Ale kiedyś przypadkowo jak chciałem usiąść do kompa do neta (jak nie miałem jeszcze nowego albo był wyłanczony bo to zdarzenie było 2 razy) i z jego konta chciałem do neta, a więc on przez ten czas ściągał torrenty i net wolno strasznie chodził pomyślałem przez torrenty lecz później wyłanczyłem je i dalej tak wolno chodził... musiałem się wylogować i na swoje konto wejść i tam dopiero chodzi normalnie. A jak ona siada zawsze to chodzi szybko, ja sam czasami się w tym gubię ale to jest strasznie dziwne.
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2008, 20:01:12 wysłana przez mt17 »

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z routerem
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Październik 2008, 21:39:45 »
No a co może być powodem tego??

WAÂŻNE: Zauważyłem jedną rzecz mianowicie otworzyłem swoje konto (na tym kompie z routerem) i ściągałem torrent oraz jakiś plik z neta w torrencie wyszło 10-15 kb/s i tak samo z plikiem, tak wolno chodzi na moim koncie ale jak brat zaloguje się na swoim to mu chodzi szybciej a mi wolniej, jak to jest możliwę, raczej programu nie ma bo by działał też chyba na mnie i na niego. Ale kiedyś przypadkowo jak chciałem usiąść do kompa do neta (jak nie miałem jeszcze nowego albo był wyłanczony bo to zdarzenie było 2 razy) i z jego konta chciałem do neta, a więc on przez ten czas ściągał torrenty i net wolno strasznie chodził pomyślałem przez torrenty lecz później wyłanczyłem je i dalej tak wolno chodził... musiałem się wylogować i na swoje konto wejść i tam dopiero chodzi normalnie. A jak ona siada zawsze to chodzi szybko, ja sam czasami się w tym gubię ale to jest strasznie dziwne.

Respev

  • Gość
Odp: Problem z routerem
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Październik 2008, 22:21:00 »
Tym, że to na pewno nie przez konto. Komputer nie ma ÂŻADNEGO wpływu na router. Router to osobne urządzenie. Tak samo jak dekoder telewizyjny. Masz telewizor i dekoder i są to osobne urządzenia, które nie wpływają w żaden sposób na siebie.

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z routerem
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Październik 2008, 01:07:54 »
No dobrze dziękuję wam bardzo temat do zamknięcia. Problem jednakże nie został rozwiązany, poradzę się fachowej pomocy. I jeszcze raz przepraszam za taki temat.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Problem z routerem
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Październik 2008, 01:07:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything