Autor Wątek: Jak uniedostępnić kontom z ograniczeniami i ościom na Windows XP zmienianie tapety i innych właściw  (Przeczytany 5573 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ana

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Kobieta
Witam. Mam takie pytanie. Nie jestem ekspertKÂĄ w tej dziedzinie więc chce was o to zapytać. No więc, mój brat który ma dziewięć lat kiedy korzysta z mojego komputera bardzo często na swoim koncie zmienia ustawienia rozdzielczosci,tapety itp. Wiem że jest coś takiego że można uniemożliwić robienie tego,ponieważ u mnie w liceum w pracowni tak jest. Pytanie takie : Jak to zrobić? Jeśli ktoś wie to poproszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2009, 16:22:31 wysłana przez Arthas »

Offline Alfeim

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 0
Wpisz w uruchom
gpedit.mscI po szukaj, może coś tam być ;)

edit
Co do samej tapety, poczytaj tutaj
http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=28184
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2008, 17:44:17 wysłana przez Alfeim »

Forum Tawerny Gothic


Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Ojej a poco tak kombinować po prostu klikasz start później panel sterowania, bierzesz dalej konta użytkowników tworzysz nowe o nazwie "Jacuś, Kubuś, Piotruś" czy jak twój młodszy brat ma na imię i dajesz mu typ konta ograniczony i już nie może zmieniać ustawień. A ty w swoim znowu wprowadzasz hasło żeby ci nie wlazł na profil i masz spokój.

Respev

  • Gość
Cytuj
czy jak twój młodszy brat ma na imię i dajesz mu typ konta ograniczony i już nie może zmieniać ustawień. A ty w swoim znowu wprowadzasz hasło żeby ci nie wlazł na profil i masz spokój.
O ile mnie pamięć nie myli, na koncie ze standardowymi ograniczeniami da się zmienić rozdzielczość itd.

http://storage.dobreprogramy.pl/demonstracje/uprawnienia_windowsxp1/uprawnienia_windowsxp1_low.htm
http://storage.dobreprogramy.pl/demonstracje/uprawnienia_windowsxp2/uprawnienia_windowsxp2_low.htm

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Tak ale zmieni tylko na swoim profilu a na jej nie więc problemu nie będzie

Offline Ana

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Kobieta
Zrobiłam tak jak kazaliście,ale teraz i ja nie mogę właściwości  ekranu zmieniać jako administratorka bo jak klikam to jest :
Cytuj
Administrator systemu wyłączył aplet Ekran w Panelu sterowania.
Nikt tego teraz nie może nawet ja jako administratorka,co teraz?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

A co instalowałaś?

Offline Ana

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Kobieta
Nic tylko weszłam w gpedit.Msc i tam wzięłam zarządzanie grup i uniemożliwienie zmiany tapety i właściwości

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

A przypadkiem uniemożliwiłaś zmiany wszystkim grupom, zamiast tylko i wyłącznie kontom z ograniczeniami.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2008, 12:40:55 wysłana przez Isentor »

Offline Ana

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Kobieta
Chyba wszystkim,ale mógłby mi ktoś powiedzieć jak uniedostępnić tylko grupie z ograniczeniami w programie gpedit.msc

Offline Rodney164

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Hmm,m a poza tym jaki masz problem, żeby zaczekać parę dni i zapytać się nauczycielki/nauczyciela, jak zmienić to ustawienie, chyba że Ci się nie chce, lub nauczyciel w liceum myśli, że 50 % grafik które można zobaczyć w necie jest zrobionych w paincie i nie ma pojęcia o kompach, ale chyba nie jest aż tak źle xD. Spróbuj cofnąć wszystko co tam zrobiłaś i kliknij tak : Konfiguracja użytkownika: Szablony administracyjne:Pulpit:Active Desktop:Tapeta pulpitu Active Desktop i poczytaj co tam pisze i zmień dla wszystkich jedną tapetę. Chyba to wszystko, jeśli nie oto ci chodziło to ja już nie wiem ;D.

Forum Tawerny Gothic


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything