Ankieta

Kto ma by

Canis
2 (11.1%)
Grison
1 (5.6%)
Serail
3 (16.7%)
Orc
3 (16.7%)
Koz
5 (27.8%)
Boba Fett
3 (16.7%)
Dante
1 (5.6%)

Głosów w sumie: 17

Autor Wątek: Felietony Seraila (i tylko jego :D)  (Przeczytany 21174 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Felietony Seraila (i tylko jego :D)
« dnia: 08 Wrzesień 2008, 16:59:02 »
Tak bardzo mało w tym dziale widać felietonów. Szkoda, bo felieton, to jednak ciekawa forma wypowiedzi, którą często stosuje się w prasie i założę się, że wielu z was woli właśnie taki zwykły, ludzki felieton od wywodów prof.s.jonalistów. Ale przejdźmy do sedna.

Co było, a nie jest...

Dzisiaj postanowiłem skupić się na naszym ulubionym forum. Jednak co w nim takiego szczególnego, żeby poświęcać niemu pracę pisemną tego typu? Dobre pytanie, aczkolwiek szybko można znaleźć nań odpowiedź, ale o niej dopiero za chwilę. Jak zapewne wiedzą niektórzy z was, jestem na forum od 8 lutego roku pańskiego 2008, w tym czasie było już tutaj ponad dziesięć tysięcy użytkowników, z czego oczywiście tylko mała część z nich była userami, którzy częściej bądź rzadziej udzielali się na forum; Swoją drogą z miejsca mogę wam wymienić chociażby pięciu, czy nawet dziesięciu użytkowników, którzy w lutym/marcu byli praktycznie dzień w dzień, a teraz wszyscy o nich już zapomnieli, aczkolwiek trzeba się zastanowić nad tym, czy zasłużyli na naszą pamięć, ale to temat na zupełnie inny felieton. Ale do czego dążę? Już wyjaśniam. Ludzie przychodzą na nasze forum, ponieważ chcą wymienić poglądy z innymi fanami Gothica, niejednokrotnie też chcąc nawiązać znajomość z innym fanem. W praktyce wygląda to tak, na TG rejestruje się jakiś młodzieniec, udziela się w tematach o Gothicu, znajduje innego młodzieńca z forum i razem piszą w tematach o Gothicu. Często również przykładowi młodzieńcy brutalnie wykłócają się z innymi użytkownikami forum oraz niemiłosiernie offtopują, ewentualnie popełniając masę błędów ortograficznych. Czemu tak jest? Czy to wina coraz to większego dostępu do internetu? Czasów, w których aktualnie żyjemy? Osobiście skłaniam się raczej w tą pierwszą opcję. Często rozmawiając ze starszymi userami forum mam okazję słyszeć, że kiedy TG było małe i liczyło kilkaset userów przychodziło się tu z chęcią, zawsze coś się działo, była iście rodzinna atmosfera. Teraz zastanówmy się przez chwilę, czy teraz na Tawernie jest tak samo. Myślę, że nie, bo wraz z większą ilością użytkowników zanikać zaczęła atmosfera oraz chęć sprawdzenia "co na TG piszczy". Jak już wspomniałem może to być wina stada noobów chętnie rejestrujących się na forum i psujących atmosferę; nie żebym pokazywał palacami, ale Rychu, Ziętek, Orc i Aaron15 zaliczają się do licznej grupy lamerów. Szczerze mówiąc, to gdy ja zarejestrowałem się tutaj, to po tej sławetnej atmosferze tak nostalgicznie wspominanej przez starych userów nie było nawet śladu. A czy istnieje szansa na to, aby odbudować "to coś" co było kiedyś na Tawernie Gothic? Myślę, że nie, aczkolwiek jest to tylko moje skromne zdanie, bo jednak takich Ziętków będzie przybywało coraz więcej i trzeba się z tym pogodzić. Warto zaznaczyć jeszcze jeden fakt, nawet trochę starsi userzy, a nawet starzy zaliczają się do noobów, co mogą potwierdzić praktycznie wszyscy starsi bywalcy TG.
                                                                                      Mgr Serail
Dziękuję za wysłuchanie, niewątpliwie kontynuował będę ideę pisania felietonów, tak więc miło by było, gdybyście wskazali co wam się nie podobało. Spróbuję to poprawić.

Edit: Pracę psiałem w operze, bo word mi nawala, tak więc moga pojawić się jakieś literówki, proszę wybaczć staremu Serailowi.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2008, 14:24:00 wysłana przez Serail »

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrzesień 2008, 17:18:44 »
Dobra to ja ciebie się spytam. Czemu nie masz Firefox-a? Przecież nie musiałbyś używać Worda. Jest w nim wbudowany słownik. Co do błędów to nie znalazłem. Ocena : za krótkie do oceny. Co do tych czterech to znam tylko 2. Orc to tak grał w gry fantasty że mu już odbiło, a Aaron15 to jest do wytrzymania.

Edit: Tak jestem szalony, ale mnie nie pop****oli*o.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2008, 18:20:44 wysłana przez Pawel Najemnik z Farmy »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrzesień 2008, 17:18:44 »

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrzesień 2008, 17:31:56 »
No to jedziemy...
Felieton ogólnie ujdzie, choć czytałem lepsze. Zacznijmy od tego ze się z Tobą zgadam. Z tym ze ja miałem znacznie lepsza perspektywę do obserwacji tegoż upadku. Kiedyś, gdy ja sie zarejestrowałem forum nasze było stokroć lepsze. Niestety wraz z upływem czasu zaroiło się tu od neokidów i innego robactwa... Ale odbiegał od tematu. Jak już pisałem, felieton ujdzie, choć jest nieco krótki. Błędów, jeśli jakieś są to nie dostrzegłem. Styl również nie jest najgorszy, choć mogłeś sypnąć nieco humoru. Tak więc, drogi przyjacielu któy udaje magistra, oto ma ocena 4/5

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrzesień 2008, 17:49:30 »
No muszę powiedzieć Panie Mgr. Serail, że udał się panu całkiem niezły kawałek felietonu ale chciałbym skomentować jak dla mnie brakuje tutaj trochę komizmu możliwe, że takowy jest w owym tekście <zatem przepraszam za brak poczucia humoru z mojej strony> jednakoż go nie odczuwam za bardzo, bo z czego mi wiadomo felietony właśnie słyną z komicznego przekazywania informacji. Następne prace na pewno będą lepsza a tej pracy należy się 4,5/5

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrzesień 2008, 18:06:39 »
Cytuj
obra to ja ciebie się spytam. Czemu nie masz Firefox-a?
Bo lisek jest brzydki...
Cytuj
Ocena : za krótkie do oceny.
Napisałem tyle ile można było napisać bez naciągania tematu, aczkolwiek kolejne części będą dłuższe.
Cytuj
2. Orc to tak grał w gry fantasty że mu już odbiło, a Aaron15 to jest do wytrzymania.
Do drugiej części wpowiedzi, to powiedziałbym: "Are you CrazY?", ale powiem "Chyba cię pop**doliło" ;]
Cytuj
Jak już pisałem, felieton ujdzie, choć jest nieco krótki.
Jak już mówięłm, napisałem tyle ile trzeba było.
Cytuj
choć mogłeś sypnąć nieco humoru.
Wiesz, te moje żarty raczej was nie śmieszą, bo czy bawiłoby cię powiedzenie: "Polska to jedyny kraj, gdzie prawica ze sobą walczy, lewica jest bardziej prawicowa niż partie centrowe, itd.? Wątpię, tak więc wolałem przemilczeć wątek żartów, chociaż w kolejnych częściach postaram się napisać cos śmiesznego.
Cytuj
Tak więc, drogi przyjacielu któy udaje magistra
Ja wcale nie udaje... no prawie, ale jeszcze trochę.
Cytuj
bo z czego mi wiadomo felietony właśnie słyną z komicznego przekazywania informacji
nIe ZaffShe paNIe KyraS
Cytuj
Następne prace na pewno będą lepsza a tej pracy należy się 4,5/5
Czym ta lepszość ma się charakteryzować?

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrzesień 2008, 18:28:37 »
Jak to czym? Wprawą! Czym więcej piszesz tym kolejne prace powinny być lepsze od poprzednich. Prawo ewolucji synu!

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrzesień 2008, 18:41:11 »
Felieton nawet fajny. Walisz prostu z mostu co Ci się nie podoba. Jednak doczepie się do kilku rzeczy:

Jak już wspomniałem może to być wina stada noobów chętnie rejestrujących się na forum i psujących atmosferę; nie żebym pokazywał palacami, ale Rychu, Ziętek, Orc i Aaron15 zaliczają się do licznej grupy lamerów.

Te osoby mogą się czuć urażone tą częścią pracy. No ale dobra, jedziemy dalej.


A czy istnieje szansa na to, aby odbudować "to coś" co było kiedyś na Tawernie Gothic? Myślę, że nie,

TG rzeczywiście nie ma tego klimatu, co był dawniej. Każde forum, na którym jesteś dłuższy czas, przestaje być takie, jakie było dawniej. Cóż, możemy tylko wspominać...

Dobra, wiec praca ogółem mi się podobała. Fajnie, ze napisałeś taki Felieton - ja też sie zastanawiam, nad napisaniem takiego. Ogółem, to pracę mogę ocenić na 8/10.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2008, 18:41:38 wysłana przez Eregrin »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Wrzesień 2008, 19:02:35 »
Felieton bardzo fajny i co się tyczy wielu wypowiedzi nie jest wcale taki krótki!! Ludzie i ludziska weźcie sobie pierwsze lepsze czasopismo choćby np. CD-Action i zobaczcie jakie tam są felietony takie same(chodzi cały czas o długość). Dobra teraz treść, zgadzam się z Serialem w 100% z tego co ostatnio widać to większa część userów zobaczyła że jest coś takiego jak rangi: chłop, obywatel itp. i za wszelką cenę chce w miesiąc zrobić magnata więc pisze bzdury i głupoty przytoczę "Wilkołak"- ostatnio na czasie xD i temat Velaris... w którym wspomniany orc robił duże zamieszanie. Troszkę się rozpisałem więc teraz szybciutko literówek nie widzę, błędów tym bardziej więc ocena 5/5. Aż chciało by się powiedzieć więcej takich prac :)!

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Wrzesień 2008, 19:16:48 »
Felieton nawet fajny. Walisz prostu z mostu co Ci się nie podoba. Jednak doczepie się do kilku rzeczy:

Jak już wspomniałem może to być wina stada noobów chętnie rejestrujących się na forum i psujących atmosferę; nie żebym pokazywał palacami, ale Rychu, Ziętek, Orc i Aaron15 zaliczają się do licznej grupy lamerów.

Te osoby mogą się czuć urażone tą częścią pracy. No ale dobra, jedziemy dalej.




Za głupote sie płaci i jeńców nie bierzemy...

Felieton? Dobry, aczkolwiek zabrakło mi takiego uzasadnienia czemu tak twierdzisz. Jak na początek to 4 ^^. Zabierać się do roboty by zdobyć "pińć" :D
 ,,&#8226; Wypowiedź tego typu powinna zawierać odpowiednio uzasadnione argumenty, dotyczące danej pracy."

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Wrzesień 2008, 20:53:49 »
Dobra, bez cytowania, bo ten &%$#@  laptop coś szwankuje, tak więc szybko, zwięźle i na temat. Masz rację Kyras, im więcej tego będę pisał tym lepiej będzie to wyglądało. Co do "urażenia", to ja nie piszę tego, aby było sweet i w ogóle, piszę to co leży mi na srcu, a że na sercu leży mi dużo, to takie felietony będę pisał często. Ktoś wspomniał o słynnym wilkołaku, przyznam mu rację. Tematy tego typu zasługują na wyróżnienie i powinny być tematem jednego z moich felietonów, bo to jest tak głupie ze aż śmieszne (Już widzę ten tytuł "Orc- Egzorcysta", ach to jest piękne). Zobaczymy, może jeszcze dziś coś napiszę, bo w mojj główce aż kłębi się od pomysłów.

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Wrzesień 2008, 21:20:42 »
No dobrze. Moim zdaniem felieton jest bardzo dobrze napisany. Co prawda nie jestem żadnym polonistą ale fajnie mi się go czytało. Pisałeś wprost, bez owijania w bawełnę i to mi się właśnie podoba. W pracy nie zauważyłem jakiś błędów ortograficznych czy stylistycznych. Do jednego czego można się przyczepić to długość pracy (osobiście wole krótsze, no ale regulamin mówi swoje). A teraz ocena: 8,5/10.
jak dla mnie brakuje tutaj trochę komizmu
Może i masz rację, ale prawdą jest też, że ostatnimi czasami na forum go nie brakuje a takie "krytyczne" spojrzenie na forum mimo wszystko może się przydać.
Te osoby mogą się czuć urażone tą częścią pracy.
Też racja, ale z drugiej strony może skłoni ich to do zmiany swego postępowania... :D

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Wrzesień 2008, 21:38:07 »
Serail jeżeli mnie widzisz jako lamera to możesz wpisać. Ja się nie obrażę. Nawet napiszę że mnie tam chyba brakuje (rób jak uważasz). Co do rang to one się nadają jak <cenzura>. Nic nie dają. I co że prestiż. I tak nikt nie dogoni Isenthora. Co do klimatu to trochę się pogorszył. Wiem, wiem trochę to za mało powiedziane, ale ja jestem tutaj dopiero od marca. Niektóre historyki (np. wilkołak) mogły by być dobrym dziełem literackim (o ile ten orc by tego nie zmarnował). Jeżeli chcesz poczuć klimat TG musisz wejść na czat wtedy gdy są jego kompani. A i jeszcze jedno zanim skończę posta nie jestem po***rdo****.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Wrzesień 2008, 22:38:03 »
Dobrze, moja inicjatywa została przyjęta ciepło, z czego bardzo się cieszę, tak więc bez zbędnego owijania przedstawiam wam kolejny felieton z firmy Serails Corporations. Co więce, on również tyczy się forum.
Edit: Kurde, sami masochiści. Koniecznie chcą być uznani przeze mnie za lamerów i noobów. Ja prawie jak Smuggler, niedługo będziecie się chwalili przed kumplami: "Ty, słuchaj jaka akcja, Serail mnie wczoraj zjechał. Było zateletubiście..."
Wilkołaki i inne Velarisy...

Na początek zadam wam jedno proste pytanie, mianowicie, czy mieliście kiedyś chęć nabicia sobie postów? Myślę, że wielu z was uśmiechnie się znacząco pod nosem i przytaknie mi, a ci którzy zaprzeczą, cóż... kogo próbujecie oszukać? Bo mówcie co chcecie, ale bardzo często kiedy rejestrujemy się na forum myślimy, że jedynym sposobem na zabłyśnięcie jest nabicie sobie licznika postów, to przychodzi prędzej czy później. Przecież nawet ja to miałem, zresztą sami możecie się o tym przekonać sprawdzająć moje pierwsze wiadomości w moim profilu. Do czego jednak zmierzam? Ano do tego, że wynikiem takiego myślenia są tematy typu "Wilkołak" autorstwa wspominanego już wcześniej Orca, "Velais, jagoda trola..." również orcowego rzemiosła. Sprawia to, że userzy myślą sobie "On może? To ja też", szczególnie że przez długi czas forumowy regulamin nie zabraniał tworzenia takich wątków. Takim praktykom zbuntowali się jednak starsi bywalcy TG i postanowili... napisać kilka bezsensownych tematów. Postutkowało? A jakże, do regulaminu został dopisany stosowny punkt, a słynnna ankieta "jaka kobieta z G3 jest najpiękniejsza" (buntownicza, niewolnica, skryba Dante) na długo zostanie w naszej pamięci, tak samo zresztą jak temat "Które drzewo najbardziej się wam podoba?". Jednakże znów odbiegłem od tematu. A więc, czy jednak wysoki poziom postów wpływa na większy szacunek na forum? Myślę, że nie, o czym moze powiedzieć Eregrin, bo chyba każdy wie, iż mimo dużej ilości postów nie jest to user popularny przez pewne osoby (vide Mantos i inni), nie chcę tutaj nic zarzucać Eregrinowi, ale jednak chcę uzmysłowić, że posiadanie tysiąca wiadomości niczego wam nie gwarantuje, z kolei posiadanie stu postów też niczego nie gwarantuje, ale cóż... Tak więc co wpływa na popularność i poszanowanie na forum, tym i każdym innym? Pisanie z sensem, to jest klucz do sukcesu, chociaż ten sposób nie zawsze gwarantuje sukces, ponieważ ja chociaż pisałem posty sensowne, to znajmoych poznałem dopiero, gdy zostałem modem, przypadek? Jeżeli więc na popularność nie wpływa ani ilość wiadomości, ani pisanie z sensem, to co? Zagadywanie "ważniejszych" userów na komunikatorze? Bad Idea, potwierdzą to wszyscy, którzy zostali przeze mnie zablokowani. Jaki jeszcze sposób został? Zastanówmy się chwilę, możemy grać "na Hugha Heffnera", czyli mówiąc po ludzku, mówimy "Na innych forach o tej tematyce i tak mnie kochają, tak więc nawet jeżeli tu nie znajdę kumpli, to żadna strata". A może się uda, aczkolwiek tacy kozacy raczej opuszczają to forum z podkulonym ogonem, to chyba o czymś świadczy. Zaraz, wymieniłem już kilka sposobów, a jeszcze żaden nie zagwarantował popularności na forum, jak to możliwe? Ano tak, bo nie da się napisać schematu "jak zostać znanym i kochanym", to zależy od osoby, ludzie polubią cię za to jakim jesteś, tak więc nie wysilaj się wymyślając historyjki o tym "jaki to jesteś wielki i potężny", bo to najprawdopodobniej nic nie da, a zagrywki do modów/adminów typu "Mam szanse zostać modem" wcale nie przybliżają cię do nawiązania znajomości. Pamiętajcie.
Edit: Zapomniałbym. Kyrasa nie znam, ale jest sw33t ;*
                                                  dr. prof rehabilitowany Serailito

« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2008, 23:19:08 wysłana przez Serail »

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Wrzesień 2008, 07:18:16 »
Przeczytałem powyższy felieton i też mi się podobał. Myślę, że chęć nabicia postów miał każdy, chociaż przez jedną minutę. Sam tak kiedyś robiłem, ale Dante (:*) mnie zjechał na PW (Ach, te stare dobre czasy :D). Masz rację, że licznik postów nic nie daje, gdyż to zależy od dwóch rzeczy. Od zachowania danego użytkownika i od innych użytkowników. Osobiście nie uważam się za osobę "znaną i lubianą". Lecz teraz wróćmy do felietonu. Podobał mi się i pisz takich więcej. Widzę, że lubisz jeździć po innych userach w takim felietonie ;]

Do czego jednak zmierzam? Ano do tego, że wynikiem takiego myślenia są tematy typu "Wilkołak" autorstwa wspominanego już wcześniej Orca, "Velais, jagoda trola..." również orcowego rzemiosła.

Lecz bez jego jeżdżenia, felieton nie byłby szczery i treściowy. Teraz możesz napisać o dyskusjach dotyczących części gothiców (o tematach z treścią "Gdybyś mieszkał f Jarkendarze to gdzie byś postawił swojom hatę???????"), albo "W jaki sposub Pyrokar trafił do klażtoró maguw Ognia??????"). Ogólnie to należy się kolejne 4/5 lub 8/10, bowiem jeszcze nie jest to ten na 5 ;/
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2008, 07:29:40 wysłana przez Eregrin »

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Wrzesień 2008, 08:51:27 »
Cytuj
ja chociaż pisałem posty sensowne, to znajmoych poznałem dopiero, gdy zostałem modem

Widzisz panie student, władza zawsze przyciągała piękne kobiety, mniejszych, chcących zabłysnąć lub poznać kogoś wpływowego. A że pięknych kobiet tu nie ma to się napatoczyła do ciebie ta druga grupa :P ja wszystkich swoich znajomych z którymi utrzymuję jako taki kontakt poznałem zanim zostałem modem - w tym momencie kilku straciłem ]:-> no ale czasy modowania się skończyły, mój czas na TG też dobiegał końca - a to za sprawą poruszonego przez ciebie tematu w felietonie no. 1. Nie było mnie około dwóch miesięcy na forum i już nikt z moich znajomych się tu nie kręcił, zostali koffaneczki moje wyzygani przez przytoczonych przez ciebie. Z siedliska zUa, z imperium IszentoÂŁa wypędzeni zostali rdzenni obywatele, a samo forum stało się wylęgarnią noobów i frajerstwa.. To już za moich czasów było dużo ananasów chcących się zakumplować ze starą ekipą, no bo któż nie pamięta Revagusa albo batalii anty.:KERTH:.owej? Czasy się zmieniają, starym wyjadaczom się już nie chce, a młodzi lokują swój zapał nie tam gdzie trzeba. Dobra kończe swoje wypociny bo mi wyjdzie cosik dłuższe niż felieton Seraila. Sorka za błędy stylistyczne i literówki, ale pisam sobie nie patrząc na monitor a tym bardziej nie chce mi się przeczesywać tekstu w celu poprawienia błędów.

don Belas casa aka de la Fernando

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Wrzesień 2008, 14:50:41 »
Muszę powiedzieć, że bardzo życiowy felieton! Miejmy nadzieje iż trafi on do osób piszących po to by coś na pisać a nie po to by coś sobą zaprezentować. Widać mistrzu robisz postępy w sztuce felietonarskiej życzę ci kolejnych sukcesów w tej dziedzinie pisiemniczej. A za Sw33tasa jestem wielce wdzięczny ^^. Już się nie mogę doczekać kolejnego felietonu twego autorstwa! a ten oceniam na 5/5 idealny temat i dobrze napisany.

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Wrzesień 2008, 15:20:48 »
Po pierwsze dzięki że mnie  nie wpisałeś do lamerów (czasami jestem nieznośny ale tylko niekiedy). Dobra teraz felieton. Ocena 4,5/5. Należałem do osób które nabijały posty (do 100 postów), ale już mnie na tym nie zależy bo nie mam szans na pokonanie tych co grają w marant. Dobra zapomniałeś że orc to człowiek (chociaż nie wiadomo czy to nie program spamerski) który chce wiedzieć więcej ale to mu przychodzi na gorsze. Wątpię żeby on tu wszedł. Co do Eregina to dla mnie jest on popularny. Radzę ci wprowadzać trochę takiej fabuły. Bo jakbyś ją wprowadził to bym bardziej na to czekał. Np opowiadać tak żeby wprowadzić nas w zainteresowanie np. ÂŻe Orc zjadł żabę ale to w dalszej części felietonu. (sory ale coś musiałem coś wpisać).
Mgr. Paweł

Offline Aaron15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Wrzesień 2008, 17:32:32 »
Kochany Serailku,na prawdę ładny felieton. Odniosę się teraz do pierwszej części. Jakoś w cale mnie on nie śmieszył. Z tego co mi wiadomo to felietony winny śmieszyć czytelnika a nie... Co do twojego wyrażenia że jestem lammerem-możesz pisać o mnie co chcesz,wal śmiało,ale moje posty nie są n00bowskie więc nie mam pojęcia czego się tak wyrażasz.
Cytuj
chyba cię po**doliło ;]
Widocznie tylko ty tak o mnie sądzisz. Ja i tak kocham Ciebie i bardzo szanuję (ha ha :D ) a za felietonik który był ciekawy dam Ci 8/10 wyżej nie dam bo się z tego nie śmiałem. Druga część Ci lepiej wypadła. Pzdr i nie udawaj profesorka. :P
Edit: Zdałem sobie trud przeczytania Twoich postów tych z pierwszych. Jakoś też po nich widać że byłeś n0bbem,a ja nim nie jestem. Nie mam takich postów. Widziałem też dopiski od Boby Feet'a do Twoich postów ,który nie wiem czy dał Ci ostrzeżenie jakieś czy nie. Twój nick też do oryginalnych nie należał hagen4.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2008, 06:56:51 wysłana przez Aaron15 »

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Wrzesień 2008, 17:42:17 »
heh.. natchniony felietonami Seraila postanowiłem coś tutaj skrobnąć. Nie mam zamiaru małpować jego inicjatywy i zakładać nowego tematu pod przykrywką felietonu, więc dopiszę swoje skromne zdanie na parę tematów w tym oto miejscu. W prawdzie podejrzewam, że takich felietonów w wykonaniu świeżaków chcących zaimponować będzie niedługo na pęczki i w regulaminie pojawi się stosowna klauzula o zakazie tworzenia takowych, ale mniejsza z tym nie o to mi tutaj chodzi. A może właśnie o to? Może właśnie o te owce, o tych kseroboyów małpujących wszystko byleby tylko być na topie, byleby tylko być w czołówce. Offtop? Skądże znowu, Serail porusza obie kwestie w dwóch odcinkach felietonów. Więc co tu robią moje przysłowiowe trzy grosze? Temat zostawił wiele niedopowiedzeń, głównie na temat starych wyjadaczy, których ciemne karty księgi historii skrzętnie się pomija. Przedstawiam więc coś, co wypadałoby nazwać Okiem Beli - rzeczy te, których młode oko Seraila nie zdążyło ujrzeć.. ÂŻyczę miłej lektury pozycji o nazwie "Moja i wielu innych historia, czyli kto kim jest teraz, a zapomniał kim był"

Moja historia.. Na forum zawitałem 14 maja 2007 roku, czyli stosunkowo dawno. Na forum brylował wtedy Arthas jako smod, Trivet, Rajca, Reinmar, Thoro, Arkhan, Assasyn, Casano się udzielał, śmiano się ze Szlugi, Travis był przyjacielem wszystkich, a Canis miał psy w sygnaturze. Ba! Były nawet dziewczyny! Metztli, Madzia, Dairin.. Teraz pytanie za 100 pkt.: kto z wymienionych, a także i pominiętych przez Seraila pamięta kogokolwiek z listy przeze mnie wymienionych? Może ktoś wspomni, że słyszał o Arkhanie i o Canisie, który żyje do dziś. I to są te czasy, a raczej schyłek czasów, o których wspominał Serail. Na forum siedziała stara ekipa, którą wiecznie widziało się na forum, w każdym temacie. I pośród ludzi typu Sado, który straszył wszystkich śmiercią na Marancie, momo, Aragorn (którego z resztą zabiłem :P) powoli wyrabiałem się na ludzi. Hasło ktokim jest teraz a zapomniał kim był odnosi się także do mnie - ale noobek ze mnie był, przesłodzone posty, do kazdego uśmiechnięty i jak najładniejsze posty, żeby mnie ludzie lubiali :P Nie wiem czemu ale wtedy Canis był w moich oczach cennym userem - mądrym, dużo piszącym i obytym, naprawde nie wiem co ja wtedy paliłem... No i w pewnym momencie nadeszła fala nowych, niektórzy to jednostki wybitne, a inni szare myszki, o których wieść szybko ucichła. W fali tej nadszedł Altair, Samug jako sługa Altaira, Zhai, Revagus, Kerth i kilku innych.. Co prawda Revagus, Kerth i Zhai byli wybitni inaczej, ale jednak w dalszym ciągu wybitni. Altair od początku zadziorny nie dawał się zgnoić, jego teksty do dziś mnie powalają na kolana - zwłaszcza ten o tibii i o dziewczynie IsentoRa. Samug noobił się jak mógł u stóp Altaira, ale potem zaczął z nami pić piwo w karczmie i zrobiliśmy z niego ub3r pr0 gracza, więc mu się wybacza, poza tym pędzi najlepszy bimber ze skarpetek. Revagus.. ten to dopiero miał syndrom zbuntowanego dziecka neostrady, któremu ciotka tibie wyłączyła, taki sam był Kerth, większość tematu post dnia był redagowany na bieżąco jego perełkami. Na obu tych panów była swego rodzaju wendetta prowadzona - napis w sygnie: DOÂŁÂĄCZ DO ARMII REVAGUSA/KERTHA ze zdjęciem buraków, pokemonów, dzieci z upośledzeniem umysłowym, psim kapskiem, rozmokłym porem i wieloma innymi cudami natury. Zhai zaś to inna historia, zauroczył się po dwóch dniach w forumowej kokietce zwanej jako Alsvithe (*.*), która z kolei zadurzyła się w Kapitanie Gregu, jak widać forum TG kipiało tez od miłości. Zhai, do którego głównie odnosi się hasło tytułowe, właśnie znalazł się na tapecie: ten to był kawał nooba, kopało go po dupie pół marantu, napatoczył się do łowców nagród, mojej koffanej rodzinki. Z początku siedział cicho, potem zaczął uważać, że on też powinien mieć coś do gadania w sprawach prowadzenia gildii. No i się odezwała w Zhaiu chęć posiadania władzy - paru modów zrezygnowało, paru zostało wyrzuconych (w tym ja ^^), a z ówczesnych chętnych na stanowisko najatrakcyjniejszy był Zhai. No i dostało się mu stanowisko, którego długo nie piastował, przerost ambicji go zgubił. Naprawdę pocieszny widok - śledziłem z paroma ludziami karierę Zhaia i to naprawdę dobijało, człowiek który niedawno trzepał worki po cemencie na budowach w mieście Ombros nagle zaczyna być mścicielem i pogromcą nooba pospolitego. Tak to bywa jak noobiątko zaczyna tępić sobie podobnych. Kojarzy mi się to z sytuacją, kiedy to Kerth zwyzywał mnie i paru innych dobrych userów od "dzieci".
Pora wrócić do Canisa, którego kiedyś miałem czelność podziwiać (wybaczcie..). Biję się po piersiach za to do dziś. No bo co ja młody, głupi, nowy na forum mogłem wiedzieć o życiu? Ludzie, ja miałem własne zdjęcie w avatarze, i sygne rysowaną w paincie, a fakt, że mój nick w wersji pierwotnej brzmiał BeLuNiO robi ze mnie frajera stojącego w hierarchii niżej od Rycha. Ja nawet jaj nie miałem na tyle, żeby w temacie Oceń Poprzednika obsmarować komuś tyłek, co dzisiaj robię bez zmrużenia oka ^^. Wracając do Canisa.. Może wtedy był normalny, ale klapki spadły mi z oczu gdy dojrzałem ci ja jego miłość do wielce nam panującego IsentoRa i poświęcenia z jakim oddawał się codziennemu lizaniu obytniczej części ciała wyżej wymienionego króla. Dodać do tego jeszcze jego perełki, które swego czasu były absolutnym hitem na forum:
"A Canis w swej mondrości rzekł.."
To i wiele innych do obejrzenia w dziale wypraw ^^ Takich tekstów Canis zafundował nam całą masę, do dziś na tg_chat można jeszcze zauważyć odbijające się echem wytykanie tych cudów Canisowi. Chłopak do dziś mi wypomina, że w swoim testamencie gdy odchodziłem z Marantu uwzględniłem dla niego 1 sztukę złota na słownik ortograficzny. Stare czasy, ale warto powspominać :)
Można by było jeszcze kupę ludzi tak obsmarować, tylko po co? To co chciałem dowieźć już dowiodłem - w każdym nas siedzi noob, niektórzy o tym zapominają i się sadzą jacy to oni nie są trendi i te pe, a każdy - zaprawdę powiadam wam - każdy zaczynał tak samo. Jedni tylko mieli co nieco więcej oleju w głowie i dało się ich jeszcze zresocjalizować. Jakby któś miał zamiar czuć się obrażony, to ma moje przeprosiny - nie mam na celu nikogo obrażać, a tylko dodać powszechnie nielubianym otuchy, że ci co się nad nimi pastwią też tacy byli.

pOzDrÓfFfkI :*


serail noobie o ksywie hagen4 nie dałem ci żadnej oceny a ty mi brutusie tylko 4/5? fstyć siem!
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2008, 19:29:29 wysłana przez Bela »

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Wrzesień 2008, 18:10:30 »
A więc tak, felieton mi się nie podoba, bo jest dłuższy od mojego i to jest jego największa wada. Drugie primo, szemu wpierdzieliłeś się do oczu Seraila, masz swoje oczy Belunio!
Ale na powaznie, to bardzo dobrze, że to napisałeś, bo ja z racjji mojego krótkiego pobytu na forum nie za bardzo znam te klimaty, kiedy były w 2007 roku. Uzupełniasz je oczywiście w wiele elementów, aczkolwiek dopisałbym kilka ważnych wątków,, ale to kiedy indziej, bo teraz nie mam nastroju. Bardzo ładnie moja belo. 4/5. A czemu 4/5? A proste, bo on też mi nie dał 5/5

Forum Tawerny Gothic

Odp: Okiem Seraila [Felieton]
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Wrzesień 2008, 18:10:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top