Autor Wątek: Czy boisz się śmierci??  (Przeczytany 15296 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Sierpień 2008, 00:47:43 »
Kiedyś słyszałem mądre słowa albo sobie takie wymyśliłem "nie warto przejmować się czymś na co nie ma się wpływu" i tak jest również ze śmiercią na którą człowiek nie ma wpływu, może ją odłożyć ale nie może jej uniknąć i chociaż człowiek przez całe swoje życie wie, że kiedyś umrze. A co najdziwniejsze człowiek może nie bać się umrzeć do póki nie przeżyje jakieś sytuacji w której mógł zakończyć swój żywot, zazwyczaj po takiej sytuacji docenia się to co się ma i szanuje się swoje życie. Niestety wielu ludzi nie widzi tego i marnuje czas jaki pozostał mu na tym świecie a w chwili konania, myśli o tym jak zmarnował ten czas.

Ja się boje śmierci chociaż w tej chwili se myślę "phi śmierć" w chwilach gdy człowiek może umrzeć potrafi się chwycić brzytwy by nie umrzeć.

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Sierpień 2008, 09:44:27 »
Paniczny lęk przed  śmiercią - tanatofobia od słów fobia (lęk) i Tanatos (grecki bóg śmierci).

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Sierpień 2008, 09:44:27 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Wrzesień 2008, 13:06:15 »
Nie, nie boję się śmierci, ani tym bardziej tego, co będzie po niej. Jedyne czego się boję to umrzeć w cierpieniu, zresztą pewnie jak każdy.

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Wrzesień 2008, 13:21:07 »
Jak większość ludzi nie boję się śmierci (tzn. nie boję się szybkiej śmierci). Boję się za to śmierci długiej i bolesnej np. z powodu raka. Tego co jest po życiu ziemskim także się nie boję, chociaż nie wiem co jest po naszym życiu.

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Wrzesień 2008, 20:38:53 »
Ja średnio na jeża :). Może troche się boje, ale to dlatego, że nie jestem pewien co będzie dalej! Może reinkarnacja? A co będzie jak się zamienie w jakiegoś ślimaka! A może nie ma nic, jest tylko jedno wielkie nic. A może jest tak jak mówi większość ludzi. Po śmierci jest albo piekło, ale jakiś raj. W sumie bardziej obstawiam na to, że po śmierci COÂŚ jest. I nie mam tu na myśli Wielkiego Nic :D. To, że nic nie ma nie zgadzało by się z moim postrzeganie wszechświat. Przecież coś zawsze jest po czymś. Nasza świadomość nie umiera sobie tak poprostu. Pożyjemy - zobaczymy :).

Offline Selena

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Wrzesień 2008, 22:20:50 »
Nie boje sie, podchodze do tego mniej więcej tak- że póki jestem to mnie ona nie dotyczy ;) coś z filozofii ;) hehe ale hmm mysle,że wazne żeby wykorzystac zycie jak najpełniej i najlepiej a co będzie później cóż przekonamy się.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Wrzesień 2008, 15:07:23 »
Dla mnie śmierć jest czymś normalnym, co wreszcie będzie musiało nastąpić. Mój sposób i podejście do życia nauczyło mnie, iż muszę martwić się tylko i wyłącznie o najbliższą przyszłość, a nie o to, co ze mną będzie za 60 lat. Szczerze mówiąc nawet mnie jakoś nie ciągnie do tego, by się tego wieku dorobić, Spokojnie mógłbym pożyć do pięćdziesiątki, a potem zasłużenie opuścić padół ziemski. W jaki sposób? Ano, może w wieku 50 lat nie dałoby rady jako tako umrzeć na ,,polu chwały", lecz jednakże jeśli miałbym zginąć, to tylko jako żołnierz - dlatego też aktualnie wszystkie moje wysiłki idą w kierunku wojska i tego zainteresowania (np. ASG (bardziej styl para-militarny, niżby zwykłe rzucanie g*wnem w pole (czy. zwykłe strzelanki))).
Ogółem mówiąc nie przejmuję się faktem, że mogę umrzeć. Jak na razie korzystam z życia, staram się jak najlepiej je spędzać.

Offline Ana

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Wrzesień 2008, 15:57:39 »
Jeżeli o mnie chodzi to śmierć jest czymś naturalnym,nie da się i prawdopodobnie nie będzie się dało w najbliższym czasie jej przezwyciężyć i wydłużyć sobie życie. Jak narazie to o śmierci nie myślę,aczkolwiek mam 18 lat i nie spieszy mi się do grobu,śmierci się nie boję,ponieważ wierzę że jest to tylko przejście z jednego świata  do świata innego,dziwniejszego a może i nawet lepszego od ówczesnego w którym żyjemy. Z tego co wiem z internetu ludzie,którzy przeżyli śmierć kliniczną  mówią o światełku w tzw tunelu i o kimś kto ich zatrzymuje by wrócili na ziemię i poprawili swoje błędy inni mówią o czymś bardzo wspaniałym tak wspaniałym że nie do opisania więc nie ma się czego bać. Jednak na śmierć jeszcze czas nie przyszedł i o tym na razie nie myślę.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Wrzesień 2008, 17:44:13 »
Hmm, ja śmierci się nie boję. Wiem że kiedyś nadejdzie, ale nie odczuwam jakiegoś większego strachu przed końcem mych dni. Nie wiem co będzie potem, co do twierdzeń religijnych na temat życia pośmiertnego mam raczej sceptyczne zdania. Umrę to umrę. Byleby bez większych bólów, nie chciałbym być uzależniony na starość od jakiejś maszyny. Gdybym miał umrzeć teraz, hmm pewnie ni bał bym się, byłoby mi tylko żal że to już koniec.

Offline Saschy

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Provehito in Altum...
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Październik 2008, 00:54:52 »
W moim przypadku jest to dwojakie. Z jednej strony panicznie się boje,a z drugiej to chciałbym już umrzeć(lekka depresja...). Jedynie czego się boje w śmierci to ból... No bo gdybym dostał np. kulkę w płuca czy gdzieś tam, to bym tak leżał i wykrwawiał się na śmierć :\  Czy po śmierci jest życie? Sam nie wiem. Ale wydaje mi się że gdy człowiek umiera przestaje pracować mózg więc moje myśli i moja psychika się automatycznie wyłącza... W tedy to już nic nie myślę i nic nie czuje. Jestem nigdzie i już mnie niema. Nic też nie widzę i nie pojmuję. Wydaje mi się że po prostu w cale nie wędruje ani do nieba ani do piekła ani do "nigdzie", po prosu znikam raz na zawsze i już. To smutne ale... prawdziwe!

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Październik 2008, 01:14:19 »
Wiadomo, że nie chcę umrzeć, ale raczej się śmierci osobiście nie boję. A przynajmniej nie boję się tego, że nic po niej nie będzie.
Bo nie będzie. Krótki wykładzik.
Teologia chrześcijańska za duszę uważa przede wszystkim myśl. To zdolność myślenia - jest duszą człowieka. Weźmy jednak myśl z innej strony.
Myśl powstaje jedynie w komórkach mózgowych - istnieje tylko w mózgu. Kamień nie myśli, nie myśli drzewo, nie myśli ołówek. I dopóki działają te komórki mózgowe - są żywe - myśl istnieje. Myśl nie może wychodzić poza mózg - może tworzyć pewne rzeczy (ruch ręką, czy książka), ale sama w sobie jest tylko pewnym działającym w określonym mechanizmie logicznym w ludzkim ciele impulsem elektrycznym.

Więc... Na tejże podstawie możemy uznać iż kiedy mózg przestaje działać, kiedy przestaje produkować naturalną elektryczność, to znika także myśl. Stąd też przekonanie, że myśl nie może ulecieć z człowieka a tym bardziej nie może polecieć (jako dusza) w jakieś wyimaginowane (istniejące jedynie w naszym własnym mózgu) wyobrażenia raju czy piekła.

ÂŚmierci się podświadomie boimy - robiono badania. Jednak świadomie możemy się jej nie bać :) I ja się jej nie boję. Nigdy jednak nie pomyślał bym, żeby samemu zadać sobie tą śmierć, bo najcenniejszą rzeczą, którą mamy tylko raz - jest życie.

Tyle. Może lekki off-top.
Mógłbym jeszcze długo bajać o istocie śmierci w pojmowaniu chrześcijańskim, ale to nie tutaj.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2008, 01:18:06 wysłana przez Kozłow »

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Październik 2008, 21:24:03 »
Nie boję się śmierci. Jak może się bać śmierci ktoś, kto chciał ją przywołać i poczuć jej lodowaty oddech? Kiedyś nie bałam się śmierci bo jej pragnęłam, chciałam ją poznać. A teraz nie boję się śmierci bo o niej nie myślę, pogodziłam się z tym że w każdej chwili mogę umrzeć. ÂŚmierć jest czymś, co popycha mnie do działania, do brania z życia pełnymi garściami, do mówienia co ranek `carpe diem!`...

Offline Roger

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy boisz się śmierci??
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Październik 2008, 21:31:22 »
Smierc to nie kara, to wyzwolenie. Czy jestes wierzacy, czy nie (jak ja) mozesz wierzyc w smierc na 3 sposoby:

1. Raj, a jaki to sobie juz wyobrazcie bo to wkoncu raj, a nie zielona ziemia, ktora ktos wymyslil dla siebie i kazdy tam trafi.
2. Wokol was kraza gwiazdy, kazdy dzien jak dlugi jak 1000 lat, a jestescie pozbawieni mozliwosci oddychania, mowienia czy spania.
3. Ciemnosc. Pustka. Wieczna pustka, ktora przepelnia wasze umysly.

Ateisci moga wierzyc jako raj, ze bedzie internet i seks :-[

Offline Azariel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • cudów nie ma, wszystko ściema
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Grudzień 2008, 19:11:53 »
Nie,nie boje się śmierci tylko tego co będzie dalej.Osobiście jestem dosyć przywiązany do siebie :P Chciałbym mieć 100% pewność że coś poza śmiercią istnieje.Wierzę w Boga i sądze że do  niego trafię.Najlepiej(jak Peaunt)żeby wpier*olili we mnie magazynek M4 pod koniec mojego życia żebym miał pewność że umrę.I tak najdalej po 80-tce zesztywnieje i kopne w kalendarz.Wpiszcie sobie w Google "zegar śmierci"to tam jest napisane kiedy umrzecie,ale dla mnie to bujda.

Oktawian August

  • Gość
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Grudzień 2008, 20:02:43 »
Nie,nie boje się śmierci.Dla mnie śmierć jest czymś normalnym ,każdego czeka śmierć i nie ma w tym nic dziwnego.Wierze w Boga i mam nadzieje że do niego trafie.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2008, 20:04:45 wysłana przez Oktawian August »

Offline Kermitt

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gothic Fan
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Grudzień 2008, 22:36:09 »
Czy ja się boję śmierci ? Z jednej strony tak, z drugiej to zupełnie nie. Boję się śmierci kogoś mi bliskiego. Boję się tego że moja mama, tato, siostra, dziadek, dziewczyna/żona czy ktoś mi bliski odejdą wcześniej ode mnie. To byłby dla mnie największy cios od życia, większy od kalectwa. A ja sam się jej nie boje. Być może dlatego że wiem że ona przyjdzie. Wolałbym cierpieć po stokroć razy niż przeżyć śmierć kogoś bliskiego memu sercu. Mam 14 lat ale takie mam podejście. ÂŚwiat mówi mi że Bóg nie istnieje, że nie ma nieba i piekła, chociażby poprzez ludzi gwałcicieli, morderców czy złodziei. Ale ja sam chodzę do kościoła co niedzielę, staram modlić się codziennie choć sam nie wiem jak to z tym pośmiertnym życiem jest. Jeszcze duuużo czasu przede mną, zwłaszcza ten najlepszy okres życia, więc po co myśleć o tym teraz. Poza tym myślę sobie czasami o takich zwyrodnialcach którzy w wieku 20 lat siedzą w pierdlu już na całe życie, za jeden głupi impuls, za jedno morderstwo. I ja na ich miejscu wolałbym zginąć. Wołałbym, niż męczyć całe życie, dniem zabijać identyczny dzień, pilnowany przez klawiszy i karmiony jakimś gównem. Oczywiście w nie wszystkich więzieniach tak jest. Albo osoby sparaliżowane, które nie mogą same normalnie funkcjonować. Ja bym po prostu nie wytrzymał. Sama myśl o siedzeniu na wózku mnie dobija a co dopiero o poważniejszych przypadkach np. uszkodzeniach rdzenia kręgowego itp. W takim przypadku również wybrałbym śmierć. Albo gdy cała rodzina zostaje zabita w jakimś zamachu. Nie wytrzymałbym. Albo uzbroiłbym się po zęby i poszedł na wojnę tym dupkom albo wolałbym umrzeć. Także jak widać w wielu przypadkach śmierć jest dla mnie lepszym rozwiązaniem.

ÂŚmierć jest o tyle interesująca że nikt kto jej doświadczył, nie może o niej opowiedzieć i dlatego wciąż jest dla nas zagadką i fascynuje wielu ludzi. Jest nieogarnięta.

A wszystkie te śmierci kliniczne to można o dupę rozbić. Ktoś miał jakiś zasrany sen i teraz ja mam zmieniać cały pogląd, którym kierowałem się przez całe życie ?

A jeśli będzie takie życie po życiu, to ja nie chcę. Nie chcę być innym człowiekiem. Może to zuchwalstwo ale kocham tylko siebie i nie chcę opuszczać swego ciała fizycznego. Chyba że po tym życiu mam stać się zwierzęciem, to co innego. Ale to też nie jest rozwiązana sprawa. Myślę że takie przydzielanie dusz do istot powinno być 'kto lepszy kto gorszy'. Ktoś kto życie przeżył godnie byłby jakimś tam sobie spokojnym zwierzątkiem, a ktoś kto mordował, kradł, gwałcił będzie jakimś glonojadem, wężem, pająkiem, wszystkim co najstraszniejsze.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2008, 22:38:15 wysłana przez Kermitt »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Czy boisz się śmierci??
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Grudzień 2008, 12:33:30 »
Drogi kolego. Sam sobie zaprzeczasz swoim postem. Na początku piszesz, że boisz się śmierci kogoś bliskiego, np. ojciec. A pod koniec swojej wypowiedzi piszesz, że kochasz samego siebie. A nie muszę mówić, że śmierć kogoś bliskiego jest odczuwalna najboleśniej wtedy, gdy się kogoś kocha. Tak więc nie za bardzo łapię, co naprawdę czujesz.
Ja, jak już wcześniej mówiłem, śmierci się nie boje. Może wydarzenia z kilku ostatnich dni powinny to zmienić, ale nadal nie boję się śmierci, ani własnej, ani osoby, która jest mi bliska. Może dlatego, że ostatnio jestem bardzo nieczuły.

Offline MoRTyL

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoRTyL
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Grudzień 2008, 13:31:10 »
Ja się boje . A co do Biblii pewien człowiek policzył ile razy zabił Bóg ale ile razy szatan .Wyszło ,że Bóg zabił około 1000 ,a szatan tylko garstke .

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Grudzień 2008, 14:45:27 »
Cytuj
Ja się boje . A co do Biblii pewien człowiek policzył ile razy zabił Bóg ale ile razy szatan .Wyszło ,że Bóg zabił około 1000 ,a szatan tylko garstke .


Ehh ,mówię z góry jestem ateistą ale z chęcią bym poznał autora tej super teorii.. bo widzę że jest ona wynikiem wieloletnich badań... Nie no super teoria  :'(

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Grudzień 2008, 21:06:17 »
Smierci sie nie boje raczej togo co bedzie po niej. No i jak penaut boje sie tego ze moge sie obudzic w trumnie :-[

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Grudzień 2008, 21:06:17 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top