Autor Wątek: The Thing (film)  (Przeczytany 1794 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

The Thing (film)
« dnia: 13 Sierpień 2008, 00:54:56 »

Reżyseria: John Carpenter
Scenariusz: Bill Lancaster
Obsada:   Kurt Russell, Wilford Brimley, T.K. Carter, David Clennon, Keith David, Richard Dysart, Charles Hallahan, Peter Maloney, Richard Masur, Donald Moffat, Joel Polis, Thomas G Waites
Szczegóły: Horror, USA, 1982.

W pobliże amerykańskiej stacji badawczej na Antarktydzie przybiega pies ścigany przez śmigłowiec z norweskiej stacji. Jego pasażerowie usiłują zabić zwierze, nie bacząc na bezpieczeństwo swoje, ani innych. W wyniku nawiązanej strzelaniny Norwegowie giną. Pilot MacReady i doktor Copper lecą do norweskiej stacji, by poznać powód dziwnego zachowania swoich "gości". Na miejscu znaleźli niemal całkowicie zniszczoną stację, a w jednym z jej pomieszczeń lodowy blok, z którego coś zostało wyciągnięte. Jednak to dopiero początek koszmaru...

Jakiś czas temu ponownie obejrzałem stary horror Johna Carpentera o tajemniczym tytule "Coś". Jak zawsze po obejrzeniu dobrego filmu byłem zachwycony. Film świetnie przestawia niemal paranoiczny strach, wywołany całkowitym brakiem zaufania do otaczających bohaterów ludzi i izolację w mroźnej Arktyce. Klimat panujący w tym dziele (nie obawiam sie użyć tego określenia) jest bardzo trudny do opisania. Wszechobecny strach i brak zaufania są niemal namacalne, niemal można ich posmakować. Kolejnym, według mnie znacznym, plusem, jest wygląd tytułowego "Czegoś". W żadnym innym fikmie nie spotkałem tak groteskowego i makabrycznego wizerunku. owe istoty wyglądają jakby były wyciągnięte wprost z koszmaru szaleńca. Nie będę się więcej rozpisywał, po prostu gorąco polecam obejrzenie tego filmu. Według mnie należy on do klasyki gatunku. Z czystym sercem daje mu ocenę 5/5.

Zwiastun
http://pl.youtube.com/watch?v=ouZkkIsLiNg

I jeszcze parę zdjęć...

Narodowy Instytut Naukowy Stanów Zjednoczonych

MacReady w norweskiej stacji

Tajemniczy, lodowy blok.

Burn, baby, burn  ;)

Tytułowe "Coś". Jedno z wielu.

« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2008, 01:05:16 wysłana przez Dragosani »

Forum Tawerny Gothic

The Thing (film)
« dnia: 13 Sierpień 2008, 00:54:56 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything