Autor Wątek: Gust muzyczny  (Przeczytany 26944 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hagen1995

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Honor Wojownika jest jego jedyną Tarczą a odwaga..
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Lipiec 2008, 21:54:37 »
Ja to lubię Pop,HipHop i takie fajne z filmów i gier :D

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Lipiec 2008, 02:00:05 »
Jeśli chodzi o mnie to głównie gustuje w muzyce rock, dokładniej to alternative rock, indie rock, funk rock, grunge rock, troche reggae czasem zapuszczam się zbyt daleko i słucham trochę metalu, ale to jak jestem bardzo zaspany i nei wiem co słucham :P. Tak na poważnie to do metalu nic nei mam, chociaż raczej takiej muzyki nie słucham, nie wpada mi w łucho ten mjuzik. Ogólnie każdą muzykę szanuję i raczej każdej mogę posłuchać, oprócz disco polo bo to mnie dobija. Jeśli chodzi o zespoły jakich słucham, to będą to RHCP (trochę solówek Johna Frusciante, tak napisze, żeby od Grisonka nei być gorszy :) ), Foo Fighters, Soundgarden, Audioslave, Nirvana, Radiohead, SoaD, Pearl Jam, Deep Purple, U2, bywa że i trochę KoRnu posłucham, to samo z The Beatles (siostra zaczęła ich słuchać i nawet fajnie grają jak na tamte czasy, a 3/4 z ich utworów nie miałem pojęcia że są ich, także na prawdę miłym byli dla mnie zaskoczeniem), jeśli o reggae chodzi, o którym wcześniej wspomniałem, to lubię posłuchać polskiego zespołu Indios Bravos, na prawdę polecam bo grają świetną muzykę, czasem włączę sobie Acid drinkers czy Rootwater, ale to na prawdę sporadycznie, za ostro dla mnie grają :].

Cytuj
Ja to lubię Pop,HipHop i takie fajne z filmów i gier
To żeś się chłopaku rozpisał, przepracowałeś się, palców nie nadwyrężyłeś? Tyle stukania w klawiaturę, jak ci się chciało. Takie to długie że pewnie nikt nie przeczyta nawet do połowy, bez sensu są takie długie posty :/.

Cytuj
Nie wiem, potrzebujecie lepszego klimatu do popełnienia samobójstwa?
Jak się trafi jakieś emo...

Cytuj
"Groaaarrr, kaka buka, aaaaaa!!!!! No naprawdę orator z tego Nergala
Lol :).

PS: Ja też lubie takie fajne z filmów i gier.
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2008, 21:05:58 wysłana przez Peanut »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Lipiec 2008, 02:00:05 »

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Lipiec 2008, 08:33:46 »
Ja uwielbiam heavy metal i rocka. Nie przeżyje jednego dnia, jeśli nie posłucham sobie ostrego metalu, albo spokojnego rocka. Z metalów nie lubię tylko black metalu - nie lubię kiedy śpiewają takim głosem, jakby wymiotowali jednocześnie. Nie cierpię hip-hopa i rapu. Jak to słyszę to jedyne o czym myślę to "jakby się stąd oddalić", po prostu głowa mnie od tego boli.

Pozdrawiam

Offline Anmariuss

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Lipiec 2008, 01:33:01 »
Rock, Hard Rock, (i inne jego rodzaje), Metal, Heavymetal, Thrash Metal, Death Metal (czasem) Reggea, Blues, Jazz, Bluegrass

Metallica (1 miejsce) a inni, The Blues Brothers, Ugly Kid Joe, B.B King, Zakk Wylde, Lynyrd Skynyrd, Iron Maiden, Iron Horse, Guns N' Roses, Joe Satriani, Tenacious D, AC/DC, Pearl Jam, Faith no more, Happypill, Ryan Roxie, Eric Clapton, Jimi Hendrix, Megadeth, Judas Priest, Alice Cooper, Ray Charles.

Kocham tę muzykę, którą wymieniłem. Aczkolwiek, lubię sobie czasem posłuchać WWO : ).

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Grudzień 2008, 22:10:14 »
No to ja powiem, że mój gust ewoluował. Wcześniej uważałem, się za jedynego true-listenera bo słuchałem PFK'i, K44 i Ostrego. Moje horyzonty dotyczące muzyki poszerzyły się, słucham wiele reggae, ostatnio głównie polskiego (m.in.Eastwest Rockers, Ushat Sound System) ale nie stronie od zagranicznego (Marleyowie, Wailersowie, Gentleman, Burning Spear i wielu, wielu innych), równie wiele rapu, ale już nie tak jak kiedyś, z polskich od ostatniego miesiąca słuchałem tylko Fisza, z czasów gdy jeszcze tworzył rap, jednak zdecydowanie więcej słuchałem Looptroop Rockers, samego Promoe i Looptroopa, troche The Roots. Jednak wracając do Fisza, to dzięki niemu zainteresowałem się muzyką alternatywną i troszeczke rockie, troszeczke bo na razie odsłuchałem jedną jedyną płyte Sex Pistols, która swoją drogą wywarła na mnie dość pozytywne wrażenie. Z alternatywnej to odsłuchałem chyba wszystkich projektów z udziałem Fisza, a przynajmniej większości, no i spodobała mi się twórczość Wojciecha Waglewskiego z zespołu Voo Voo. No i jeszcze jest jazz, którego lubie sobie posłuchać dla odprężenia, stąd to Frank Sinatra, Luis Armstrong, czasem Redman. Generalnie to słucham wszystkiego co mi w łapska wpadnie (no może prawie) i kieruje się zasadą "I to, co warto, choć raz rzuć uchem na to" a to czy dany utwór/płyta się spodoba to już inna sprawa.

Offline Kapii

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 199
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Everybody Lies - House M.D.
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Grudzień 2008, 00:08:26 »
Witam po sporej przerwie ;p Móg gust muzyczny... cóż, najbardziej lubię rocka i utwory, w których słychać gitarę, bo mam manię na punkcie tegoż instrumentu. Podobnie jak Dn Corleone zaciekawiłem się muzyką alternatywną, ale nie Fiszem czy Voo Voo, a Amerykańskim zespołem, czyli Green Day. Głównie album "American Idiot", lecz większość utworów tej grupy mi się podoba. To zasługa głównie giarzysty, Tre Coola, podobnie jak świetny woklal Billie'go Joe Armstronga. Poza tym ostatnio, głównie za sprawą soundtracku z gry Frontlines: Fuel of War (polecam szczególnie utwory "You gonna Kill" i "Closer to Home") zaciekawiłem się szeroko pojętym metalem. Jeszcze niedawno słuchałem "Linkin Park", ale jednak wolę Green'a. Tym, co teraz napiszę nie chcę nikogo urazić, ani wywołać wojny na forum, ale nienawidzę Hip Hopu. Dlaczego się rozpisywał nie będę, jak ktoś chce wiedzieć niech napisze. No myślę, że to wystarczy.

Offline Alkenui

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Grudzień 2008, 00:24:25 »
A ja słucham rocka, takiego starego, funku, disco, jeszcze SKA, no i czasem może jakiejś klasyki sobie zapuszczę :P Wymienię z grubsza: Pink Floyd, The Beatles, Kaizers Orchestra, Sex Pistols (to w sumie punk), Deep Purple, Queen, AC/DC, Electric Lights Orchestra, Madness, Czajkowski, Kool and the Gang

Paweł I

  • Gość
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Grudzień 2008, 19:02:01 »
Ja jestem fanem Gangsta Rap ,który pochodzi z USA i tylko tego słucham czyli:
2Pac,Notorius B.I.G,Dr.Dre,50 Cent.
A jeżeli chodzi o Rap to Eminem

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Grudzień 2008, 19:15:56 »
Gust muzyczny? Szeroko rozwinięte pojęcie i bardzo trudno mi je uściślić do jednego wybranego gatunku, tudzież grupy wykonawców. Ale co najczęściej brzmi w głośnikach? No z pewnością housowe nuty, piosenki z różnych gatunków, jednak mieszczące się w określeniu "chill". W domu siedząc przed kompem nie toleruję ostrej jebanki jaką jest hardstyle, niektóre techniawki, trance - w tym bryluje na imprezach, chociaż delikatniejsze rytmy też dobrze wkręcają. Ogólnie to nie jest mi znany gatunek muzyki, którego bym nie skosztował, i w którym nie znalazłbym czegoś dla siebie - jestem człowiekiem zajebiście na dźwięki otwartym, więc nie ograniczam się tylko do jednego typu. Spośród ogromu słuchanych wykonawców królują u mnie nie podzielnie klimaty chilloutowe, ponadto reagge (Bob Marley, Indios Bravos), rock (RHCP), i rap (WWO). Reszty szkoda wymieniać, bo się tylko przeplatują w tłumie innych wykonawców - jedni zostając na dłuższą chwilę, inni gubiąc się wśród plebsu  (ale pojechałem...)

Oktawian August

  • Gość
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Grudzień 2008, 19:54:54 »
Jestem fanem Gangsta Rapu i West Coast Rapu więc słucham takich wykonawców jak:

1.2Pac(Gangsta Rap i West Coast Rap)
2.Dr.Dre(Gangsta Rap i West Coast Rap)
3.Ice Cube(Gangsta Rap i West Coast Rap)
4.Eazy-E(Gangsta Rap i West Coast Rap)
5.N.W.A(Gangsta Rap i West Coast Rap)
6.The Game(Gangsta Rap)
7.Snoop Dogg(Gangsta Rap i West Coast Rap)
8.Notorious B.I.G miał też pseudonimy Biggie Smalls,Big Poppa(Rap)
9.Ice T(Gangsta Rap i West Coast Rap)

Słucham też Rap Amerykański takich wykonawców jak:
1.Eminem
2.D12
3.Method Man
4.Redman
5.50 Cent

I słucham też Polski Rap ,takich wykonawców jak:
1.Peja
2.Firma
3.Hemp Gru
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad 2009, 16:01:01 wysłana przez Ionhar »

Offline jf

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Grudzień 2008, 14:49:58 »
Ja słucham głównie rocka i metalu, chociaż lubię też Grupę Operacyjną, bo teksty nie są wyłącznie o policji i takich tam, sobie po prostu robią jaja. A z rocku metalu to słucham: Linkin Park, Metallica, Limp Bizkit, Evanescence, Green Day, Nickelback, Skillet, Him. Lubie też amerykański rap jak jakś kobieta śpiewa refren, wtedy to fajnie się słucha, bo można chociaż refren zrozumieć. Polscy wykonawcy których lubie to Kombii, Laydy Punk itp. A ostatnio słucham War-Lowrider z filmu 60 sekund.

Offline Alkenui

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Styczeń 2009, 01:16:21 »
. A ostatnio słucham War-Lowrider z filmu 60 sekund.
Czyli słuchasz jednej piosenki :P. Notabene była też w GTA: San Andreas.

Offline jf

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Styczeń 2009, 12:52:06 »
Nie. Nie o to mi chodziło. Napisałem tak, żeby oznajmić, iż słucham również muzyki takiej jak Low Rider Waru. Słucham również Queen i takie tam, a tak w ogóle to prawie wszystkiego, oprócz disco polo, strasznych techniawek i klasyki coś jak mocart, nawet nie wiem jak się to pisze.  ;D

Offline Odium

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Lipiec 2009, 10:04:01 »
U mnie przeważają głównie ciężkie brzmienia: black metal, death metal, doom metal, brutal, heavy, thrash. Trochę rocka. Z najbardziej lubianych zespołów- Metallica, Burzum, Gorgoroth, Belphegor, Slayer, King Diamond, Marduk, Infernal War, Vader, Tenacious D (a jak ;)), Black Sabbath... Nie będę się zbytnio rozwodził.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Lipiec 2009, 12:21:54 »
Jeśli chodzi o mój gust muzyczny, to bynajmniej nie generalizuję jakoś, że słucham tego gatunku muzyki i wszystko w nim mi się podoba. Musi mi się spodobać konkretny utwór, bym go słuchał. Ale utwory, które mogą mi się podobać, pochodzą z bardzo szerokiego spectrum. Słucham od metalu - Sabaton (Cliffs of Gallipolli, Wolfpack), Nightwish (The Islander czy Dead to the world) przez Jacka Kaczmarskiego (Sen Katarzyny II, 1788, Antylitania na czasy przejściowe) do muzyki klasycznej, z której szczególnie lubię Mozarta (Eine Kleine Nachtmusik, Rondo alla Turca) i Bacha.

Nie trawię zupełnie disco polo, chociaż samo disco (o ile się znam - ABBA - Mamma mia, czy Gimme! Gimme!) nawet mi podchodzi. Popu dzisiejszego nie znoszę. Jedynie chyba popu króla - Michaela Jacksona - słuchałem od zawsze (Man in the mirror, Billy Jean, They don't care about us). Słucham czasem rocka - np. ACDC (Thunderstruck) którym się zainteresowałem, ponieważ słucha ich mój ojciec ^^ T. Love też mi się podoba (Nie nie nie, Gnijący świat, Karuzela). Nie słucham RAP-u. Ani Polskiego ani zagranicznego. No i nie byłbym sobą, gdybym nie słuchał radzieckich pieśni wojennych i hymnicznych ^^

Chyba wsio.

Offline Vesten_123

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Lipiec 2009, 11:59:20 »
Rany... Jak zobaczyłem, że ktoś przyrównuje elektroniczną "muzyę" taneczną (techno to jej mały odłamek, ale to błąd częstszy niż z hip hopem a rapem) do wielkich kompozytorów to poczułem się urażony. Jak moża sieczkę "byle głośniej, byle szybciej" przrównywać do najgenialniejszych twórców, jacy żyli na tej ziemi? Kawałek tej "muzyki" (czy łup, łup, łup na okrągło można nazwać muzyką? nie bardzo) można zrobić w pół godzinyw prostym programie komputerowym. Ustawić tylko szybkość dudnienia, częstotliwość, czasem można zawyć i jest dobrze.


A mój gust? łatwo się domyślić. Ogólnie dzielę muzykę na "pseudomuzykę" - kicz, muzykę, której nie lubię, ale szanuję, to, czego da się słuchać, oraz to czego słucham. Nie będę wymieniał wszystkich kompozytorów, bo to zbyt długo. Ale najbardziej lubię Bacha, Beethovena, Mozarta, Wagnera i Vivaldiego.

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Lipiec 2009, 13:58:52 »
Gorgoroth

Teraz to już chyba Gaygoroth :P sam słuchałem, ale kiedy dowiedziałem się smutnej prawdy o Gaahlu to mi zbrzydł :(

Ale reszta jak najbardziej zajebista ;)

Offline Odium

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Lipiec 2009, 23:55:26 »
Powiem szczerze- nie obchodzą mnie członkowie ani chora ideologia, którą głoszą swymi tworami. Mnie podoba się muzyka i growl wkomponowany w jej tło. Wiem, że dziwne, ale potrafię godzić oba te fakty :P

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Marzec 2010, 19:05:15 »
Szczególnie nowy Burzum i jego album "Belus". Tak szczerze, to moim zdaniem jedyny DOBRY i warty odsłuchania krążek tego projektu. Nowy Gorgoroth po powrocie Infernusa odżył i wydał nie mniej świetny album, plus jeszcze projekt Kinga (nawiasem mówiąc byłego basisty Gorgorotha) i Shagratha (Dimmu Borgir), czyli Ov Hell i płyta "The Underworld Regime" - kawał soczystego, dobrego, nowoczesnego black metalu. Hail. \m/

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Grudzień 2010, 20:57:13 »
Jak o mnie chodzi to najbardziej lubię heavy, thrash i power metal. Solidne łojenie dupska, wstukujące się w głowę riffy gitarowe, rytmiczna, szybka perkusja i świetni wokaliści. jak np. Bruce Dickinson, Hansi Kursch, Kai Hansen, Rob Halford. Z tych gatunków moimi ulubionymi zespołami są:
- Blind Guardian
- Iron Maiden
- Iced Earth
- Black Label Society
- Judas Priest
- Demons & Wizards
- Megadeth
- Annihilator
i wiele, wiele innych.

Poza tym bardzo lubię też melodic death metal, głównie stare albumy In Flames, które naprawdę zacnie łoją dupsko - świetne, rytmiczne riffy, zajebiście chodząca perkusja i świetny growl Andersa. Z innych zespołów to: Dark Tranquility, Insomnium, Kalmah, Ensiferum, Wintersun, Equilibrium, Eluveitie, Children of Bodom, Norther, stare Amorphis (nowe też lubię, ale to już nie mdm, tylko rock z naleciałościami doomu i z rzadkimi wstawkami growlowymi) itd.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Grudzień 2010, 20:57:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything