Autor Wątek: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje  (Przeczytany 65359 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« dnia: 15 Maj 2008, 21:51:57 »
Cytuj
Serwis worldofgothic.de opublikował zbiór faktów na temat gry Gothic IV. Najistotniejsze w nich znajdziecie dalej w newsie.

Fakty:

    * Gra ukarze się na dwóch platformach, PC oraz XBox 360.

    * Przewidywana data premiery 25 lutego 2010 roku.

    * Przewidywana data zakończenia prac, na platformę PC 2 stycznia 2010 roku, dla XBoxa 360 na 16 grudnia 2009 roku.

    * Gra zostanie wydana w wielu krajach, głównie europejskich ale również w Kanadzie i USA. Dodatkowo twórcy udostępnią proste narzędzia do pracy nad wersją językową gry co umożliwi łatwą i szybką lokalizację.

    * Budżet gry wynosi 3.485.900 Euro. To mało przeliczając na złote bo prawie 12 milionów. Warto wspomnieć, że budżet Wiedźmina wynosił prawie dwa razy więcej.

    * "Podtytuł geneza nie odnosi się bezpośrednio do wydarzeń z gry. Dlatego jej akcja może być odgrywana przed, po lub w trakcie dotychczas znanych nam wydarzeń. " Obecnie wiemy już, że był to tylko podtytuł prezentacji zaś ten gry brzmi Arcania.

    * Eksploracja świata i podróżowanie są dla Spellbound dwoma najważniejszymi rzeczami, dlatego skupią na nich swoją uwagę.

    * Styl dialogów powinien pozostać bez zmian lub będzie się nieco różnić o tych znanych nam z obecnych części.

    * System umiejętności zostanie ulepszony i rozbudowany.

    * Ponownie będzie nam dane ujrzeć starych przyjaciół z gry, jednak nie powiedziano jeszcze nic konkretnego na ten temat.

    * Zostaną stworzone dwie wersje sterowania. Nowa oraz stara znana z poprzednich części.

    * System walki zostanie stworzony od nowa.

    * Historia zostanie podzielona na rozdziały.

    * Podczas tworzenia świata twórcy skierują nacisk na duże miasta oraz ogromne obszary do eksploracji.

    * Być może w grze pojawi się jazda konno, ewentualnie na innym stworzeniu. Niestety odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze precyzyjnie udzielona.

    * Muzyka w Gothic 4 jak dotychczas będzie jednym z ważniejszych elementów nadających grze klimat.

    * Nie odpowiedziano decydująco na jakim silniku ma stać Gothic 4. Obecnie informacje mówią o Gamebryo lub Trinigy.


Zapraszam do dyskusji na temat Faktów.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2010, 21:00:34 wysłana przez Robben »

Offline Gorion

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2008, 22:08:24 »
No, nareszcie jakieś konkrety.
Cieszy mnie to, że najprawdopodobniej zostanie bohater gry wraz ze starymi kumplami. Ogólnie nie mam zastrzeżeń co do najnowszych pomysłów Spellbound-a. Martwi mnie to, że premiera najprawdopodobniej za półtora roku i nie wiem czy amerykańscy programiści podołają temu wyzwaniu w tym stosunkowo niedługim czasie. Niepokojący jest również fakt, iż GIV wyjdzie na konsole-jestem sceptycznie nastawiony do dej idei.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2008, 22:08:24 »

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maj 2008, 22:27:29 »
Jeśli twórcy rzeczywiście spełnią dotychczasowe obietnice to Gothic 4 będzie naprawdę wypasioną grą. Nie będzie Bezimiennego ale przynajmniej pozostaną starzy znajomi i to mnie cieszy. Szkoda tylko, że premiera ma się odbyć dopiero na początku 2010 r.

kliff

  • Gość
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maj 2008, 22:39:24 »
Przede wszystkim zastanawiam się jakiego kompa trzeba będzie zmontować, aby ta gra szła na zadawalającym poziomie (mi nawet Gothic 3 się przycina  ). Z drugiej jednak strony do 2010 roku jeszcze daleko (może trafię szóstkę w totka i po problemie...). Ciekawi mnie jak twórcy chcą osadzić akcję w trakcie "dotychczas znanych nam wydarzeń". Podoba mi się pojawienie się postaci z poprzednich części. Zawsze cieszę się gdy widzę kogoś znajomego, jak np: w Noc Kruka kumpli ze Starego Obozu w obozie bandytów. Dobrym posunięciem byłoby wykorzystanie niektórych kawałków muzyki (wzorem Gothy). Według mnie twórcy powinni postarać się o atmosferę przynajmniej taką jak w Gothic 1. Na pewno fabuła powinna być poprawiona w stosunku do Gothic 2 i Gothic 3. Tak czy inaczej z niecierpliwością czekam na dalsze informacje na temat Gothic 4 oraz premierę.

Cytuj
Styl dialogów powinien pozostać bez zmian lub będzie się nieco różnić o tych znanych nam z obecnych części.

Ha ha   Albo pozostanie bez zmian, albo nie   Rozbawiło mnie to zdanie.

Respev

  • Gość
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maj 2008, 22:47:03 »
Cytuj
Przede wszystkim zastanawiam się jakiego kompa trzeba będzie zmontować, aby ta gra szła na zadawalającym poziomie (mi nawet Gothic 3 się przycina evilmad.gif )
Przecież możesz sobie kupić wtedy Xboksa 360, który już teraz kosztuje 777zł (model Arcade), a za dwa lata to i pewnie nowe będą chodzić po 400-500... Z pewnością wyjdzie taniej niż kupno nowego komputera.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maj 2008, 22:48:58 »
No to sobie poczekamy, ale tak poza tym, jeżeli twórcy spełnią obietnice, to Gothic 4 będzie hitem na miarę Gothica 2, lub nawet lepszym. Dlatego panowie programiści bierzcie się do roboty .

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maj 2008, 10:56:34 »
BOSKO! Nareszcie, tzn. za 3 lata ukaże się Gothic40wprawdzie w 3 jeszcze nie grałem, ale to pestka. Fajnie, że bohater gry będzie mógł znowu się kumplowac z przyjaciółmi z 1, 2 i 3, będą rozdziały, możliwe, że jak w Oblivionie-jazda konno. Nie mogę się doczekać!

Offline Medivth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Maj 2008, 19:12:44 »
Cytuj
* Gra ukarze się na dwóch platformach, PC oraz XBox 360.
Ogólnie, to obojętne mi jest, na ilu platformach wyjdzie, najważniejsze jednak, by jedną z nich było PC - i jest, na szczęście. Wątpię raczej, aby na komputerze, w którego posiadaniu aktualnie jestem, zadziałała mi czwarta odsłona gry Gothic, jednak już wkrótce (najprawdopodobniej) kupuję nowego i lepszego oczywiście. Nie tylko ze względy na ostatnie części tejże serii gier.

Cytuj
* Przewidywana data premiery 25 lutego 2010 roku.
Cytuj
* Przewidywana data zakończenia prac, na platformę PC 2 stycznia 2010 roku, dla XBoxa 360 na 16 grudnia 2009 roku.
I dobrze, i nie - Chyba każdy jest zainteresowany czwartą częścią Gothic'a, a więc i zechciałby ujrzeć go jeszcze przed 2010 rokiem, ja również. Jednak, co im by się udało zrobić, gdyby tak premiera przewidywana byłaby na jeszcze ten rok? Ano, zapewne nie dużo,  Mam nadzieję, że warto będzie poczekać.

Premiera na Xbox'a mnie nie interesuje...

Cytuj
* Gra zostanie wydana w wielu krajach, głównie europejskich ale również w Kanadzie i USA. Dodatkowo twórcy udostępnią proste narzędzia do pracy nad wersją językową gry co umożliwi łatwą i szybką lokalizację.
Oby i w Polsce,

Cytuj
* Budżet gry wynosi 3.485.900 Euro. To mało przeliczając na złote bo prawie 12 milionów. Warto wspomnieć, że budżet Wiedźmina wynosił prawie dwa razy więcej.
No, no, no... Z początku, gdy spojrzałem na liczbę, to wydawało mi się dość dużo. W końcu, kto powie, że 12 milionów złotych to mało? Jednak, biorąc pod uwagę, że tyle chcą na Gothic'a 4 wydać, patrząc również na budżet polskiej gry Wiedźmin, to jednak jest to mało. Wyobrażałem sobie jednak, że będzie to "trochę" więcej... Ciekawe, co uda im się za to stworzyć...

Cytuj
* Eksploracja świata i podróżowanie są dla Spellbound dwoma najważniejszymi rzeczami, dlatego skupią na nich swoją uwagę.
I dobrze,

Cytuj
* Styl dialogów powinien pozostać bez zmian lub będzie się nieco różnić o tych znanych nam z obecnych części.
j/w

Cytuj
* System umiejętności zostanie ulepszony i rozbudowany.
Ciekawe, o co zostanie wzbogacony... Trzeba będzie poczekać, aby się dowiedzieć tego, jak i innych elementów gry. A więc, czekajmy...

Cytuj
* Ponownie będzie nam dane ujrzeć starych przyjaciół z gry, jednak nie powiedziano jeszcze nic konkretnego na ten temat.
Nie mam nic przeciwko temu pomysłowi, jestem nawet z tej wiadomości zadowolony. Mam nadzieję, że będzie ich jak najwięcej, ale i nie zabraknie miejsca dla zupełnie nowych postaci.

Cytuj
* Zostaną stworzone dwie wersje sterowania. Nowa oraz stara znana z poprzednich części.
Najprawdopodobniej, za pierwszym razem zacznę grę tym starym systemem. Jednak, nie omieszkam i nie sprawdzić tego nowego. Ciekawe, co też tam wymyślą...

Cytuj
* System walki zostanie stworzony od nowa.
W zasadzie, to każdej części systemy walki mi się podobały i nie miałem co do nich znacznych zastrzeżeń, w trzeciej części brakowało mi tylko ataku z wyskoku, ale to mały brak. Może być i nowy, byleby nie gorszy, :-]

Cytuj
* Historia zostanie podzielona na rozdziały.
Czyli, jak w poprzednich częściach, nie zaliczając do tego grona trzeciej odsłony gry. Nie ma w tym nic nowego, co nie oznacza, że pomysł ten mi się nie podoba, przeciwnie - wydaję mi się, że jest to dobry pomysł. Będziemy musieli robić wszystko po kolei, będzie widoczna ta fabuła, której raczej nie było w Gothic 3. Może właśnie przez tą swobodę ruchu...

Cytuj
* Podczas tworzenia świata twórcy skierują nacisk na duże miasta oraz ogromne obszary do eksploracji.
Wspaniale, oby miasta były jak największe. Dotychczasowe, które mieliśmy okazję odwiedzić, może i były w miarę duże i posiadały swój klimat, jednak... no właśnie, dla mnie za małe. A odnośnie samej krainy - mam nadzieję, że i ona będzie duża, by było co zwiedzać.

Cytuj
* Być może w grze pojawi się jazda konno, ewentualnie na innym stworzeniu. Niestety odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze precyzyjnie udzielona.
Jak już wspominałem w pewnym temacie, cieszę się, iż pojawi się takowa umiejętność. Najbardziej pasowałby mi do tej jazdy zwykły koń, jednak i inne stworzenie, nie wszystkie naturalnie, mogłyby się nadać. Ta... już widzę Bezimiennego, gnającego na grzbiecie ÂŚcierwojada, :-]

Cytuj
* Muzyka w Gothic 4 jak dotychczas będzie jednym z ważniejszych elementów nadających grze klimat.
I dobrze, muzyka to jedna z najważniejszych elementów wszystkich gier, a przynajmniej dla mnie bardzo się liczy. Oczywiście, mam jednak nadzieję, na znacznie lepszą fabułę.


Pozdrawiam, Medivth

Offline Vassili

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Maj 2008, 20:53:29 »
hmm. starzy przyjaciele to dobra rzecz. Moim zdaniem bohater musi poznac kogos nowego. W gothic II poznał Vatrasa, a w 3 no prawie nikogo (przyjaciele). W IV Musi poznac nowych kumpli żeby gra miała taki klimacik. Pewnie kupię sobie Xboxa żeby sobie popykac bo kump to trochę drogo. Powinnym byc duże miasta. Czyatłem że ma byc kilka wysp po których mozemy podrózowac...

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Maj 2008, 18:41:32 »
Trochę głupio że będą rozdziały, ale nic przeżyje się. Mam nadzieją że Spellbound dobrze to zrobi, ale Gothic bez PB to już nie to samo.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Maj 2008, 18:54:45 »

Cytuj
* Być może w grze pojawi się jazda konno, ewentualnie na innym stworzeniu. Niestety odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze precyzyjnie udzielona.
  Heh! A jakbyśmy mieli jeździć na ÂŚcierowjadach  ::) Fajniej by było na jakichś Cieniostworach albo Smokach. Jak wiemy Koni to w Gothicu (jeszcze) nie ma.



Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Maj 2008, 19:20:03 »
Miejmy nadzieję, że będą, skoro świat ma byc ogromny, to bez nich będzie trudno. Screeny fajne, ale dopiero za 2 latka bedzie można przetestować G4  :(

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Czerwiec 2008, 06:29:37 »
Czytałem gdzieś że to będzie 10 lat po wydarzeniach z Gothica 3. Może ktoś wytłumaczy dlaczego nazwali Gothica 4 Arcania: A Gothic Tale. 

Offline Tytan302

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdzie jest groszek?
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Czerwiec 2008, 10:44:59 »
Cytuj
* Być może w grze pojawi się jazda konno, ewentualnie na innym stworzeniu. Niestety odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze precyzyjnie udzielona.

Nareszcie! =]

Offline Fatim

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Czerwiec 2008, 17:55:37 »
Czytałem gdzieś że to będzie 10 lat po wydarzeniach z Gothica 3. Może ktoś wytłumaczy dlaczego nazwali Gothica 4 Arcania: A Gothic Tale. 

A czasem nie 10 lat przed wydarzeniami  w Gothic 1 ?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Czerwiec 2008, 18:31:00 »
Miało być przed ale ostatecznie zdecydowali aby było to 10 lat po.

Offline piankers

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Czerwiec 2008, 15:01:50 »
skoro ma nie być bezimiennego to być może głównym bohaterem będzie jego syn

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Czerwiec 2008, 20:35:40 »

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Czerwiec 2008, 23:44:24 »
http://www.gry-online.pl/s022.asp?ID=4888

Zapowiedź Gothic 4, właściwie zaczyna się od drugiej strony. Jest kilka naprawdę ciekawych informacji ;]

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Czerwiec 2008, 23:55:45 »
Głupoty trochę panowie piszą. Bardziej konkretne i rzetelne info to już tutaj jednopostowcy zapodali.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Czerwiec 2008, 23:55:45 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top