Autor Wątek: Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?  (Przeczytany 7418 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Visor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« dnia: 07 Maj 2006, 14:23:25 »
Być może podstawy tych plotek są dość wątłe, ale za to pochodzą ze źródła o naprawdę dużym formacie - od prezesa Blizzarda, Mike´a Morhaime´a. Powiedział on ostatnio w jednym z wywiadów, że "byłby zachwycony, gdyby udało się stworzyć filmy w każdym ze światów [- Diablo, Starcrafta i Warcrafta]". Według niego każde z tych uniwersów jest dostatecznie bogate by rozwinąć je w kinową produkcję, a takowa pozwoliłaby graczom jeszcze lepiej wejść w wykreowaną przez Blizzarda rzeczywistość.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jeżeli Blizzard zacznie realizować te plany, to będzie to robił z właściwą sobie dbałością o jakość. Wtedy być może faktycznie powstanie coś naprawdę interesującego. Zresztą dobry film byłby jak najbardziej w interesie firmy. Sam Morhaime zaznacza, że chętnie przyjąłby zwiększenie zainteresowania grami wśród szerokiego grona odbiorców i wejście elektronicznej rozrywki do głównego nurtu. Cóż, to nie tylko jego pomysł i bardzo widoczna w ostatnim czasie tendencja, także nie ma się co dziwić...

Kiedy więc wybierzemy się do kina na film Diablo albo World of Warcraft? Morhaime mówi: "Mam nadzieję, że uda nam się coś takiego zrobić w ciągu najbliższych pięCenzura lat". Chyba więc zanosi się na kolejny (po Halo) naprawdę wielki (w sensie włożonych środków i ambicji producentów) film oparty na grze. Pozostaje czekać.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 19:21:56 wysłana przez Arthas »

Offline Seth

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 11
    • Karta postaci

Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2006, 15:53:08 »
ÂŻeby gry blizza weszły na wielki ekran odrazu bym na nie poszedł moja ulubiona firma robi filmy na odstawie moich ulubionych gier ;] mam nadzieje że się uda im zrobić to w jak najszybszym czasie i żeby wo góle sie udało.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 19:22:34 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2006, 15:53:08 »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2006, 16:11:23 »
Uważam, że film na podstawie takich hitów jak Warcraft, Strarcraft lub Dialbo mógłby okazać się wielkim hitem i zapewne przyciągnąłby do kin dużą rzeszę fanów gier Blizzarda. Wręcz wspaniale byłoby obejżeć np. walki rasy ludziej z hordami nieumarłych. Co prawda ostatnich ekranizacji gier nie można zailczyć do udanych, jak choćby "DooM", ale wiadomo na co stać Blizzard i raczej takowy film jakby wyszedł, to raczej nie poniósłby klapy. Poczekamy, zobaczymy...i ocenimy  :)
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2006, 18:40:32 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2006, 18:08:20 »
Jaki kolwiek film oparty na grze z założenia jest klapą, przykladów nie trzeba podawać bo jest takich masa.
Jeśli  Blizzard zatrudni dobrego reżysera oraz napiszą bardzo dobry scenariusz film oparty na kórej kolwiek grze ma małe szanse wypalić. Oczywiście wszystkim 10 latkom na pewno to się spodoba byle było by tam dużo wybuchów. Osobiście chętnie oglądnąłbym film osadzony w realiach World of Warcraft takowy świat jest najbardziej zróżnicowany i jest idealnym materiałem na film.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 19:23:45 wysłana przez Arthas »

Offline Charnel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec 2006, 15:18:07 »
jeden koleś z mojej klasy mówił że prace nad filmem o WOW juz trwają.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 19:24:13 wysłana przez Arthas »

Offline Radzik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lipiec 2006, 12:46:56 »
Ja bym chciał zobaczyć Warcrafta. Czemu??Ponieważ fascynuja mnie wielkie bitwy i czary.

Pisz dłuższe posty - RdR
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 19:28:12 wysłana przez Arthas »

Offline Insiderth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: -2
Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lipiec 2006, 17:53:48 »
Ja także bym chciał obejrzeć jakiś film zekranizowany na podstawie gry, a najchętniej bym obejrzał Warcrafta 3 Frozen Thron'a. Jest to jedna z moim ulubionych gier. No oczywiście zaraz po Gothic'u (wszystkich częściach). Jak już inni pisali taki film by nie był klapą. A czemu by nie zekranizować Gothic'a? Gra odniosła wielki sukces i tak samo pewnie by było z filmem. Gdyby wszyscy fani Gothic'a z danych miast poszli do kin aby obejżeć ten film to na pewno wydawca filmu zbiłby fortune w $$$$  . Ja bym z chęcią zagrał jakąś role w tym filmie
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 19:29:30 wysłana przez Arthas »

Offline Radzik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lipiec 2006, 19:18:33 »
Były juz ostatnio pogłoski że film pt''World of Warcraft'' ma nakręcic sznowny pan Spielberg. Pomyślcie Spielberg on zrobi z tego szoł na miare Władcy
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 19:30:19 wysłana przez Arthas »

Offline Matius

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Wrzesień 2006, 21:22:01 »
Ja słyszałem, że ten film o WOW'ie to ma byc dokument o grze i o graczach. Szkoda, z miłą chęcią obejrzałbym takie filmiki osadzone w realiach dzieł Blizzarda. Jestem wychowany na tych grach (serio, od małego grałem w Warcrafty, Starcrafta i Diablo, teraz się to nie zmieniło tyle, że doszły mi Gothici). Najchętniej zobaczyłbym Starcrafta na dużym ekranie. Wyobraźcie sobie te majestatyczne okręty wojenne Protossów nacierające na bazę Terranów, a tu nagle podbiega wielgachny Zerg i rozwala reszte! Oczywiście widok Diablo , Mefista i Baala też byłby niezapomniany, nie licząc już hord Orków, Ludzi, Nocnych Elfów i Nieumarłych nacierających na siebie w świecie Warcrafta! To byłyby HITY!!!! Zaznaczę jeszcze, że jeśli chodzi o filmy z gier Blizzarda to mogłyby być stworzone graficznie, bez aktorów bo wątpie, żeby jakikolwiek aktor i sceneria zastąpili genialny talent Blizzarda do tworzenia animacji filmowych. CZEKAMY NA TE FILMY!!! BLIZZARD! WIEMY, ÂŻE NALEÂŻY SIÊ WAM ODPOCZYNEK, ALE ZRÓBCIE TO DLA FANÓW!!! (Takich jak ja  )
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień 2006, 21:22:45 wysłana przez Matius »

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Wrzesień 2006, 16:00:42 »
Według mnie to świetny pomyśł. Blizzard słynie z dbałości o szczeguły więc w filmach też byłyby takowa dbałość zachowana. Najchętniej obejżałbym film StarCraft. Wyobażcie sobie: wiekla bitwa, trzech potężnych ras. Na ekranie niezliczone hordy krwiożerczych Zergów, bataliony walecznych Terran i armie szlachetnych Protossów.

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Wrzesień 2006, 16:53:57 »
Bardzo chciałbym iść na film Diablo. Byłoby to coś świetnego. Uwielbiam tą grę. Posiada ona własny świat, który jest zrobiony bardzo starannie. Znamy mapę Sanktuarium, jego główne miasta i krainy geograficzne. Mamy Pustynie Aranoch, Kedżystan, zimną krainę Barbarzyńców i Przełęcz ÂŁotrzyc. Znamy wielkie i stare ludy np. Amazonki, które mieszkają nawyspach na Bliźniaczych Morzach. Poprostu jej światjest wielki i bardzo ciekawie byłoby obejrzeć film o Diablo. Spójżmy też na markę i tytuł jakim jest gra. Bezporblemu możemy ją zakwalifikować do klasyki gier PRG. A każdemy chyba obiło się o uszy Diablo. Wiele osób poszłoby na film i mógłby on zrobić taką karierę jak kiedyś gra. Ja napewno poszedłbym na taki film.

Offline Itrogash

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Wrzesień 2006, 19:19:48 »
Taa, filmy Blizzarda na pewno zbiłyby furorę. Bardzo chciałbym zobaczyć film Diablo czy Warcraft. Fani Warcrafta czy Diablo na pewno chcieliby zobaczyć znane im przecież postacie jak i potwory inaczej, niż w rzucie izometrycznym. Poza tym, gdyby zrobić je tak, jak przerywniki filmowe w Warcraft III, ich jakość graficzna przyciągnęłaby znacznie więcej ludzi. Jednak, żeby film się podobał, trzeba jednak czegoś więcej, niż tylko dobre efekty specjalne czy muzyka (oczywiście 10-latkom to na pewno by wystarczyło, jednak to już zupełnie inna historia). Potrzeba tu dobrej i interesującej fabuły. Jeśli takze z tym elementem sprawią się twórcy, film ma znacznie większe szanse wypalić. Pozostaje nam więc tylko czekać i zobaczyć, co będzie dalej.

Pozdro  .

Offline Anaconda

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 0
Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Wrzesień 2006, 11:14:55 »
Film o którejś z gier Blizzarda by był całkiem ciekawy :) Chętnie bym poszedł, ale nie na Diablo. Przecież tam nie ma sensownej fabuły :P Ale na 100% poszedłbym na film o Starcraft'cie, tam to jest fabuła niczego sobie! Pierwszy RTS jaki spotkałem z dobrą, jeśli nie fantastyczną historią :D

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Październik 2006, 09:49:58 »
Boje się, że gdyby powstał film na podstawie jakiejś gry Blizzarda to mógłby okazać się klapą. Jak historia nam pokazała ekranizowanie gier jest pomysłem złym. Zwłaszcza w wykonaniu Uwe Bolla - typek "popełnił" Dooma, Alone in The Dark, oraz Blood Rayne, a ma zamiar zabrać się za Dungeon Siege(fuck) i Far Cry'a(FUCK). A, więc moim zdaniem zmarnowany został tak ogromny potencjał jaki drzemał w tych tytułach. Niestety holywoodzcy reżyserzy myśla, iż nawciskają w taki film efektów specjalnych i dorobią jakąs debilną fabułe(np. Doom) to się to wszystkim spodoba. Niestety podoba się to tylko niewybrednym dziecią neostrady(zaczyn a podobać mi się to określenie  ), którzy po wycięciu w pień szwadronu nazistów chcą zobaczyć tą bezsensowną siekanke na ekranie...

Jest jednak druga strona medalu - w tym wypadku ta lepsza. Spójrzczie bowiem na film Silent Hill. Ile włożono pracy i wysiłku, by ten film straszył tak jak gra i by był tak samo klimatyczny. Japończycy ponownie pokazali, że znają się na rzeczy.

A wracając do filmowej gry Blizzarda to myśle, że najchętniej poszedł bym na "Starcraft The Movie". Wybrażam sobie tą olbrzymią i przerażającą wojnę widzianą oczyma zwykłego(niezwykłego?) Space Marinesa. Gdyby tylko wynajęto do tego jakiegoś dobrego reżysera(a Blizzard nie pozwoli chyba by powstał z tego "straszny kał") i napisano ciekawy scenariusz, który nie polegałby jedynie na walce to może było by dobrze. Wyznaje jednak zasade, że jak ma być źle to już lepiej żeby wcale nie było.

Forum Tawerny Gothic

Czy gry Bllizarda trafią na wielki ekran?
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Październik 2006, 09:49:58 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything