Autor Wątek: Przeciążenie serwera czy co?  (Przeczytany 5965 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Przeciążenie serwera czy co?
« dnia: 28 Luty 2008, 19:09:54 »
Witam mam pytanie dotyczące forum i strony głównej gothic.gram.pl i jeśli to nie ten dział to przepraszam ale proszę mnie wysłuchać.

Otóż od długiego czasu z 1-2 tyg. jest jakoś tak dziwnie, mianowicie zawsze jak chce wejść na stronę główną czy też forum to zamula jak nie wiem wczytuje się chyba w 1 minutę nawet dłużej a nigdzie indziej tak nie ma. Chcę wiedzieć czy to przeciążenie serwa, czy coś nie tak. I może w miarę kiedy to minie:). I  nie wiem czy tylko tak u mnie jest czy u innych też ale cóż.

Z góry dzięki.

PS: Do pana isenatora mam nadzieję że pana moja treść nie obraziła:)?

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Przeciążenie serwera czy co?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty 2008, 19:23:22 »
Mam tak samo na załadowanie strony czekam dobrą minute to samo tematy aa wcześniej nic takiego mi się nie działo

Forum Tawerny Gothic

Przeciążenie serwera czy co?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty 2008, 19:23:22 »

Offline Thorug

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Przeciążenie serwera czy co?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Luty 2008, 19:38:12 »
Od dłuższego czasu tak jest. Zanim strona się wczyta, minie trochę czasu. A przecież na innych stronach z domeną gram.pl jest inaczej. Szybkie wczytywanie, zero długiego oczekiwania. Podejrzewam, że to wina wolnego serwera.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Przeciążenie serwera czy co?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Luty 2008, 20:26:06 »
Nic nie możemy poradzić na to, że panowie z gram.pl tak nie dbają o nas. Pocieszenie jest jednak takie, że dokupili ram do serwera (nowy będzie), co powinno przyspieszyć działanie forum. Ta nieprzyjemna dolegliwość mi również przeszkadza, gdyż jestem moderatorem i mam obowiązek przejrzeć wszystkie nowe posty - a uwierzcie mi, zajmuje mi to około 3 godzin, jeśli przy tym robię to, co do moda należy. Więc cieszcie się, nie jesteście jeszcze w najgorszej sytuacji. ;)

A w sprawie całej sytuacji IsentoR lepiej niż ja wytłumaczy wam, o co w tym chodzi. Już nie jeden raz omawiałem z nim ten problem...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Przeciążenie serwera czy co?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Luty 2008, 22:09:45 »
Cytat: Heban
A przecież na innych stronach z domeną gram.pl jest inaczej. Szybkie wczytywanie, zero długiego oczekiwania. Podejrzewam, że to wina wolnego serwera.
Na innych też zamula. Ostatnio sprawdzałem któreś z for postawione na phpbb z 2 userami online. Wczytywało się dobre 50 sekund, gdy TG tylko 20, a u nas było dobrze około 200 userów online. Serwer jest jeden dla całego kolektywu. Ale głównie chodzi tutaj o połączenie z bazami, które długo odpowiadają lub po prostu nie robią tego w ogóle. Poza tym oczywiście badziewny serwer bo sami wiecie jak działa download (2kB/s). Wiadome jest, że szybciej wczyta ci się serwis z kilkoma artami na krzyż niż TG z duża zawartością artów, galerią i forum. Przeglądane przez około 5k userów dziennie a wyświetlane ponad 180000 razy.



Cytat: Boba Fett
Nic nie możemy poradzić na to, że panowie z gram.pl tak nie dbają o nas.
Tzn. opieprzają tych z hostingu no ale jak widać tamci nadal lecą sobie w kulki. Więc do maksymalnie 10 dni powinniśmy dostać nowy serwer i serwis powinien działać idealnie. Przynajmniej takie są założenia...

Respev

  • Gość
Przeciążenie serwera czy co?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Luty 2008, 00:19:36 »
Cytuj
A przecież na innych stronach z domeną gram.pl jest inaczej.
Bo np. samo gram.pl i jego podstrony stoją na innych serwerach niż nasza strona.

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Przeciążenie serwera czy co?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Luty 2008, 13:55:53 »
Cytat: Respev
Bo np. samo gram.pl i jego podstrony stoją na innych serwerach niż nasza strona.

Taaa... ale i tak dośc często mają zmułę.

Forum Tawerny Gothic

Przeciążenie serwera czy co?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Luty 2008, 13:55:53 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything