Autor Wątek: Poradnik  (Przeczytany 6454 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Poradnik
« dnia: 02 Luty 2008, 14:57:50 »
Witam! Robię ja tą ankietę, by dowiedzieć się, co sądzicie o poradniku...

1 - Skorzystałem... I doszedłem do wniosku, że nie opłaca się...
2 - Przeszedłem ja całą grę bezmyślnie z poradnikiem i zmarnowałem sobie całą przyjemność! NIGDY NIE POPEÂŁNIÊ TEGO SAMEGO B£ÊDU!!!
3 - To marnuje tylko grę...

1 - Tak... Całą grę G2NK i Gothic 1 z poradnikiem... Niestety, ale bardzo tego żałuję... Nie opłaca się!
2 - Tak, smutna, naga, prosta i straszna prawda...
3 - To tylko marnuje grę... Nie myślisz sam, tylko ktoś za ciebie ( w tym przypadku - poradnik )  

Niestety, nie wiem, poco oni tego nie sprzedają oddzielnie, a wy? JESTEM WÂŚCIEKÂŁY NA SIEBIE SAMEGO!
A wy? Ma ktoś taki problem z tym, jak ja?
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2008, 17:24:02 wysłana przez Lord Arthas »

Offline ÂŁowca dusz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 0
Poradnik
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2008, 18:26:22 »
Poradniki nie są takie złe. Przydają się gdy nie wiadomo co dalej robić.

Forum Tawerny Gothic

Poradnik
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2008, 18:26:22 »

Offline korpysz 9

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 0
Poradnik
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty 2008, 18:52:57 »
ja poradniki często używam jak mam jak nie mam to na necie szukam ogólnie myśle że poradnik to dobra zecz dla słabszych graczy np. takich jak ja

Offline Zbuntowany Paladyn

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Poradnik
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty 2008, 18:58:05 »
Według mnie to już lepiej używać poradnika, niż kodów. Jak stoisz w martwym punkcie gry i nie wiesz co zrobić dalej to właśnie do tego jest poradnik. A i tak jak dowiesz się z poradnika co robić dalej to i tak musisz się namęczyć, bo w przypadku kodów włączasz kod na nieśmiertelność i co tam jeszcze jest no i bez żadnych emocji grasz. kody są po to jak ktos chce przejść gre na szybko i bez żadnego wczucia się w wątek fabularny i panującą tu atmosferę. Za to poradnik jest po to aby móc dalej kontynuować grę. Ja poradnika uzywam czasami.

Offline Nakiel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Naleśnik
Poradnik
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Luty 2008, 20:47:58 »
Ja uwazam, że poradnik to coś w stylu pomocy jaką otrzymujemy na forach lub od kolegów. Nie używam ich zbyt często, tak samo jak mój poprzednik wolę użyć poradnika, niż grać na kodach (które tylko psują grę). Ale jednak czuje się tą satysfakcję kiedy gra się samemu, niż gdy gra się z pomocą poradnika.












Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Poradnik
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty 2008, 20:55:22 »
Ja korzystam z poradnika tylko nagłych wypadkach... np : W Gothic 3 kiedy szukałem czegoś 3 dni i **** i w tedy postanowiłem z niego z korzystać a nie zgadzam się z tym że poradnik to jak kody bo on tylko mówi co masz zrobić .... a kody no cóż cheat god i wiecie jak gra wygląda

Offline Uchiha Sasuke

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 0
Poradnik
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty 2008, 21:27:06 »
NIGDY nie uzyłem poradnka to psuje grę iedy z góry wie się co zrobić






------------------------------------------------------------------------




Offline Orcrist

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Poradnik
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Luty 2008, 13:33:58 »
Ja używam poradnika jeśli siedzę przed grą więcej niż godz. i jeszcze nie wiem co mam zrobić w danym zadaniu. W Gothicu (1,2,3) nie włączyłem nawet poradnika, nie ujrzałem na oczy, a co najważniejsze nie użyłem GO. Jednak jeśli ktoś ma naprawdę problem radzę użyć zamiast klęczeć nad zadaniem (JEDNYM) np. 3 dni.

Offline Garrador

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Poradnik
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Luty 2008, 13:45:28 »
Pierwsze: pośrednio ( czasami mam problem)
Drugie:jak coś nieumiem (j.w.)
Trzecie:Może pomuc czasami (czysta prawda :p)

Offline Mr.Snaki

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Poradnik
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Luty 2008, 15:01:11 »
Sądze że poradnik jest kitowy ja potrzebuje kodu na książke dworu idorah(czy cos) i na kruka a tam nie ma. (przy okazji może mi ktoś helpnie ?) thanxx

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
Poradnik
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Luty 2008, 15:20:49 »
Cytat: korpysz 9
ja poradniki często używam jak mam jak nie mam to na necie szukam ogólnie myśle że poradnik to dobra zecz dla słabszych graczy np. takich jak ja


lol , bo tacy jak ty to sa cioty , np. mój kolego uzywał poradnika do Gothic 3 bo niewiedział gdzie są glodne wilki kolo cap dun , jezu coto zaproblem isć po zadanie do typa , poszukac wilków i ich zabić , nawet nazwali te wilki glodnymi wilkami by było wiadomo oco chodzi , osoby co uzywaja poradnika to cioty i nieumiom myśliec w Gothicu , tak jak tez w innej grze , i nie chce się im nawet pomysliec , zadnej przyjemności z gry przez to cos!!!!!!!!

z tego co przeczytaliscie na gurze to hyba wiecie co myśle o poradnikach , nieważne czy to do Gothic'a czy innej gry

PozDRo Russel

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Poradnik
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Luty 2008, 18:42:13 »
Cytat: Russel
lol , bo tacy jak ty to sa cioty , np. mój kolego uzywał poradnika do Gothic 3 bo niewiedział gdzie są glodne wilki kolo cap dun , jezu coto zaproblem isć po zadanie do typa , poszukac wilków i ich zabić , nawet nazwali te wilki glodnymi wilkami by było wiadomo oco chodzi , osoby co uzywaja poradnika to cioty i nieumiom myśliec w Gothicu , tak jak tez w innej grze , i nie chce się im nawet pomysliec , zadnej przyjemności z gry przez to cos!!

z tego co przeczytaliscie na gurze to hyba wiecie co myśle o poradnikach , nieważne czy to do Gothic'a czy innej gry

PozDRo Russel

Wg. Ciebie... Jak ktoś raz, dwa skorzystał, to wie, że to bez sensowne... Ja tak zrobiłem i  w Gothic 3 tego nie powtórze... Dlaczego? Bo się uczy bna błędach...
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2008, 18:43:16 wysłana przez Lord Arthas »

Offline teken_f

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Poradnik
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Luty 2008, 11:43:42 »
Gothic 1 i Gothic 2 + Noc Kruka przeszedem bez poradnika. W Gothic 3 skorzystalem z niego moze 3 razy bo nie wiedzialem gdzie znajduje się jakis NPC w quescie np  nie wiedzialem gdzie jet Sugut :) Ale tak to z niego nie korzystam, gram po swojemu. Fakt, przeczytalem caly poradnik do kazdego Gothic'a zeby zobaczyc co tam pisza. Grając z poradnikiem nie odkryje się 3/4 rzeczy w grze :)

czyli moja odp. Czasem się przydaje :)

Offline Xtremex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 1
Poradnik
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Luty 2008, 12:13:46 »
Cytat: Russel
lol , bo tacy jak ty to sa cioty , np. mój kolego uzywał poradnika do Gothic 3 bo niewiedział gdzie są glodne wilki kolo cap dun , jezu coto zaproblem isć po zadanie do typa , poszukac wilków i ich zabić , nawet nazwali te wilki glodnymi wilkami by było wiadomo oco chodzi , osoby co uzywaja poradnika to cioty i nieumiom myśliec w Gothicu , tak jak tez w innej grze , i nie chce się im nawet pomysliec , zadnej przyjemności z gry przez to cos!!

z tego co przeczytaliscie na gurze to hyba wiecie co myśle o poradnikach , nieważne czy to do Gothic'a czy innej gry

PozDRo Russel

Ekhm...
Po 1 szanuj ludzi, którym używanie poradników odpowiada. Tylko twoje zdanie się nie liczy. Poza tym ty chyba nie wiesz co to znaczy "ciota", więc powiem ci: ciota to inaczej pedał, gej. Druga sprawa podkreśliłem błędy jakie popełniłeś. Nie jest ich zbyt dużo? Jak jesteś dyslektykiem, ściągnij sobie firefoxa, który podkreśla błędy na czerwono. Przy okazji poczytaj sobie co to jest netykieta.

@TOPIC
Ja poradnika nie używam, lecz zawsze lubię sobie go przeczytać nie grając w grę. Jeśli pierwszy raz przechodzę grę, to nie używam poradnika, jeśli natomiast przechodzę ją po raz kolejny, fajnie jest czasami zerknąć do poradnika.

Offline Akasemis

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Poradnik
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Luty 2008, 13:26:24 »
Moje odpowiedzi:
NIGDY! Przyjemność gry, zepsuta PRZEZ TO COÂŚ!
Używam porad z forum bądź przyjaciół...     (ode mnie,ale nigdy z poradnika,a o radę przyjaciół proszę tylko jak BAAAAAAAAAAAARDZO czegoś nie umiem zrobić)
To marnuje tylko grę...


Poradnik tylko psuje przyjemność gry,mi się wydaje że już lepiej grać na kodach ale bez poradnika,jak z samym poradnikiem....

Do   Xtremex:Dla ciebie kody to jest oszustwo,dla mnie też,ale wolę to niż korzystanie z poradnika...

Cytuj
Część rzeczy z forum znajduje się w poradniku, a rzeczy z poradnika pewnie są na forum. Moje pytanie, czy poradnik to zakazana księga? Czym się różni zajrzenie do poradnika od zajrzenia na forum, poza tym, że na forum możesz podzielić się informacjami z innymi? Nie rozumiem twojego oburzenia.

Ehh kurde lepiej sobie kup okular,napisałem że czasem i to bardzo rzadko pytam się o rad e KOLEGOW....


Tak w ogóle to powinno być coś takiego jak "Spoiler" w poradniku wiedźmina,.tam spoiler coś ukrywa [jakąś ważną część fabuły która jest ukryta po to żeby nie psuć sobie przyjemności z gry (oczywiście są one z tyłu poradnika...)]


W ogóle jak sam zauważyłes (chyba że masz słaby wzrok)Większość głosów jest na Skorzystałem... I doszedłem do wniosku, że nie opłaca się...      [ 11 ]     ** [33.33%]
NIGDY! Przyjemność gry, zepsuta PRZEZ TO COÂŚ!    [ 11 ]    ** [33.33%]


Ale są też inne zdania,ja mam właśnie takie jak podałem...
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2008, 18:57:27 wysłana przez Akasemis »

Offline Xtremex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 1
Poradnik
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Luty 2008, 13:33:37 »
Cytuj
Używam porad z forum bądź przyjaciół... (ode mnie,ale nigdy z poradnika,a o radę przyjaciół proszę tylko jak BAAAAAAAAAAAARDZO czegoś nie umiem zrobić)
Część rzeczy z forum znajduje się w poradniku, a rzeczy z poradnika pewnie są na forum. Moje pytanie, czy poradnik to zakazana księga? Czym się różni zajrzenie do poradnika od zajrzenia na forum, poza tym, że na forum możesz podzielić się informacjami z innymi? Nie rozumiem twojego oburzenia.
Cytuj
Poradnik tylko psuje przyjemność gry,mi się wydaje że już lepiej grać na kodach ale bez poradnika,jak z samym poradnikiem....
Granie na kodach to oszukiwanie, korzystanie z poradnika to słuchanie czyiś rad.


Offline Randall

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 0
Poradnik
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Luty 2008, 00:46:27 »
Ja nigdy nie używam poradnika bo co to za frajda przejście gry z poradnikiem a potem chwalić się kolegą żE przeszłem grę i tym mniejszmym oszukiwał bym ich poradnik to to samo co kody moim zdaniem nie poeinno być ich w produkcji no ale dla słabych graczy takich już naprawde słabych jak widać są przydatne ale powinni się odłuczyć używania poradnika bo potem tak naprawdę nie są dobrymi graczami mimo że tak myślą oto moje zdanie  

Offline Bania23

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
Poradnik
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Luty 2008, 19:48:45 »
Rozumiem, że chodzi o solucje?

Prawie nigdy nie używam w grach rpg. Za to często używałem w przygodówkach używających tylko kursora(wiecie Larry i gry tego typu). Uważam, że używanie tego w rpg-ach jest bezsensowne gdyż psuje całą zabawę, poza tym jeżeli chodzi o Gothic-a to jest to zbyt prosta gra by w ogóle się przydał :P Chociaż...raz użyłem. Skąd ja mogłem wiedzieć, że w świątyni śniącego trza strzelać do jakiś przełączników pod sklepieniem skoro przez całą grę nic tego typu się nie zdarzało? :P Czytanie poradnika ma sens tylko wtedy gdy grę się już ukończyło i ma się chęć zobaczenia czy przypadkiem się czegoś nie ominęło. Taka moja opinia :)

Pozdrawiam

Offline Kuba12320

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poradnik
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Październik 2012, 10:51:28 »
Jak ja grałem pierwszy raz to był gothic 1 to z poradnikiem bo nie wiedziałem gdzie co jest.Uważam że poradnik to dobra rzecz bez niego ciężko by się przechodziło gry

Offline irask2

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Poradnik
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Maj 2013, 18:36:02 »
Jak by nie poradniki, to utknąłbym w niektórych momentach na wiele godzin szukając celu misji. Dlatego jestem jak najbardziej za.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Poradnik
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Maj 2013, 18:36:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything