Autor Wątek: Paladyni a Najemnicy  (Przeczytany 54181 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Paladyni a Najemnicy
« dnia: 07 Listopad 2006, 13:08:07 »
Witam!

Zakładam ten temat, ponieważ ostatnimi czasy zacząłem znowu grać w Gothic II i tak sobie pomyślałem, co spowodowało TAKI KONFLIKT między najemnikami a paladynami? Odpowiedź niby prosta: to, że najemnicy to w większości byli skazańcy. Ale przeczucie mówi mi, że to nie tylko to...

Więc: w tym temacie, wypowiadajcie się, co wam nie podoba się w paladynach, a co w najemnikach. Więc ja zacznę:
W najemnikach najbardziej nie podoba mi się ich "kozakowanie" i "cfaniactwo". Strasznie mnie denerwują. Np. kiedy idziesz na farmę i Buster cię zaczepia, gadając, że oni są wielkimi wojownikami, że mają doczynienia z orkami itd. zaś nasz bohater, to cieć itd. Jakimi orkami? Nawet nie wiem, o czym on mówi. Sentenza jeszcze ujdzie, bo on jest silny. Ale taki Raoul - "kozak", że aż gościa słuchać nie mogę. To samo tyczy się Rod'a, Sylvia i Bullko. Czyli ogólnie: u najemników & łowców smoków w G2 nie podoba mi się ich cfaniactwo.

Co do paladynów - najbardziej wqrza mnie u nich fakt, że np. kiedy my ciężko pracowaliśmy, zabijając smoki (np. będąc łowcą smoków albo magiem), to cała sława spadła na nich, że to "dzielni i mężni paladyni" pokonali smoki. A oni nawet nie chcieli wierzyć w "te bajki o smokach". Albo np. jak Pyrokar opowiadał nam, że to "dzielni i mężni paladyni" zniszczyli trzy świątynie Beliara (dokładnie nie pamiętam). Cóż, baaaardzo w to wątpie.

Wypowiadajcie się!

P.S. Jeśli temat był, to daj mi IsentoR ostrzeżenie.



Pozdrawiam,
Sir William  
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2006, 13:08:56 wysłana przez Sir_William »

Offline Daedagor

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • wejb
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopad 2006, 15:13:40 »
Mnie tez to wkurza. A Paladyny zniszczyli 2 świątynie Beliara,
a na Smoki nawet palcem nie kiwneli. A wszyscy gadaja, że to
sa mężni i silni Paladyni-Gówno Prawda.

A co do najenikow nie podoba mi sie tylko Raoul bo
od samego poczatku sie do nas czepia ze on
dal komus w pysk a potem to my mu dajemu w morde.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2007, 18:36:38 wysłana przez Quarhodron »

Forum Tawerny Gothic

Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopad 2006, 15:13:40 »

Offline Ciern

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Listopad 2006, 16:51:55 »
Trzeba przyznać że najemnicy zmienili się z poprzedniej części. Są bardziej przemądrzali, chociaż ci co uciekli z GD są lepsi od pozostałych. Dobre est u nich to że nadal są samodzielni i odważni, za kase pomagają farmerom itd.
Co do Palladynów- posłuszne psy których właścicielem są magowie ognia, co im się rozkaże to wykonują, wszystko bez względu na zagrożenie, w sumiesą też tego dobre strony. Jestem zwoennikiem najemników dlatego uważam też że palladyni źle ich traktują. To moje zdanie.

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudzień 2006, 13:41:16 »
W paladynach:

Lubie::
- To iż służą w imie Innosa.
- Bronią magów ognia.
- Ich zbroje szczególnie Zbroje Paladyna.
- Nie które czary, które posiada Paladyn, bądź Rycerz.

Nie lubie:
- ÂŻe nie którzy z nich są za bardzo prze mądrzali.


U najemników:

Lubie:
- Tryb życia jaki prowadzą.
- Zbroje.
- Najemników zza bariery.
- Postawe nie których z nich wobec Lee.

Nie lubie
- Nie lubie jedynie takich najemników, jak: Sentenza, Bulko, Sylvio i Rauol oboje są zbyt pewni siebie.

Offline Cordex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudzień 2006, 15:49:46 »
Chyba zaczne od paladynów. Lubie tylko ich zbroje ( tylko paladynów, rycerzy są do d**y). Nie lubie tego że tak wychwalają Innosa. A co do ich magi to łowcą smoków miałem takie same. Trzeba tylko kiedy sie idzie do górniczej doliny walnąć tego paladyna co z tobą rozmawiał przy wejściu i uciec. Kiedy już będą martwi przez poszukiwacza ( no w tedy gdy weźmiemy dowody od Lorda Hagena) w jego ciele ( tego którego walneliśmy) będzie runa święta strzała. Najemników lubie za to ze są tacy jacy są, tylko nie lubie Syntezy, Raula, Sylwia.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudzień 2006, 16:22:30 »
To będzie tak"

Palladynów lubie za:  

-fajne zbroje
-umiejętność walki(każdy palladyn jest bobrym wojownikiem)
-oddanie innosowi(chociaz kto gral w G3 to wie,że i z tym jest różnie)
-możliwość noszenia palladyńskich mieczy z magicznej rudy
-ludzie mają szacunek palladynów

Palladynów nie lubie za:    

-ważniactwo(ich wymądrzanie mnie dobija)
-przywłaszczanie sobie sławy i osiągnięć innych ludzi np. MNIE

Najemników lubie za:  

-więkrzość z nich jest dobrymi wojownikami
-mają fajne zbroje
-umiejąsobie poradzić w trudnych sytuacjach(to gółównie zasługa Lee)
-sami decydują o swoim losie(nie tak jak posłuszni Palladyni)

Najemników nie lubie za:  

-ich beznadziejne cwaniactwo(Buster, Raoul, Rod i Dar to cieniasy, a wymądrzają się jak by byli nie wiem kim)
-porywczość i pochopne podejmowanie decyzji
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2006, 16:23:07 wysłana przez Kapitan Greg »

Offline Xingu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Grudzień 2006, 15:41:49 »
No każdy z nich ma coś denerwującego

Najemnicy:
Wielcy kozacy ale tam tylko kilku coś umie (np. panowie co pomagają z bagiennym skoczkiem :)) A większość to kozaki jak nasza postać słaba jest, a potem to łatwo każdemu sprać twarzyczkę ;]

Paladyni:
W nic nie wierzą i muszą mieć 15 dowodów żeby się ruszyć, a jak się już ruszą to zrobią tylko tyle że zatają kto tak naprawdę czegoś dokonał i powiedzą że to oni.

No ale nie można też odmówić że nie mają zalet takich jak świetna organizacja Paladynów czy hierarchia u najemników i siła niektórych przedstawicieli :)

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Grudzień 2006, 16:28:24 »
Każda wyżej wymieniona gildia ma swoje plusy jak i minusy. Paladyni są wojownikami Innosa, ich myślą przewodnią jest honor i czystość. Jak na obrońców magów przystało, muszą nosić wytrzymałe pancerze i dzierżyć święte miecze. Dla mnie paladyni, są wzorem Rycerza posiadającego własny honor, to jest siła połączona z energią ducha, coś na wzór Strażników ÂŚwiątynnych z Gothic I.
Natomiast Najemnicy to ludzie pragnący sławy oraz szybkich pieniędzy. Nie posiadają żadnych zasad, są ludźmi wolnymi, ale oczywiście tylko teoretycznie, bo jak wiemy, od zawsze przewodzi im Lee. Każdy żyje na własny rachunek, można powiedzieć, że oni są "kowalami swojego losu". Najemnik to człowiek który podejmie się każdego zadania - tylko wtedy kiedy otrzyma za to porządną zapłatę, by móc przepić to później w knajpach. Jest to przeciwieństwo Paladyna, i osobiście imponują mi zasady Paladynów, jak i wolność i możliwości działania Najemników. Tak więc reasumując, żadna z tych dwóch organizacji nie imponuje mi na tyle, żebym po którejś ze stron się opowiedział...

Z wyrazami szacunku...

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Grudzień 2006, 23:09:14 »
Osobiście jestem zwolennikiem najemników, tak więc moja wypowiedź na ich temat będzie raczej subiektywna. Są oni moją ulubioną gildią już od GI i nie przeszkadza mi u nich praktycznie nic, jednak jest taka jedna rzecz. Nie lubię ludzi, którzy przyłączyli się do najemników, do Lee pod wodzą Sylvia. Reszta jest u nich bardzo miła. Zbroje, qesty. Aktualnie najwole najemników.

Jeżeli jednak chodzi o paladynów, to również wypowiem się bardziej subiektywnie, jadnak tym razem negatywnie. Są oni zawsze zbyt wychwalani i w moim mniemaniu całkowicie niesłusznie. Są gildią, która broni słabszych, walczy w służbie Innosa itp. jednak nie robi to na mnie żadnego wrażenia, gdyż są wśród nich osoby, które wydają się honorowe i nadające si,ę na paladyna, ale są też niestety osoby bardzo nieodpowiedzialne.

Tak więc, jeśli chodzi o porównywanie tych dwóch gildii, paladyni u mnie nie mają żadnych szans, również z tego powodu, że u najemników są starzy znajomi. U paladynów ich brak.

Pozdrawiam  .

Offline Kapi Pogromca

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 0
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Grudzień 2006, 15:01:06 »
Zdecydowanie wybieram najemników. Lubię najemników za to, że można z nimi przeprowadzac bójki i za tą atmosferę, która panuje w ich obozach. Lubię ich jeszcze za to, że wiekszośc z nich była w kolonii. Paladynów nie lubię bo ja powiedział pewien mądry człowiek w G2 ( nie pamiętam kto ) " paladyni, a co oni takiego dla nas zrobili". Zgadzam się z nim. Grzali na stołkach swoje cztery litery i nie nie robili. Tylko byli zadufani w sobie. Mój wybór to najemnicy i prawie zawsze zostaje najemnikiem.
Pozdrawiam.

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Grudzień 2006, 15:18:06 »
Widzę, że w ocenie tych profesji wielu odwołuje się na postacie z gry. Po co? Przecież rozmawiamy o ogólnym konflikcie między nimi. Ja uważam że najemnicy nigdy nie byli w królestwie szanowani.
Byli ludzmi, których król wynajmował do walk w bitwach z orkami/innym plugastwem. Paladyni musieli ich uważać za śmiecie, kierując się tym, że sprzedawali się, za prawdopodobnie marne pieniądze. Paladyni uważali sie za lepszych ponieważ waliczyli "w imię Innosa", jako posłuszne pieski będące na rozkazy Magów Ognia.W paladynach podaba mi się to, że mogą skorzystać z bonusów przysługujących "wojownikom Innosa"
np. konsekracja miecza, wstęp do klasztorów, szacunek zwykłych ludzi, odbajerzone zbroje itd. Nie lubie w nich tego, że uważali się za wyższych, za nadludzi (można by tak powiedzieć), no i oczywiście, nie mógłbym usługiwać komukolwiek, nawet magowi ognia. Najemników lubie za to, że zawsze sobie radzili, zdani tylko na siebie, że robią co chcą, i co muszą robić nie zważając na konsekwencje, chociaż ciężko jest żyć bedąc pogardzanym przez całe społeczeństwo. Nie lubie w nich tego że zrobią wszystko dla kasy, zabiją kobiete, dziecko co to dla nich za różnica. Powinni mięc choć obrobine honoru.

Garret

A tak BTW , czy wam też avatar Kapi Pogromcy bardzo przypomina avatar Isentora? Czy to nie ta sama postać??
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień 2006, 15:22:43 wysłana przez Garret »

Offline Azuredragon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Grudzień 2006, 21:27:37 »
W Gothicu II zawsze wolałem współpracować z paladynami. Głównie z senymentu, dlatego, że lubiłem grać paladynami, współpracować z paladynami i mieć w drużynie chociaż jednego paladyna (swoją drogą w Elder Scrollach zawsze kiedy robiłem testy na wybór klasy postaci to wychodził mi paladyn). Dodatkowo zyskali oni u mnie uznanie ze wzlędu na swoją niebywałą lojalność wobec króla Rhobara. I mimo swojej niechęci wobec wymuszania na okolicznych chłopach w Khorinis płącenia podatku, czynili to, bo taki był rozkaz.

A dodatkowo paladydyńska zbroja wygląda naprawdę super.  

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Styczeń 2007, 10:54:39 »
Ja wypisałem za co ich lubię, a za co nie...

Paladyni:
Lubię ich za:
- Większość z nich jest honorowa
- Służą Innos'owi i Magom Ognia
- Mają fajne zbroje
- Mogą posiadać miecz poświęcony przez Innosa
- Mają fajne zbroje

Nie lubię ich za:

- Zarozumiali
- Przypisują sobie wszystko co zrobił Bezimienny

Najemnicy:
Lubię ich za:
- Starzy kumple
- Styl bycia
- Swoboda
- Atmosfera
Nie lubię ich za:
- większość z nich to byli przestępcy
- większość z nich nie ma honoru
- liczy się dla nich tylko kasa
- Raul, Bulko, Sylvio, Sentenza i Dar... nie lubię ich, nie muszę tłumaczyć dlaczego :P

Podsumowując decyduję, że wybieram zdecydowanie Paladynów ponieważ są sługami Innos'a i są silniejsi   oraz mają jakikolwiek honor...

Pozdrawiam

Offline Gonzo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Styczeń 2007, 18:12:01 »
Ja lubie palladynów za ich szlachectwo, wiare w ludzkie dobro, i wogule ich taka szlachecką postawe. Do tego dochodzą ich świetne miecze i magia. Cud miód, jeszcze Esmeralda :D. Ale z tym Benetem to przegieli stanowczo :/.

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Styczeń 2007, 12:17:48 »
U mnie większy szacunek zaskarbili sobie najemnicy, wśród nich żyje większość naszych starych znajomych. Będąc najemnikiem czuję się naprawdę swobodnie  nie dostaje żadnych odgórnych poleceń i łażę kiedy chcę i gdzie chcę. Możecie powiedzieć że spotkamy tu też kilku nowych niezabardzo kumatych osobników ale cóż zawsze traktuje ich jako dobre worki treningowe i uwielbiam patrzeć jak padają na ziemie tą swoją niewyparzoną gębą prosto w błoto.  
Co do paladynów to nie znoszę tych blaszanych, nadętych, wyniosłych blaszanych łbów. Zawsze z chęcią przed wypłynięciem na dwór Indorath oczyszczam miasto z plagi wyznawców Innosa, nie posiadam dla nich ani krzty szacunku i jak dla mnie to by ich mogło wogóle nie być.

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Styczeń 2007, 12:23:28 »
Najwięcej mojego szacunku zaskarbili sobie paladyni. Ale tylko i wyłącznie z czystej sympatii do rycerzy zakutych w potężne zbroje i ogromne miecze. Każdy paladyn musiał zachować czystość, w każdej sytuacji musiał kierować się honorem i wiarą. Ci szlachetni rycerze dawali przykład innym, jak żyć przykłanie i zgodnie z wiarą w Innosa. Nikt nie był tak wierny swojej religii jak oni.

A najemnicy to taka typowa chołota, z której tylko pojedyncze osoby wyróżniały się honorem i dobrym zachowaniem.
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2007, 12:24:38 wysłana przez Khaleb »

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Styczeń 2007, 14:49:38 »
Paladyni:

Lubię:

- super wygląda zbroja paladyna, no i dużo broni, a nie będąc paladynem się jej nie dostaje
- Niektórzy z nich mają ludzi za równych sobie i pomagają im
- Tylko oni mogą posiadać "legalny" błogosławiony magiczny miecz
- Chronią innych i walczą w imię swego boga

Nie lubię:
- super przemądrzali (np Lothar)
- jak coś trzebha zrobić to Bezi, a jak on to już zrobił to niby że to oni

Najemnicy

Lubię:

- Ciekawe zadania zlecają
- Jest u nich demokratyczny system
- Starzy koledzy z koloni
- Nikt ci nie rozkazuje co masz robic (no może niekiedy)

Nie lubię:

- Ci to dopiero przemądrzali - Sentenza, Bulko, fester i Raul - tych najbardziej nie lubię
- Taki np. Dar to okrada swoich


To na tyle

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Styczeń 2007, 18:10:16 »
Paladyni:
    Lubię ich bo

1,Są honorowi.
2.Walczą w imię Innosa.
3.Mają fajną zbroję i miecz.:)
          Nie lubię ich bo
1.Zarozumiałość
2. Wszystkie czyny Beziego przypisują sobie.

Najemnicy:
        Lubię ich bo
1.Mają fajny styl życia.
2.Kumple z koloni.
3.Panuje u nich fajna atmosfera.
                Nie lubię ich bo
1.Byli kryminalistami.
2.Nie są honorowi.
3.straszne kozaki.

Po rozrachunku wychodzi na paladynów nie muszę mówić czemu bo przed  chwilą o tym pisałem.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2007, 16:16:49 wysłana przez Thrall »

Offline Visor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Styczeń 2007, 17:53:22 »
Paladyni - No cóż jak dla mnie plusem u nich jest to że służą królowi  . Oprócz tego lubię w nich między innymi "rytuał" konsekracji miecza dzięki czemu ich bronie są naprawdę potężne i wyjątkowe. Niestety jak dla mnie są baardzo przemądrzali i zbyt pewni siebie. Przybyli po rudę, ale mogliby przy okazji wprowadzić spokój poza górniczą doliną.

Najemnicy - Zdecydowanie moi faworyci  . Podoba mi się w nich to jak żyją. Taka "samowolka". Bardzo przypadły mi do gustu ich pancerze oraz miejsce gdzie przebywają. W grach zawsze wolałem takie wsi niż miasta. No i rzecz jasna jest też możliwość nauki wykuwania potężnych mieczy (w drugim rozdziale można nauczyć się wykuwać miecz z 40 obrażeń). Lecz i oni mają swoje minusy między innymi podział który u nich występuje. Rozdzielenie się najemników na stronę Sylvio i Lee osłabiło ich i przy okazji wprowadza wojnę domową. No do tego wszystkiego dochodzi jeszcze Raoul.

Offline ryz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Luty 2007, 19:33:02 »
Palladyni Plusy:

Mamy styczność z nimi na samym początku gry(wiele osób właśnie dlatego do nich dołancza).
Więcej plusów nieudało mi się znaleść  .

Palladyni są zarozumiali!I wierzą w Innosa mojego znienawidzonego boga  !!  
Plusów najemników niewymienie bo by było masa czytania  . praktycznie wszystko u nich mi się podoba!!

Forum Tawerny Gothic

Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Luty 2007, 19:33:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything