Autor Wątek: Rhobar 2 - pan Varantu  (Przeczytany 6971 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
Rhobar 2 - pan Varantu
« dnia: 15 Styczeń 2008, 11:11:34 »
W pokazuwce w Gothic 1 kiedy stoimy praktycznie przed barierom to zanim przybiega donas mag ognia (to jest chyba Pyrokar ) ta świna sędzia wydaje nanas wyrok , i mówi następujący dialog :

W imieniu naszej wysokości (czy jakoś tak ) , króla Rhobora 2 pana ''VARANTU'' skazuje tego więznia na....

i tutaj właśnie się zastanawiam , panem varantu jest Zuben a Rhobar jest tylko Mytrhany która ledwo się trzyma przez ataki orków , czy Rhobar jest panem varantu , czy jest to tylko wątek twruców
mi się wydaje że to ta druga opcja


PozDRo Russel


 ( http://gothic.gram.pl/forum/Dawne-Khorinis-t12856.html )

Offline Grigorius

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2008, 16:24:10 »
Można uznać , że Verant to połączone królestwa Myrtany , Nordmaru i Varantu.
W pewnym sensie ja tak sobe myślę.

Forum Tawerny Gothic

Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2008, 16:24:10 »

Offline MeGorT

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: -2
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2008, 17:17:04 »
Mozliwe jest również to że chodziło im o Vengard tam gdzie Rhobar stacjonuje w Gothicu III

Offline Bastek2

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2008, 17:17:14 »
Ja też się nad tym zastanawiałem bo przechodzę 1 od nowa. Myślę że twórcy wymyślili byle co żeby ino było bo nie wiedzieli że Gothic okaże się hitem.

Offline mati456

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2008, 18:46:29 »
Moze wtedy Varant dyl tez pod jegi wladza.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń 2008, 19:04:07 »
Niektóre z powyższych tekstów są tak idiotyczne, że szkoda słów. Niech mi wpierw ktoś powie - czy stolica Marantu jest oblężona w chwili, gdy Bezimienny zostaje zrzucony do Górniczej Doliny? Nie? Przecież orkowie jeszcze tak daleko nie zaszli, a dopiero w intrze Gothic 3 (które dzieje się dosyć długo po skazaniu Bezimiennego) widzimy, jak orkowie przystępują do ofensywy tego miasta.

Dalej. Tak jak mówił IsentoR, mowa jest o Verancie, nie Varancie. W dodatku jeśli kogoś tak bardzo interesują dzieje tej pustynnej krainy, to bodajże w Gothic 1 w bibliotece Magów Wody jest na ten temat książka. Zapraszam do lektury.

I trzy - skąd wiesz, że Zuben jest panem Varantu? Czyżbyś orientował się w pełni w sytuacji na kontynencie? Pwiem tak - minęło wieeele dni, zanim Bezimienny dostał się do Marantu (licząc od chwili wypowiadania słów przez Sędziego).
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2008, 19:04:31 wysłana przez Boba Fett »

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Styczeń 2008, 20:00:32 »
Chyba przeszłem Gothic 3 to wiem , zuben jest w Pałacu w mieście Ishtart ( czy jakoś tak )
on jest władcom Varantu , a przynajmniej przywudcom wyznawców beliara
Oczywiscie tez kiedyś cos slyszałem że varant należał kiedyś do koczowników , ale nie jeste pewien
alboleżał do jakiegoś innego ludu , który został wygnany przez assasynów , albo kogoś innego

PozDRo Russel
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2008, 20:03:35 wysłana przez Russel »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Styczeń 2008, 20:10:12 »
Ale daj mi chociaż jeden screen mówiący o tym, że Zuben jest władcą Varantu w chwili, kiedy Bezimienny przebywa w Górniczej Dolinie otoczoną Magiczną Barierą. Wtedy zwrócę honor i przeproszę Cię za to niedopowiedzenie.

Dodatkowo PB nie byłaby na tyle głupia, by przez przypadek użyć takiej samej nazwy dla pustynnej krainy, jaką użyła podczas intra w Gothic 1. Zdawałaby sobie z tego sprawę, dlatego na pewno nie bez powodu słowo to różni się jedną literką.

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń 2008, 20:15:22 »
pczeczytaj to co muwil IsentoR
twórcy nie wiedzieli otym że gothic bedzie hitem , a jak robili Gothic 3 to pewnie nie pamiętali co sędzia gadał o tamtej pokazówce
to wszystko są poprostu wątki nie przemyślane przez PB jak ty to powiedziałeś

PozDRo Russel

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Styczeń 2008, 20:51:36 »
Ja Cię w ogóle nie rozumiem.
Nie wiem, co tu ma post IsentoRa, ale takie firmy jak PB na pewno nie są na tyle nieodpowiedzialne, by zrobić taką gafę i nie pamiętać o tym, co było w intrze. Dla dobra sprawy i samej gry na pewno jeszcze raz ,,przejrzeli" Gothic 1 i 2 (+ Noc Kruka), by wszystko się zgadzało. W końcu, jak wiadomo, w Gothic 3 jest kilka nawiązań do pierwszej odsłony, więc jest w 95% niemożliwe, by nie zagrali jeszcze raz w swoje dzieło.

Cytuj
to wszystko są poprostu wątki nie przemyślane przez PB jak ty to powiedziałeś
Nieprzemyślany jest Twój post. Może i w Gothic 1 robili coś, by było (bo, jak pisaliście, nie sądzili, że gra będzie się cieszyć taką popularnością), ale przy tworzeniu G2 i G3 na pewno już wszystko obmyślili i nie popełnili jakieś gafy przez nieuwagę. =P

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Styczeń 2008, 21:51:00 »
Gdybym miał się nad tym roztrząsać to powiedziałbym, że twórcy gry użyli słowa "Verant" aby poprostu nazwać jakąś krainę geograficzną, która akurat była im potrzebna do dialogu. I nie ma raczej w tym żadnego głębszego sensu czy planu :P.
Z drugiej strony Verant może oznaczać to samo co Varant tylko, że w innym dialekcie etc. Rhobar mógł się uważać za prawowitego pana tejże krainy. W końcu władcy już to do siebie mają. Kto wie czy PB nie poszła własnie tym tokiem myśłenia :P

A tak przy okazji.
Lastest by Russel:

Cytuj
barierom, władcom, przywudcom

Nie wiem czy traktować do jak Kaszubski czy Gwarę ÂŚlązką ale z każdym użytkownikiem posługującym się końcówką "m" spada moja wiara w ludzi i poprawną polszczyżnę o.O

Offline fijolek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 1
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Styczeń 2008, 22:33:29 »
,, ale takie firmy jak PB na pewno nie są na tyle nieodpowiedzialne, by zrobić taką gafę "

Musze Cię rozczarować jednak PB robio gafy i nie są nie omylni przyjżyj się ruinom klasztoru magów wody!!!

Podpowiedź :

http://gothic.gram.pl/forum/index.php?show...40&start=40

Offline Uchiha Sasuke

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 0
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Styczeń 2008, 22:40:47 »
ja myśle że to zameżenie twórców gry przeciez nie wiemy kto przed Zaubenem panowal w wanie może Rhobar który zostal przegnany przez Zaubena a w Khorinis jeszcze o tym nie wiedziano może t tak było ale wiem że nigdy się nie dowiemy prawdy

Offline Randall

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 0
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Luty 2008, 14:37:20 »
Moim zdaniem twórcy gry się pomylili. A jak nie to może Zuben wygnał Rhobara2 z Varantu i pozostała mu tylko Myrtana . Kto wie może panował jeszcze Nordmarem .

Offline lukasiorr55

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Luty 2008, 16:19:42 »
rhobar chyba kiedyś był władcą varrantu ,bo skąd by mia berło varrantu ł w gothicku 3,
przecież jak znajdziemy 4 artefakty to on nam da to berło oddA PONIEWAż JESTEśMY WYBRAńCEM

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Luty 2008, 21:40:37 »
Sedzia nie mówi pana "Varrantu" tylko "Verantu".
W Gothic 3 mamy "berło Verantu" należące do Rhobara, przypuszczam że Verant może być np. nazwą zamku Rhobara w Vengardzie

Offline KAT

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Luty 2008, 14:32:44 »
Ciekawe spostrzeżenie!

Offline Vassili

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Luty 2008, 15:11:00 »
moim zdaniem "verant" mówiono na "vengard" twórcy gothica nie wiedzieli że gra się tak daleko pociągnie więc zmienili nazwe żeby się nie mieszała. A z tym berłem Varantu to nawet dziwne. Może on panował kiedyś nad całym kontynentem? No prawie całym bo nordmar to była kraina akashy.

Offline Tak Ogrodnik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 2
Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Luty 2008, 15:47:11 »
Może ma to niewiele wspólnego z tematem, ale denerwują mnie niektóre za przeproszeniem pierdoły tu wypisywane. Rhobar II panował nie tylko nad Myrtaną, ale także nad Nordmarem i Varantem. Co do pustyni... Asasyni byli jego poddanymi. Przecież przegrali wojnę z północą. Jednak podczas wojen ludzi z Myrtańczykami, Asasyni wypowiadają niepodległość i pomagają w wojnie orkom. Wpłynęły na to najbardziej dwa czynniki: religia i niepogodzenie się z porażką.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Luty 2016, 21:56:05 »
przywracanie wątku

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rhobar 2 - pan Varantu
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Luty 2016, 21:56:05 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything