Ankieta

ATI czy GeForce

Z pewno
10 (10.2%)
ATI.
11 (11.2%)
Nie mam w
5 (5.1%)
Nie znam si
1 (1%)
GeForce
20 (20.4%)
Z pewno
51 (52%)

Głosów w sumie: 95

Autor Wątek: GeForce vs. ATI Radeon  (Przeczytany 27515 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
GeForce vs. ATI Radeon
« dnia: 08 Styczeń 2008, 12:56:43 »
Witam mam pytanie co do kart graficznych waszych, jakie karty graficzne z firmy są lepsze ATI Radeon czy GeForce ? Nie zależnie od modelu. Ja osobiście wole GeForce bo słyszałem od kolegi komplementy do tej karty i faktycznie są pewne rzeczy które ATI nie ma jedna z nich to to że gry niektóre mogą działać szybciej na tej karcie.


Jakie jest wasze zdanie?
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2009, 16:12:40 wysłana przez Arthas »

Offline Aeskel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2008, 15:30:14 »
Cytuj
bo słyszałem od kolegi

Kolega to nie jest wiarygodne źródło prawdy.

Ja nie mam zdania na ten temat. Kupuje co jest lepsze w danym momencie. Nie jestem fanboy'iem jednej marki. Po to jest konkurecja by był większy wybór, co jest lepsze dla danego usera, a co nie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2008, 15:30:14 »

Offline Kamis

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2008, 17:38:15 »
Oczywiscie GF     wg mnie znacznie lepszy od rodziny ATI  

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Styczeń 2008, 17:55:55 »
Cóż, zawsze korzystałem z kart graficznych z rodziny GeForce więc jestem trochę po złej stronie aby je oceniać pod kątem - która jest lepsza. Nie od dziś wiadomo, że karty nvidii są lepsze do gier komputerowych, ponieważ wspiera ona wydajnośc w tych aplikacjach zaś  katy ATI do obróbki grafiki, oglądania filmów i ogólnie do użytkowania. Ja jako gracz polecam Ci GeForce. Dotychczas miałem 3 karty  nvidii i nie zawiodłem się. Nie mogę powiedzieć, że coś jest lepsze od czegoś, ponieważ nie jestem ekspertem, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Geforce'y to bardzo dobre karty graficzne.

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Styczeń 2008, 19:55:04 »
Karty ATI są tańsze ale słabsze. Chociaż nowa rodzina bodajże 38.. Jest genialna do użytkowania jej w trybie CrossFire czyli 4 karty naraz, ale wątpie by cię to interesowało. GeForce jest zdecydowanie lepszy do gier jak pisał DODO. Dlaczego? Otóż koncern Nvidia współpracuje blisko z wieloma twórcami gier, opracował on układy graficzne do X-boxa 360 i PS3 i to powinno świadczyć iż "Dżiforcy" bardziej są nastawione na gry niż na co innego. Reasumując jeżeli szukasz mocy i masz trochę kasy odlożonej wybierz GF jeśli nie to Radki witają :D
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2008, 19:57:01 wysłana przez Dante »

Offline mati456

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Styczeń 2008, 20:20:09 »
Ja stanowczo wole GeForece wedlog mnie lepsza firma i poprostu lepsze karty.

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Styczeń 2008, 16:33:59 »
Panowie może chociaż jedno małe zdanie dlaczego GeForce? Prosimy , prosimy ;p

Offline Książę Demonów

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: -2
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2008, 12:24:04 »
 
Cytuj
Karty ATI są tańsze ale słabsze. Chociaż nowa rodzina bodajże 38.. Jest genialna do użytkowania jej w trybie CrossFire czyli 4 karty naraz, ale wątpie by cię to interesowało.

 Tak ATI jest znacznie słabsza niż GForce i wcale nowa Karta Ati nie jest lepsza bo wyszła teraz najnowsza GForce i bije ATI na głowe.

Cytuj
GeForce jest zdecydowanie lepszy do gier jak pisał DODO. Dlaczego? Otóż koncern Nvidia współpracuje blisko z wieloma twórcami gier, opracował on układy graficzne do X-boxa 360 i PS3 i to powinno świadczyć iż "Dżiforcy" bardziej są nastawione na gry niż na co innego.


Też prawda GeForce podpisała wiele kontraktów z Grami  i nadaje się do tego. Wyciska z nich siódme poty  


Ja jestem Zwolennikiem Połączeń typu GeForce--Intel, a co do ATI to lepiej z ADM chodzi !!!
 
   

Offline gaju2006

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń 2008, 11:11:34 »
Osobiscie to nie mam zdania na temat ktora karta jest lepsza mialem Radeona 9600 a teraz mam GeForcr 8600 . W tamtych czasach Radeon mi wystarczal byl to nawet hit .A obecnie  8600  jest dla mnie wystarczajacy i jestem z niego zadowolony.

Offline flake

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Styczeń 2008, 23:42:51 »
Obecnie posiadam Radeona 9550 XT jednak problemy ze sterownikami, kompatybilnością z płytą główną sprawiają, iż moją następną kartą będzie na 100% GeForce.

Planuje w połowie roku nabyć 9800GX2 bądź 8800 GTS 512 w SLI. Cena spadnie, a wydajność ogromna...w sam raz na Gothica 3 ^^

Offline Wysoki93

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Styczeń 2008, 01:44:25 »
Kiedyś miałem Radeona 9600 Series, ale ostatnio stałem się szczęśliwym nabywcą karty graficznej GeForce 7800GT.
Nie żałuję tego wyboru. Karty GeForce są stabilniejsze i bardziej dopracowane.
To zupełnie jak porównać Gothic 1 z Gothic 3
Gothic 1 - Radeon
Gothic 3 - GeForce
Jeśli będę kupować jakąś nową kartę graficzną to tylko i wyłącznie GeForce.
Nawet moi znajomi częściej wybierają te karty ;)

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Styczeń 2008, 11:56:30 »
Cytat: Respev
A jak karta graficzna może być niestabilna? Poza tym, od kiedy Radeon często nawala? Jesteście po prostu śmieszni. Porównujecie Radeony 9200 do gf7600. Nie wspominając o tym, że Radeon 9200 ma 6 lat, a GF 7XXX 3...


A jaka to może być niekompatybilność? Jak się grzebie w biosie bez żadnego doświadczenia, to takie są tego skutki. Jeśli płyta jest kompatybilna z Geforcem, to z Radeonem tym bardziej. Nawet pod płytami nForce Radeon działa bardzo dobrze.

Jestem ciekaw jak pójdzie GeForce na platformie Spider ( robiona przez AMD [ ich plyta, radeon i procesor ] ) bo nie sądze by chodziło stabilnie.

Offline flake

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Styczeń 2008, 15:37:12 »
@ Respev:

Powiem tylko tyle, że nigdy nie mieszałem nic w Biosie, ba! Kartę wymieniałem dwa razy! Powiesz, że mam skopaną płytę główną? Być może...tylko, że GeForce bodajże 3 (nie chcę skłamać, nie jestem pewien) działał perfekcyjnie na niej!
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2008, 16:25:13 wysłana przez flake »

Offline dekster17

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Styczeń 2008, 18:20:04 »
Mam ATi Radeon 9600 PRO 256 MB i nie mam problemów z ÂŻADNÂĄ grą. Radeony są bardziej wydajne na początku, ale są słabo podatne na podkręcanie, ale GeForce są słabsze na początku, ale bardziej podatne na podkręcanie.

Cytuj
Gothic 1 - Radeon
Gothic 3 - GeForce

Czyli Radeon, to przytulista rzecz, a GeForce, to shit...

Respev

  • Gość
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Styczeń 2008, 19:32:47 »
Cytuj
ale GeForce są słabsze na początku, ale bardziej podatne na podkręcanie.
Moc karty graficznej (chodzi mi o taktowanie) jest określane przez producenta karty graficznej. Np. Geforce 7900GS firmy Palit ma mniejsze taktowania niż Geforce 7900GS Galaxy Premium.

Offline dzikiben4

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Styczeń 2008, 20:59:26 »
Lepsze ? Zdecydowanie pierwsze radeony jakością wyprzedzały te drugie... jednakże dzisiejszymi czasy produkty nividi stoją na lepszym poziomie.

Ps: Najlepsze są karty marki Matrox ;P

Offline dekster17

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Styczeń 2008, 08:42:21 »
Gdzieś czytałem, że te nowsze Radeony są takie same, jak te stare, tylko się nazwą różnią.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2008, 08:42:32 wysłana przez dekster17 »

Offline Ankh-Morpork

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: -2
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Styczeń 2008, 14:24:28 »
Cóż, nie znam się na Radeonach, tylko trochę na GeForce. Lubie GF, jestem z nich zadowolony [ GF8600GT, trochę mniej, ale mniejsza... ]. Możliwe, że karty ATI są szybsze, ale mnie coś ciągnie do kart nvidi. Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego...   .

pzdr.-Ankh

Respev

  • Gość
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Styczeń 2008, 16:58:22 »
Cytuj
Gdzieś czytałem, że te nowsze Radeony są takie same, jak te stare, tylko się nazwą różnią.
Taa... Następny mądrala. Jeśli się nie różnią od starych, czemu w 3D Marku niektóre modele osiągają lepszy wynik od np. GF 8800GTS (że już nie wspomnę o nowszych Radeonach)? No chyba, że teraz mi wciśniesz kit, że Radeon 9600 jest lepszy od GF8800GTS.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2008, 16:59:09 wysłana przez Respev »

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Styczeń 2008, 20:09:31 »
Cytat: Respev
Taa... Następny mądrala. Jeśli się nie różnią od starych, czemu w 3D Marku niektóre modele osiągają lepszy wynik od np. GF 8800GTS (że już nie wspomnę o nowszych Radeonach)? No chyba, że teraz mi wciśniesz kit, że Radeon 9600 jest lepszy od GF8800GTS.



Respev wiem że to bzdura to co inni piszą czasami.

Ale daj im powiedzieć a ty od RAZU nie musisz KRYTYKOWAÆ jak byś był najlepszy, owszem dużo ludzi ci wiele zawdzięcza na forum ale jak już mówiłem nie musisz tego robić.

Forum Tawerny Gothic

Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Styczeń 2008, 20:09:31 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything