Autor Wątek: Where is the guru?  (Przeczytany 61898 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kleosia

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Sierpień 2007, 21:05:08 »
A u mnie najśmieszniejsze jest to, że kiedy miałam 768 RAMu(w tym 512 i 256 na różnych częstotliwościach) to gra mi odpalała i wszystko, tylko, że cięła się niemiłosiernie. Teraz dokupiłam specjalnie do 512 kostkę 1GB o tej samej częstotliwości i mam razem 1,5 GB czyli jakoś tam ciągnę, ale teraz za to wywalają mi się wszystkie, chyba, możliwe błędy z Where is the guru i zamknięciem aplikacji na czele...
Where is the guru wyskakuje, kiedy wezmę "Nowa gra" i już mi się całe załaduje i ma pokazać się filmik wprowadzający i trach. Koniec "gry"...
A błąd aplikacji różnie...
Czy ma to związek z dokupionym RAMem?

EDIT
Włożyłam spowrotem do tych z 400 MHZ kostkę 256 MB 266 MHZ(starą, która była poprzednio z 512 MB 400 MHZ) i działa jakby lepiej. Da się uruchomić, ba nawet pograć. Nie wyskakuje tyle guru.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2007, 13:38:37 wysłana przez Kleosia »

Offline Metfan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Wrzesień 2007, 11:53:05 »
Kiedyś ten bug miałem przy włączeniu gry (jak nie miałem zainstalowanego directx 9.0c), ale teraz pojawia się raz na jakiś czas, co jest dziwne bo mam 2 gb ramu intel 4 rdzenie i dwie karty graficzne.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Wrzesień 2007, 11:53:05 »

Offline Avasil

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Wrzesień 2007, 15:01:25 »
Mój kolega miał taki błąd(g3 działa bez problemu na najwyższych detalach)i rozwiązał. :P Nie można podczas odbijania Ardei ścigać i zabijać uciekających orków z miasta... Mój kuzyn właśnie zawsze ich ścigał i po jakimś czasie wychodziło z gry i był ten błąd... nie zabił i ma dobrze. Spróbujcie tego...

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Wrzesień 2007, 16:09:36 »
Lesson first for NEWBIES

Hmm... No dobra, zacznijmy wyjaśniać kilka rzeczy....

1) Instalacja najnowszych sterowników pod kartę to podstawa, bo Formuł 1 Ci nie pociągnie na silniku z malucha i odwrotnie  

2) Wyłącz wszystkie procesy itp. pewnie niektórzy sobie zostawiają GYGY, winampa dla muzyczki i pewnie z tonę innych śmieci, które tylko zawalają kompa. Jeżeli nie możecie się bez tego obejść, to kupcie ram, dla Gothica i przyjemności w tym samym czasie potrzeba - nie oszukując ludu - 4 GB ram, i się nie martwimy, że zaginie na guru.

3) Karta graficzna tu też jest ważna. Możecie mieć te 4 GB ram, ale co z tego, skoro macie GF FX 5200? Hmm... Co? A no właśnie, że sobie pogracie tylko na najniższych, bo tylko tyle karta utrzyma, i tyle z wykorzystaniem 4GB ram.

4) Procek też jest ważny, a nawet najważniejszy, bo po co wam GF 8800 GTX i 4GB ram, skoro macie procka 1,5 GHz?? Pomarzyć można o najwyższych detalach    Należy oczywiście grać na najniższych bądź pośrednich między najniższymi a średnimi.


Podsumowanie lekcji pierwszej dla NEWBIES.
1) Kupuj ramy zależnie od innych podzespołów, chyba, że masz kasy jak lodu.
2) Kupuj procka zależnie od innych podzespołów, chyba, że masz kasy jak lodu.
3) Kupuj kartę zależnie od innych podzespołów, chyba, że masz kasy jak lodu.

Gothic 3, to gra, w której wiele rzeczy jest zepsutych, i:

5) Lepiej kup sobie wersje oryginalną, i nagrywaj każdą łatkę jaka wyjdzie, a na pewno wyjdzie Ci to na dobre, no chyba, że jesteś piratem, i wolisz się męczyć.

Hmmm.... W sumie to ciekawe, pewnie zrobili to specjalnie by powstrzymać piractwo  

A i jeszcze jedno. Gothic ma duże wymagania z powodu tekstur jakie zostały użyte. Jak wiecie, im większa tekstura, tym ładniej wszystko wygląda, więc może kiedyś odnajdą sposób na podmianę tekstur, ale to może być kiedyś, więc niektórym pozostaje czekać.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2007, 16:11:21 wysłana przez Arti »

Offline Rodney164

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #64 dnia: 21 Październik 2007, 22:34:25 »
Cóż chyba nie będę jedyny jeśli powiem że ten błąd się pojawia i u mnie. Rzadziej się pojawia po zainstalowaniu najnowszych sterowników do karty graficznej i patchów do gry. Zainstalowałem Gothic Tweak pl i jest lepiej. Błąd się pojawia chociaż nie tak często jak kiedyś. Moja wersja jest taka - Where is the guru to nie tyle co błąd, a zapobiegnięcie przed nim. Twórcy dobrze wiedzieli o błędach i celowo nagrali ten komunikat, np: przed tym by komputer nie musiał awaryjnie wyłanczać się bo nasze podzespoły są delikatne i nie należy na nich podgrzewać kolacji   lub gdy zużycie energii jest bardzo duże. Zauważyłem że pojawia się przy błędach ze wczytywaniem muzyki czy tekstur oraz w konkretnych sytuacjach - kiedy po wejściu w czyjeś ciało powracamy do swojego może wystąpić błąd czy też podczas jakiegoś dialogu. Ale ja się na tym nie znam i opisuje tylko własne obserwacje
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2007, 22:42:32 wysłana przez @michal164@ »

Respev

  • Gość
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #65 dnia: 21 Październik 2007, 22:54:18 »
Cytuj
Moja wersja jest taka - Where is the guru to nie tyle co błąd, a zapobiegnięcie przed nim. Twórcy dobrze wiedzieli o błędach i celowo nagrali ten komunikat, np: przed tym by komputer nie musiał awaryjnie wyłanczać się bo nasze podzespoły są delikatne i nie należy na nich podgrzewać kolacji
Przecież błąd "Where is the guru" to nic innego jak wyciek pamięci i zapychanie bufora dysku twardego, czyli błąd programu, a nie zapobieganie przed czymś -,-
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2007, 22:54:34 wysłana przez Respev »

Offline Syriusz Black

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Październik 2007, 08:57:24 »
ten błąd jest najprawdopodobniej spowodowany słabością komputerów, znaczy niespełnianiem wymagań, tak przytnjamniej jest w moim niestety przypadku, i większosć mnie podobnych problem ma taki sam, wiec zaiste i wy mieć problem taki możecie.

Offline koczi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Październik 2007, 13:53:58 »
mam taki sam problem.
ale próbowałem juz wszystkiego chociażby odinstalowania windowsa  
Nie działa.
myślę że to się zdarza jak się za długo gra bo pojawia mi sie to zawsze jak siedze przy kompie dłuuuuuuuugo.
Ostatnio jednak zdaża się to jak jestem koło Geldern
Trza kupić nową kartę graficzną.O ile mnie bedzie stać
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2007, 13:54:23 wysłana przez koczi »

Offline bandito88

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Listopad 2007, 13:33:48 »
No coż... Zrobiłem wszystko tak jak było tu napisane. Krok po kroku. Gram na minimalnych ustawieniach, mam nowe sterowniki itd. Niestety dalej mi wyskakuje błąd: Where is guru? - Zawsze w Monterze. W komunikacie chodzi o jakiś plik: ge_archivefile. Kto wie o co w tym chodzi?

Offline Resio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #69 dnia: 12 Grudzień 2007, 12:49:33 »
Panowie to napewno nie przez sprzęt , posiadam GF88 GTX,2GB ram,C2D E66. Błąd wyswietla mi sie tylko i wyłącznie na Viscie , na XP nigdy takiego czegoś nie widziałem. Zaistalowałem najnowsze stery, dirext i nic się nie ruszyło.

Respev

  • Gość
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #70 dnia: 12 Grudzień 2007, 13:07:03 »
Przecież mówię - Where is the guru powstaje przez wyciek pamięci (przynajmniej wg. mnie). Sytuację naprawia po części patch 1.5.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2007, 13:07:57 wysłana przez Respev »

Offline kacper422

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #71 dnia: 23 Kwiecień 2008, 08:33:39 »
Ja mam komputer.

Procesor Intel X4 2,44 GHZ
RAM 2 GB DDR2
Karta Grafiki: Jakiś tam ATI (na 100% 512 MB)
Dysk Twardy 500 GB

Wszystko śmiga na HIGH nawet Sherdery 3.0 bez żadnej zacinki. A tu jak sobie gram conajmnej godzinę w Gothica 3 Wyskakuje "Where is the guru?"

Jak widać komputer jest nowy ma dopiero tydzień kiedyś w Gothic 3 nie mogłem grac nawet na LOW i dla tego tak bardzo chciał bym pograc. Nie wiem odinstaluje, zainstaluje grę może coś mi pomoże. ;]

PS. Aha grę włączam przez Xfire. Może to być problemem?

A oto Screen:


Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #72 dnia: 23 Kwiecień 2008, 09:24:00 »
Cytat: kacper422
Ja mam komputer.

Procesor Intel X4 2,44 GHZ
RAM 2 GB DDR2
Karta Grafiki: Jakiś tam ATI (na 100% 512 MB)
Dysk Twardy 500 GB

Wszystko śmiga na HIGH nawet Sherdery 3.0 bez żadnej zacinki. A tu jak sobie gram conajmnej godzinę w Gothica 3 Wyskakuje "Where is the guru?"

Jak widać komputer jest nowy ma dopiero tydzień kiedyś w Gothic 3 nie mogłem grac nawet na LOW i dla tego tak bardzo chciał bym pograc. Nie wiem odinstaluje, zainstaluje grę może coś mi pomoże. ;]

PS. Aha grę włączam przez Xfire. Może to być problemem?

A oto Screen:

Zainstalowałeś najnowszego patcha, który bądź co bądź niweluje ten błąd?
ftp://eros.gram.pl/gothic/Patche/Gothic_3...h_v1.6_Full.exe

Offline kacper422

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #73 dnia: 23 Kwiecień 2008, 09:41:42 »
Eee... nie kiedyś miałem przed reinstalką i moim z zdaniem z patchem gra mi gorzej chodzi.

PS. No i oczywiście wyskakiwało mi Guru.
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień 2008, 09:42:50 wysłana przez kacper422 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #74 dnia: 23 Kwiecień 2008, 09:51:59 »
Gra nie może chodzić ci z patchem gorzej bo poprawia on stabilność gry, błędy w zadaniach etc.. Takiej wersji jeszcze nie słyszałem.

Offline kacper422

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #75 dnia: 23 Kwiecień 2008, 12:49:31 »
No to nie wiem ja włośnie takie coś mam nie zainstalowałem teraz łątki i śmiga na full. A wtedy to mogłem o full pomażyc jak miałem łatkę.

PS. Chodzi na full jak chcecie mogę screnny podesłać :]
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień 2008, 12:51:29 wysłana przez kacper422 »

Offline Vendetta

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #76 dnia: 23 Kwiecień 2008, 20:23:38 »
Moim zdaniem jest to bug. Mam 4 GB ramu i wyskakuje mi czasem Where is the guru?, pisze, że mam jakieś problemy z pamięcią (RAM xD). A przecież mam włączonego tylko Gothic 3 i nic więcej, jedynie AiBOOSTER.

Offline Krzakus3k

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ork
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #77 dnia: 24 Czerwiec 2008, 19:57:30 »
Instrukcja (2 wersje) :

1. Rusz tyłek zarób mamonę rusz do sklepu wywal 3000 na nowego kompa wróć do domu instalnij system operacyjny Windows XP ale najpierw go podłącz. I graj w G3 ile chcesz.

2. Zmień Vista na XP karte graficzną zmień na 9600 Nvidie i najlepiej do tej karty płyte główną Blood Iron i RAM zmień na NVIDIA SLI 2 GB i popykasz se na maksymalnych bez jakiegoś ******** Guru xD

Offline Vendriel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #78 dnia: 24 Czerwiec 2008, 23:37:55 »
Witam mam takie pytanie czy blad "where is guru" powoduje jakies powiklania na przyklad nie ma jakiegos npc czy cos w tym stylu ?

Offline Dowódca Paladynów

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #79 dnia: 25 Czerwiec 2008, 11:26:19 »
Wyłącz wszystkie programy,powinno działać.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #79 dnia: 25 Czerwiec 2008, 11:26:19 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything