Autor Wątek: Jąkanie się.  (Przeczytany 7731 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leviatan

  • Gość
Jąkanie się.
« dnia: 16 Grudzień 2007, 20:15:06 »
No właśnie, jak sama nazwa tematu wskazuje, co myślicie o tym nieco uciążliwej wadzie wymowy, jaką jest jąkanie się? Może "cierpicie" na to?

Ja sam uważam, że to nie jest jakaś tam wielka wada, jednak czasami trudno jest prowadzić rozmowę z taką osobą (chyba, że przez gg :D). Niektóre osoby bardzo mocno się jąkają, że od razu odechciewa się z nimi gadać, ale niektórzy nie. Np. ja czasami gdy się śpieszę lub zdenerwuję to się zacinam na jakimś wyrazie i się jąkam. A jakie jest Wasze zdanie?

Pozdrawiam.

Leviatan

Offline Vedymin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Jąkanie się.
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień 2007, 21:33:28 »
Ja akurat mam to na porządku dziennym ponieważmój brat się jąka. Właściwie się już przyzwyczaiłem do prowadzenia z nim rozmów. Nieuważam tego za jakiś poważny defekt.

Forum Tawerny Gothic

Jąkanie się.
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień 2007, 21:33:28 »

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Jąkanie się.
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudzień 2007, 21:45:50 »
Zależy od osobnika. Nie uważam tego za dużej wady, ale faktycznie nieraz nie idzie sie porozumieć z takim człowiekiem. Lepiej się jąkać niż wogóle nie mówić czyż nie? W jakim stopniu nam to przeszkadza zależy od ilości czasu przebywającego z tą osobą.

Offline Zigur

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Jąkanie się.
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień 2007, 22:33:16 »
Ja się jąkam czasami. Mówie, mówie i w pewnym momęcie zacinam się na jednym słowie, może wynika o z tego, że bardo szybko mówie

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Jąkanie się.
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień 2007, 22:06:58 »
Jeśli ktoś się jąka to mnie to  nie przeszkadza. Jeśli czegoś nie zrozumiem, poproszę o powtórzenie i wtedy jest git.

Cytuj
Mówie, mówie i w pewnym momęcie zacinam się na jednym słowie, może wynika o z tego, że bardo szybko mówie

Mam bardzo podobną sytuację do twojej.

Szkoda na jedno zdanie posta pisać więc się wtrące:
Ja mam tak jak powyżej, tylko że przy okazji się jeszcze spluję - ale to już taka moja belowata przypadłość [Bela]
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2007, 22:11:07 wysłana przez Bela »

Offline DJ Szoszo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Jąkanie się.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Grudzień 2007, 19:09:39 »
Ja, jak miałem 12 lat też się jąkałem. Dalej nie wiem czemu. Ale po jakimś, czasie kiedy rzeczywiście pomyślałem o tym że kogoś to może bardzo wkurzać, postanowiłem mówić wolno i od tej pory się nie jąkam. No może jeszcze rok temu miałem problem z wypowiedzeniem dwóch słów: życie i Lucek.  Ale już jest dobrze.

Za to obecnie denerwuje mnie coś innego. Mianowicie jak długo albo szybko gadam kiedy jestem trochę zdenerwowany zaczynam gadać zupełne głupoty... momentalnie jak już mam w myśli zdanie które mam powiedzieć i zacznę szybko mówić to zamienia się to w hińszczyzne. Zupełnie przekręcam słowa  Tak jak bym nie umiał mówić po polsku... już sie pare razy na tym wyglebałem. Na przykład kiedy chodzę na spacerki z moją kumpelą i mam dużo do powiedzenia to zdarza mi sie taka gafa :/ ale obciach.  
Jak mówię wolno to mówię normalnie... tylko że jak nie ma czasu jak wtedy na polu (w/w) to wiadomo... zaczynam bełkotać.

Offline Dydzio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Jąkanie się.
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Styczeń 2008, 20:37:18 »
A mi też nie przeszkadza jąkanie się. To zależy od osoby, od biegłości w wymowie, to zwykła rzecz. Mnie nie dotyczy, mówię biegle, chociaż jestem trochę głuchy i mimo aparatów słuchowych nie słyszę za dobrze. ÂŚmieją się z tego ze mnie, że trzeba mi po sto razy powtarzać zdania. Jednak nie obchodzi mnie taka dyskryminacja ze strony innych. Ludzie! Wady wymowy są normalnością. Jedni przyzwyczajeni są mówić niewyraźnie, inni trochę się powtarzają lecz należy pamiętać, aby nie szydzić z takich osób. W końcu to drobnostka i każdemu może się zdarzyć a urażonej osobie może być smutno z takiego zachowania. Niech wzyscy czytający mój wpis pamiętają o tym albowiem nie wiem jak prościej to wytłumaczyć.

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jąkanie się.
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Sierpień 2008, 17:44:31 »
Ja z takiego typu wadą wymowy nie mam problemu, aczkolwiek denerwujące jest to kiedy kogoś lubisz i chcesz sobie z nim pogadać z jakieś 15min. chcesz wymienić się z nim swoimi poglądami itp. to po kilku minutach odechciewa się rozmawiać choć bardzo by się chciało. W gruncie to nie przeszkadza mi jak z kimś takim rozmawiam, gorzej się czuję jak rozmawiam z kimś kto ma zeza, bo nie wiesz w które oko się mu patrzyć :P

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Odp: Jąkanie się.
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sierpień 2008, 09:13:16 »
Ja na całe szczęście nie mam tej wady wymowy, chociaż gdy zacznę mówić szybko to zdarza mi się od czasu do czasu zaciąć na jakimś słowie. Mam kolegę, który odkąd tylko zaczął mówić strasznie się jąkał. Teraz gdy chcę on mi coś powiedzieć to muszę czekać ok pól minuty zanim powie jedno krótkie zdanie (dosłownie). Mi to aż tak mocno nie przeszkadza, po prostu rozmawiam z nim dłużej niż z innymi ludźmi.

Offline TheDarkCristal

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jąkanie się.
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Sierpień 2008, 13:21:36 »
Ja chodziłem z taką osobą do klasy i to racej nie przeszkadza na codzień. Nie spotkałem się jeszcze z ludźmi którzy się z niego naśmiewali.

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Odp: Jąkanie się.
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Sierpień 2008, 14:27:44 »
Mi osobiście to nie przeszkadza, ponieważ mój wujek jąka się dlatego, że jakiś debilny kolega tak go przestraszył...

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Jąkanie się.
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Sierpień 2008, 14:43:22 »
Czasem, kiedy z kimś rozmawiam, zdarza mi się na kilka sekund zaciąć na jakimś słowie. Nie jest to żadne trudne słowo, ale stoję tak i próbuję, a tu nic. Ale za chwilę mi mija i mówię normalnie. A tak to w pierwszej klasie podstawówki jąkałem się, więc zapisali mnie do logopedy i minęło.

Offline Rodney164

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jąkanie się.
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Sierpień 2008, 16:24:39 »
Nie wiem jak to nazwać ale od czasu do czasu, gdy z kimś rozmawiam na chwilkę się zacinam, zupełnie tak jakbym zapominał jakim słowem określić daną rzecz dam wymyślony przykład - myślę o słoniu ale zapomniałem, że to zwierze nazywa sie słoń, czasami mi to przeszkadza, ale zazwyczaj staram się to olewać :-*. Czasami, zwłaszcza kiedy czytam na głos lub szybko mówię zdarza mi sie przejęzyczać i mówić niewyraźnie :-\.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Jąkanie się.
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Sierpień 2008, 11:22:21 »
Ja sie czasami jąkam.Rodzina potrafi sie ze mną porozumieć ,ale najgorzej jest jak gadasz z kolegami jak się za jąkniesz to odrazu  mówią na ciebia sepleń itp.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Jąkanie się.
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Sierpień 2008, 12:42:21 »
Jąkanie najgorsze jest przy laskach, koledzy tam jeszcze wybaczą a takie dziewczyny myślą sobie, że mięczak czy coś, znaczy ja tam nie wiem chociaż mi też się czasem zdarza zająknąć.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Jąkanie się.
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Sierpień 2008, 12:54:07 »
Kyras, co ty za "laski" znasz. Ja jakoś znam kilku ludzi, którzy się jąkają, i raczej dziewczynom to nie przeszkadza. Wystarczy, że poprosi o powtórzenie albo coś. A tak to im nie przeszkadza.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Jąkanie się.
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Sierpień 2008, 18:37:09 »
Znam takie laski o których słuchasz się w "my sweet 16" i "W 11"

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jąkanie się.
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Sierpień 2008, 14:08:28 »
Jeśli chodzi o mnie to nie mam z tym problemu. Rzadko się zdarza, żebym się na jakimś słowie zaciął i nie mógł go wysłowić. Mnie osobiście nie przeszkadza ktoś, kto ma tą wadę, zatem rozmowa z taką osobą nie jest dla mnie problemem.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2008, 14:08:52 wysłana przez Roben »

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Jąkanie się.
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sierpień 2008, 20:11:56 »
Ja się zastanawiam po co ten temat. Przecież to tylko nabijacz postów. 90% ma treść "Mi to nie przeszkadza". Jakoś nie zauważyłem postu "Bardzo przeszkadza mi jąkanie. Jak tylko słyszę, że mój rozmówca się jąka, staram się ją zakończyć". Wtedy by jakiś flame war by był. Ale nie. Nikt nie ma odwagi, by tak powiedzieć. Ale ja tak powiem. Bardzo przeszkadza mi jąkanie. Jak tylko słyszę, że mój rozmówca się jąka, staram się ją zakończyć. I to jest moje prawdziwe zdanie. Nie mam czasu, aż ktoś taki wyduka co chce powiedzieć. To nie fĂĄir? A od czego są logopedzy?

Oktawian August

  • Gość
Odp: Jąkanie się.
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Czerwiec 2009, 20:31:50 »
Ja się nie jąkam i nie naśmiewam się z kogoś jak się jąka.Jeżeli mówi do mnie a ja nie zrozumiem jakiegoś słowa to mówię mu żeby powtórzył.Jąkanie uważam za wadę ,którą można się oduczyć.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jąkanie się.
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Czerwiec 2009, 20:31:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top