Autor Wątek: Instrumenty  (Przeczytany 8944 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szczotex

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 0
Instrumenty
« dnia: 20 Listopad 2007, 22:01:00 »
Witam.

Chciałbym się Was zapytac w tym temacie o to czy gracie na jakims instrumencie i czy chcieli byście grać. Ja zaczne, więc jeśli chodzi o mnie gram na gitarze a dokładniej na basówce, choć znam także podstawy gitary klasycznej oraz elektrycznej. Jesli chodzi o instrument na którym chciałbym grac to jest to perkusja ponieważ uwielbiam ten instrument ale przez wzgląd na brak funduszów a przedewszystki przestrzeni w moim przestronnym pokoju niemoge posiadać owego sprzętu. Czekam na wasze wypowiedzi, jeśli możecie podawajcie rodzaj oraz marke sprzetu z jakiego korzystacie oraz z jakiego chcielibyście korzystkać.


Mój basik


 Wzmacniacza niepodam bo nawet nieznam firmy   kuzyn mi przytachał z jakiegos klubu i jest ale wcześniej miałem Marshalla.


Pozdrawiam i czekam na wyczerpujące odpowiedzi. szczotex
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2007, 22:32:48 wysłana przez szczotex »

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Instrumenty
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2007, 22:48:50 »
Na czym gram? Amatorsko gram na gitarze klasycznej, jestem samoukiem. gram już jakiś rok, może ciut więcej. Umiejętnościami nie powalam, solówki nie umiem porządnie wymyślić, tabulatury mnie męczą, ale jak trza to trochę ugram. Generalnie wolałbym grać na basie czy elektryku no ale co zrobie :P Do basu mam predyspozycje - używając basowych strun w mojej gitarce przygrywam motywy basu do drugiej gitary (sugerując się riffami oczywiście).

Pociąga mnie niezmiernie także gitara akustyczna, piękne brzmienie. Jednak ja mam za grube palce i nie umiem ich tak rozcapierzyć lub szybko nimi pomykać po gryfie więc gitarzysta ze mnie marny. Moim marzeniem - dość śmiesznym - jest grać na ukulele, jednak ja się już do tego kompletnienie nadaję. Pożyjemy zobaczymy może mnie najdzie na ukulele jeszcze i sobie zapodam (na allegro około 150 zł)

Forum Tawerny Gothic

Instrumenty
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2007, 22:48:50 »

Offline Aeskel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
Instrumenty
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopad 2007, 01:50:46 »
Alto Saxophone - 3 lata praktyki, może odrobine więcej. Należe do Jazz Band, który amatorsko z moim znajomym założyliśmy. Gramy przeważnie na wielkich wystąpieniach szkolnych, bądź w jakimś klubie - jak nas zechcą. Mam również gitare akustyczną i wzmacniacz zakupiony od znajomego po dobrej cenie. Szczerze to ja nawet tam próbowałem coś zagrać, nie za dobrze to wychodziło, no ale cuż. Prawdopodnie odsprzedam ten instrument po wyższej cennie na ebay :]

Jeśli chodzi o instrument moich marzeń to zdecydowanie pianino. Mam znajomą, która gra odkąd była mała, posłuchałem jej troche i strasznie mi się spodobało, nie wiedząc czemu. Prawdopodnie nigdy nie będe mógł zbyt dobrze grać na pianinie. Zbyt długo się uczy i strasznie dużo czasu wymaga. Bez lekcji prywatnych też się nie obejdzie, a raczej nie było by mnie stać pianino + znaleść dobre miejsce w moim mieszkaniu i na dodatek płacić za lekcje prywatne, które kosztują więcej niż zarabiam miesięcznie.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2007, 06:34:55 wysłana przez Aeskel »

Offline Defender

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Instrumenty
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudzień 2007, 14:32:00 »
Heh ja od zawsze jestem fanem perkusji i gitary basowej. Nie ma dla mnie lepszych instrumentów, zainwestowałem nawet kiedyś w jakieś rozklekotane bębny z allegro, niestety z powodu totalnego braku miejsca i możliwości (mieszkam w bloku) kurzą się na poddaszu u mojego kumpla, nie mam  praktycznie ani czasu ani sposobności, żeby trochę poćwiczyć (zresztą moja koordynacja ruchowa pozostawia wiele do życzenia), poza tym naciągi i jeden z dwóch    moich statywów nadają się tylko do wymiany. Mimo wszystko chęci mi zostały i cały czas marzy mi się mały, wyciszony pokoik z dobrymi bębnami w środku, np. Mapexami, bo o Pearlu nawet nie mam co myśleć.
AVE

Offline Rohgard

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • W okopach nie ma niewierzących...
Instrumenty
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Maj 2008, 16:35:06 »
Ja osobiście gram drugi rok na puzonie w Miejskiej Orkiestrze Dętej Białystok. Jestem całkiem zadowolony ze swojego wyboru :) Puzon wybrałem z tego względu, że niewielu jest puzonistów a ja chciałem być wyjątkowy hehe :D Swojeje przyszłości nie wiążę jednak z muzyką, chyba że uda mi się dostać do wojskowej orkiestry dętej :P

Instrumentem na którym zawsze chciałem się nauczyć grać była Gitara Klasyczna :)

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Odp: Instrumenty
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Październik 2008, 23:35:10 »
Ja sam nie gram na żadnym instrumencie, ale od jakiegoś roku marzy mi się gitara basowa, ale brak funduszy robi swoje, poza tym wątpie, czy był bym w stanie nauczyć się grać. Równierz chciałbym umieć grać na saksofonie i skrzypcach, ale to takie moje odległe marzenia ;).
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2008, 02:27:26 wysłana przez Don Corleone »

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Odp: Instrumenty
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Październik 2008, 15:04:48 »
Ja także nie gram na żadnym instrumencie, ale bardzo chcę nauczyć się grać na perkusji. Niestety trochę to kosztuje a ja nie posiadam za dużo kasy, na dodatek jestem bardzo leniwym człowiekiem i wątpię żeby chciało mi się na niej uczyć (choć chcę umieć grać). Mój kuzyn gra na gitarze elektrycznej, jego brat na basowej, więc brakuje już tylko perkusji i można grać wspólnie super kawałki, ale lenistwo i brak kasy robią swoje.

Offline Ana

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Instrumenty
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Październik 2008, 13:06:35 »
A ja gram,od około czterech lat na Keyboardzie,przyznam,że dobrze mi to wychodzi,a czasami na jakichś uroczystościach szkolnych typu 1 Maja Grywam utwory,a szkolny chórek śpiewa w takt muzyki.Poza tym to nie-z resztą keyboard może robić za parę instrumentów. W domu czasami sobie gram...ale bez przesady. Gra na takim instrumencie (jeżeli można to nazwać instrumentem) Nudzi-czasami chciałabym pograć na organach kościelnych.
Na początku uczyłam się sama-potem miałam instroktora,ale teraz ponownie sama uczę się,bo większość umiejętności,które instruktor mnie nauczył posiadam. Wystarczą mi nuty,żeby coś zagrać.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2008, 13:08:52 wysłana przez Ana »

Offline Vatar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Instrumenty
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Listopad 2008, 15:37:55 »
Ja ucze się grać od tygodnia na gitarze elektrycznej i jakoś mi to nie idzie.Wiem że początki są trudne ale ja mam chyba za grube paluchy i przy graniu trącam sąsiednie struny.Może ktoś doświadczony da mi kilka rad na początek bo nie wiem od czego zacząć.

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Instrumenty
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Listopad 2008, 13:02:04 »
Od niedawna posiadam gitarę akustyczną Durango MG - 916. Umiem już zagrać intro Nothing Else Matters, intro Fade to Black i Wlazł kotek na płotek xD Jestem samoukiem :)


Forum Tawerny Gothic

Odp: Instrumenty
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Listopad 2008, 13:02:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything