Autor Wątek: Nekromancja  (Przeczytany 18015 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Grimm

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszystko, co mądre, powiedział już ktoś inny.
Odp: Nekromancja
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Styczeń 2009, 22:13:39 »
ÂŁoo, niby mam wierzyć że ci paranaukowcy naprawde wiedzą co pisza? Pozatym, Drogi Zombiku nie podałeś żadnych przykładów, tylko wychechałeś z paranauką i tym żebym sam się ruszył i poszukał. Cóż leniwy jestem i nie mam zamiatu za nikogo dokańczać postów, więc poczekam aż łaskawie podasz mi te nazwiska i sensowne dowody, a nie wyssane z palca (i oby tylko z tego!) banialuki.
Cytuj
sensowne nazwiska

To teraz coś takiego jest? Nie wiem, może to jakaś nowa moda zza oceanu, ale jeszcze w zyciu nie słyszałem o czymś takim jak o sensownych nazwiskach. A propo jakie to są, te sensowne nazwiska i czym różnia się od bezsensownych? I co najwazniejsze, kto ustala czy dane nazwisko jest sensowne, czy nie, bo zaczynam się zastanawiać nad swoim nazwiskiem, w końcu byłoby wstyd chodzić z taka bezsensowną etykietka za imieniem, a co dopiero przekazać je dzieciom. Normalnie strach się bać!

Offline Azprime

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nekromancja
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Luty 2009, 03:42:30 »
Cytuj
Udowodnili, że jest możliwe nawiązanie kontaktu z duchami/demonami, więc jednak jest jakieś powiązanie z prawami fizyki. ALE CZY UDOWODNILI ŻE MOŻNA OŻYWIĆ ZMARŁEGO?! (Letarg nie wchodzi tutaj w ogóle w grę, ponieważ nie jest to śmierć.)
Zaraz mnie ciężka cholera dopadnie. Pokaż mi najpierw jakiegoś fizyka, który potwierdzi twoja hipotezę (bo jak na razie nie poparłeś jej żadnymi sensownymi argumentami), a wtedu uwierzę w twoje teorie co do spirytuzmu. Dla mnie ozywianie trupa i próba skontaktowania się ze zmarłym jest praktycznie tym samym, czyli bezsensownym zawracaniem gitary.


Chłopie, zastanów się co Ty piszesz. Zombie jest wymysłem człowieka, fikcją, a kontakt z duchami/demonami można nawiązać. Do tych "fizyków" można zaliczyć choćby egzorcystów. Koniec końców mają kontakt z demonami. Jeśli uda Ci się ożywić umarlaka, masz u mnie cmoka, maskotkę 10/10 i wpis do księgi na ' EpCiiuu. :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:* ...

Egzorcyzmy Anneliese Michel. Polecam.

Część 1.
Część 2.
Część 3.
Część 4.

Real Exorcism of Anneliese Michel


Dalej nie wierzysz, że można nawiązać kontakt z demonami.?
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2009, 21:22:26 wysłana przez Boba Fett »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Nekromancja
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Luty 2009, 03:42:30 »

Offline Grimm

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszystko, co mądre, powiedział już ktoś inny.
Odp: Nekromancja
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Luty 2009, 10:40:49 »
Dalej. To jest tak samo jak z biblią i Jezusem. Niby istnieje tyle 'dowodów' na istnienie jakiejś istoty w niebiosach, ale jakoś ja jej nigdy nie doświadczyłem, więc nie mam powodu by w nią wierzyć, a bez niej żyje sie całkiem dobrze.
Co do egzorcystów to mnie rozbawiłeś. Kolesie popylający z słoną woda i wzywający imiona 'świetych' maja niby przepędziać złe i nieczyste moce, które sa tak potężne, że nawet sobie tego nie potrafisz wyobrazić, mają być wiarygodni? Wolne żarty. Predzej uwierze w Innosa niż w ducha i egzorcystę.

Offline egze

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 1
Odp: Nekromancja
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Marzec 2015, 08:17:46 »
Co sądzicie o nekromancji czyli ożywianiu trupów.

Moim zdaniem:

Nierealne ale całkiem możliwe. ÂŚwiat codziennie zaskakuje nas swoimi najskrytszymi tajemnicami. Gdyby oficjalnie potwierdzili by że zombie istnieją wcale bym się nie zdziwił.
lo matko cos ty robil na biologii w szkole :D

aby cos moglo zyc musi miec odpowiednia budowe komorkowa, zbudowana z odpowiednich czasteczek
aby to wszystko dzialalo musza zachodzic w komorkach scisle okreslone procesy chemiczne
a w wypadku bardziej rozwinietych gatunkow niz jednokomorkowce - musza istniec takze odpowiednie elementy pozwalajace przenosic sie informacji w danym organizmie - czyli jakis swego rodzaju uklad nerwowy jezeli mowimy o innych organizmach niz rosliny i grzyby

jezeli uklad nerwowy zarzadzajacy dzialaniem komorek w ciele nie bedzie dzialal - to komorki nie beda ze soba 'wspolgrac'

gdy organizm umiera - nastepuje jego rozklad. i nastepuje on bardzo szybko bo juz kilka minut wystarcyz aby niedotleniony mozg zaczynal 'umierac' - czyli nieodwracalnie psuc sie. dlatego tez jest tyle bezwladnych osob po udarach i wylewach czy tez osob ktore udalo sie reanimowac ale z niewystarczajaca szybkoscia

po prostu okreslone rejony ciala rozkladaja sie, zmieniaja swoja strukture czasteczkowa/fizyczna i nie spelniaja juz swojej roli w organizmie. dlatego tez 'zombie' jako ozywiony nieboszczyk nigdy nie bedzie mogl istniec poza fantastyka. i nie chodzi tu o dusze ale o zwyczajna bardzo skomplikowana maszynerie jaka jest organizm
mamy w ciele mase roznych narzadow, dodatkowo jeszcze wiecej roznych gruczolow wydzielajacych rozne hormony niezbedne nam do zycia - hormony ktore sprawiaja ze w naszym ciele zachodza procesy chemiczne umozliwiajace nam funkcjonowanie.
wytnij komus nerki - umrze
wytnij komus tarczyce - umrze
wytnij komus watrobe - umrze
o braku sprawnego serca mowic nie trzeba

pod tym wzgledem nekromancja jest i bedzie po prostu fantastyka

nekromancja jako kontakty z duchami zmarlych jeszcze ma jakis sens - ale wymaga zalozenia ze posiadamy cos takiego jak dusza i zawsze pozostanie w kwestii subiektywnej ich odbior
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2015, 09:23:32 wysłana przez egze »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Nekromancja
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Marzec 2015, 01:25:03 »
serio, odświeżyłeś temat sprzed 6 lat? xD

Offline Κεαηυ

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 241
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ur mom gay
    • Karta postaci

Odp: Nekromancja
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Lipiec 2016, 17:24:59 »
Interesujący temat. Zwłaszcza, iż od dawna interesuję się takimi rzeczami jak okultyzm.
Siła voo doo jest odrobinę przesaddzona i niemożliwością wydaje się wyciąganie ciał z grobów, lecz takie rzeczy jak wykorzystywanie włosów do zsyłania nieszczęścia na ofiarę wydają się być nawet odrobinę możliwe.
Dla niedowiarków, którzy nie wierzą w takie rzeczy warto wspomnieć o czarownicach. Niby nieistniały, ale niektóre dzieci potrafią zrobić rzeczy, których nikt inny nie zdoła, choć z czasem tracą te umiejętności.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Nekromancja
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Lipiec 2016, 17:24:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top