Autor Wątek: Szkice ołówkiem  (Przeczytany 142344 razy)

Description:

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Grudzień 2006, 14:05:09 »
A więc jedziem:

Nietoperz by Anaconda :

Powiem, że jak na pracę sprzed roku, wygląda całkiem nieźle, ba, wręcz znakomicie. Jako, że znamy się i raczej widzimy swoje prace w realu, mogę stwerdzić, że Twoje dzieło nie odstaje od innych i jest tak samo ładnie, praofesjonalnie (nie mogłem znaleźć innego słowa =P) i narysowane dobrym stylem. W zasadzie wszystko jest bardzo dobrze namalowane. Jedyne moje zastrzeżenie, to jego prawe (te bliższe :P) skrzydło, które przypomina mi trochę muszlę. Jednak to nie przekreśla oceny 5/5 . Widać, że napracowałeś się przy nim, a jak wiem, także i Ty dobrze się bawisz malując. Jest to jedna z lepszych prac pokazana w tym temacie.

Wampirzyca by Dragosani :

Pierwsze wrażenie nie jest zbyt dobre, bowiem obrazek jest strasznie rozmazany przy powiększeniu, a to przeszkadza w obiektywnej ocenie. Powiem, że praca nie jest najgorsza (widziałem gorsze   ), a gdyby ją trochę doprawić, wyszłaby naprawdę nieźle. Choć praca jest rozmazana, mogę zobaczyć, że brakuje jej szczegółów oraz odpowiedniego cieniowania (ofcr cieniowanie jest tam użyte, ale niezbyt dokładnie).
Najpierw powiem, co wyszło Ci dobrze: na pewno włosy targane wiatrem. Drugą rzeczą są nogi, które, choć może się wydawać inaczej, raczej trudno jest namalować. Pogratulować.  
Jak wspomniałeś, nie wyszły Ci ręce. Muszę się zgodzić, bowiem dla mnie są trochę takie za chude. Dłonie także nie są dopracowane, a twarzy nie wspomnę, bowiem to jest chyba najtrudniejszy element do narysowania.
Ocena 3+/5 . Jeszcze trochę pracy i wyszedłby z tego naprawdę dobry obrazek.  

Pozdrawiam

Boba Fett

Offline DonSpideRro

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Grudzień 2006, 17:15:41 »
Moje rysunki dokładnie odwzorowuje ta buźka:   i wole coś bardziej w stylu graffiti ale temat warty uwagi więc zapodam coś z moich "dzieł".

http://spiderrro.w.interia.pl/Obraz.jpg - krasnoludzki mag ognia

http://spiderrro.w.interia.pl/Obraz%20002.jpg - ziomek

http://spiderrro.w.interia.pl/Obraz%20001.jpg - mieczyk



Forum Tawerny Gothic

Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Grudzień 2006, 17:15:41 »

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Grudzień 2006, 18:27:55 »
Już na początku zaznaczam, iż nie są to moje prace tylko znajomego. Skoro jednak istnieje już taki temat to postanowiłem się podzielić z wami jego twórczością gdyż uważam że warto na te obrazki rzucić okiem.

http://www.photoblog.pl/lavoie/

Tutaj znajduje się wszystko, proponuje też zajrzeć w archiwum.
Kolega prosił też o krótką ocene więc jak znajdziecie czas to się wpiszcie.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Styczeń 2007, 15:40:07 »
Oto moja kolejna praca. Jej tytuł brzmi "Saphira". Niestety musiałem zrobić jej zdjęcie co wpłyneło na jakość. Oceniajcie.

[img=http://img407.imageshack.us/img407/6172/smoczycagl1.th.jpg]

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Styczeń 2007, 16:06:58 »
Prace DonSpiderRo

Krasnoludzki Mag Ognia - ogólnie praca mi się podoba. Może postać jest nieco dziwnie narysowana i w zasadzie nie ma, poza szatą żadnych atrybutów związanych z ogniem i magią. Myślę, iż powinieneś włożyć w ten rysunek trochę więcej wkładu, a byłby o wiele lepszy.
Ziomek - praca niezbyt mi się podoba, chyba zbytnie się przy niej nie napracowałeś, nie zawiera wielu szczegółów, innowacji czy czegoś innego, co mogłoby zaciekawić potencjalnego recenzenta.
Mieczyk - również nie można powiedzieć, iż rysunek jest świetny. Nie wiem, czy specjalnie go nie dokończyłeś, czy może brakło czasu. Wydaje mi się, że powinieneś przyłożyć się bardziej do rękojeści miecza i ją nieco wzbogacić.

Prace znajomego _Snopka_

Cóż, po przeglądnięciu paru rysunków, muszę z całą pewnością stwierdzić, iż bardzo mi się one podobają. Autor z wielkim kunsztem i starannością odwzorowuje na papierze swoje wyobrażenia, same prace są oryginalne i bardzo ciekawe. Nie mam nic do zarzucenia.

Praca Dragosaniego - Saphira
Mimo tego, że jakość nie jest najlepsza, praca wygląda bardzo ładnie. Dość ładne cieniowanie i dbałość o szczegóły, w pracy można dostrzec coś, co do niej przyciąga i powoduje, że aż chce się na nią patrzeć.

Offline DonSpideRro

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Styczeń 2007, 17:26:29 »
Dobry mam humorek podziele się paroma lolami:

http://images14.fotosik.pl/38/0b562ffd052d1e88med.jpg

Takich obrazkó mam tysiące... takich i takiego typu. Jeden z nich umieszczam xD

http://images11.fotosik.pl/24/373fe26c5aaea3ecmed.jpg

Jak można tak skaleczyc taki motor...

http://images14.fotosik.pl/38/29d533fdca763296med.jpg

...a no można kur... można. Nawet bardziej.

Pozdrawiam

Jak widac linijek to ja nie lubie... xD


Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Marzec 2007, 15:50:09 »
Z pewnego zastoju w temacie, wnioskuję iż macie tzw. lenia drodzy koledzy i koleżanki  Tak więc tym razem Krokus doda coś od siebie.

Ze mną to jest sprawa dosyć dziwna. Niby talent mam (tak mówią ponoć), ale nijak nic mi się nie chce rysować.  
Pamiętam czasy, gdy co dzień tworzyłem po kilka "dzieł". Oczywiście były to głównie smoki, potwory, pokemony i cholera wie co jeszcze  . Teraz jest "dobrze" jak narysuję coś raz na miesiąc... Ale jak już się zbiorę i ruszę przysłowiową dupę to coś tam skrobnę. Tak też było wczoraj. Efekt mojej pracy możecie obejrzeć poniżej. Jest to portret dziewczyny. Jakiej? Nie mam pojęcia, bowiem jest to wytwór mej chorej wyobraźni  :
Rys.
Zapraszam do oceniania.


Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Marzec 2007, 19:50:24 »
Tu ocenię prackę niejakiego Gvidona   .

Co do tego co rysunek przedstwia, to nie do końca wiem cóż to takiego jest  Domyślam się, że miał to być miecz, ale nienaturalna długość (za krótka w moim mniemaniu) rękojeści, upodabnia to raczej do sztyletu...
W tle napis "Prince of Persia", wykonany dość dziwnie, nie za bardzo podobają mi się te nagłe zwężenia itp.
Ale koniec końców, muszę przyznać, że podoba mi się styl rysowania twojego kolegi, a mianowicie fajnie zrobione cieniowanie. Ogólnie i bez twojej wiadomości domyślałbym się, że obrazek powstał na lekcji, bo sam często rysuję takie rzeczy, kiedy mi się nudno robi na dłużącej się w nieskończoność matematyce  

« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2007, 19:51:57 wysłana przez KrokusM »

Offline ini

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Maj 2007, 19:52:31 »
Witam narysowałem obrazek przedstawiający HI HI ( tak ja nazwałem ) starałem się narysowac anime - manga jest to mój pierwszy rysunek ale myślę , że wam się spodoba oto link:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...47c9151e90.html oceniajcie od 1 do 10

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Maj 2007, 20:19:03 »
Jak na pierwszy to dobry. Z kąd się uczysz mangi? Chyba nie miałeś jeszcze tego, że ręka wynosi 3 głowy, nogi też 3, a tłów 1,5. Głowa to miaraw mandze by narysować dobrą postać. Jak na Twoim rysunku widać. Reka ma długość głowy, nogi też jak i tłów, ale to chyba specialnie taki ,, potworek ,,.

Jak mam ocenic to 9/10 ( za oczy i usta )

A takie pytanie ty normalnym skanerem skannołeś i tak ładnie Ci wyszło?! Jak ja skanuje to tragedia z moimi szkicami  

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Czerwiec 2007, 14:51:05 »
Ja nie mam zamiaru nikogo chwalić, ani tym bardziej krytykować za jego rysunki. Pisze w tym temacie tylko dlatego, że przypomniało mi on, jak kiedyś rysowałem i chce się moją pracą podzielić (wtedy nie miałem odwagi - nikt nie miał prawa oglądać moich prac).  Nie rysuję już od 3 lat, ale kilka prac mam dalej schowane w szafce. dzięki temu tematowi odżyło we mnie z powrotem rysowanie. Proszę nie myśleć, że te prace nie są rysowane przeze mnie, bo sie podpis nie zgadza, one były rysowane przeze mnie, ale z latami mi się podpisy zmieniły, no i w szkole średniej wreszcie przestali na mnie mówić Yogi. Wszystkie prace są mojego rysunku, kilka jest przerysowanych z pierwowzoru, przypadkowo wyszperanego na internecie, a kilka jest tylko i wyłącznie moją inwencją twórczą. Miłego oglądania.

Jest to przerysowana plansza z Wormsów :)

Druga plansza z Wormsów :)

To coś narysowałem z tego projektu u siebie w pokoju na ścianie.

Panienka przerysowana z jakiegoś obrazka.

Góral też z czegoś przerysowany.

Pablo czyli ja.

I Iwi, czyli moja ukochana :)
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2007, 15:07:42 wysłana przez BeluNi0 »

Offline ciacho1991

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Lipiec 2007, 13:43:32 »

Offline Umarły

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Lipiec 2007, 21:50:54 »
Boba fett-sarna
bardzo ladny obrazek lecz nie znam sie na malowaniu ale oceniam go 7/10 poniewaz zdaje mi sie ze za mocno naciskales olowkiem ale pozatym ja bym tak nie namalowal
ten predator jak go zobaczylem to ja myslalem ze to jakas tapeta na serio widac ze masz talent i zapal bardzo mi sie podoba skala 10/10
wulkan-mowie szczerze ja bym takie cos tez namalowal jak bym sie postaral ale nie bede nic mowil widac ze sie napracowales tymi kreskami 3/10
upadly aniol-hmm.. troche takie niedopracowane ale fajny pomysl na namolawanie akurat takiego aniola skala 5/10
elf blade master - napiszcie czy to naprawde jest malowane czy na kompie bo jak na zywo normalnie ktos musi miec od razu duzy talent skala 9/10
paladin-tez bardzo ktos sie staral ciekawe ile to ktos malowal ja bym to odrysowywal z 3 dni ale dobra skala8/10
dagoref-ladne ale nie takie jak pozostale ladnie podkreslone policzki i oczy skala6/10


wszystkie sa ladne obrazki naprawde spox i pozdro...    

Offline Niedamir

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Lipiec 2007, 21:37:30 »
Boba Fett-Predator i Sarna:
 Przede wszystkim muszę powiedzieć że rysunek jest według mnie idealny. Wszystkie szczegóły są idealnie narysowane. Przyznaje że jestem pod wrażeniem bo nie widziałem żeby ktoś tak rysował. Sarna zresztą też jest ładna lecz to nie to samo. Predatora oceniam 10/10, a Sarnę 9/10.

Thoro

  • Gość
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Sierpień 2007, 01:45:18 »
Podbijam...
Boba Fett - inwestuj w tablet i to szybko.

http://img522.imageshack.us/img522/1307/tower2na7.jpg
Praca z przed kilku miesięcy. Dłubałem dobre kilka godzin, całość rysowana myszką przez co wygląda trochę jak rysowane grudą węgla ale cóż.. Poprawiane texturą, blurem, sharpenem, krzaki rysowane na bazie stocka.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Sierpień 2007, 20:36:40 »
Za namową jednego z użytkowników tego forum zapodam tu jeden z moich nowych obrazków:
http://img61.imageshack.us/img61/6610/dsc01087cp0.jpg
No cóż, sam muszę powiedzieć, iż nie wyszedł mi zbytnio rycerz, ale... Ogólnie praca podoba mi się. :)

Cytuj
Podbijam...
Boba Fett - inwestuj w tablet i to szybko.
Staram się. :D Sam dałeś mi szansę. :D

Offline Walentin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Wrzesień 2007, 13:10:47 »
Chętnie pokazałabym jak rysuję, ale nie posiadam skanera, ani aparatu cyfrowego. Twoje rysunki są świetne, a szczególnie ten z sarenką. Powiem ci jedno ja nie potrafię robić rysunków ołówkiem. Ty zato potrafisz. Widać ,że bardzo się starałeś. Masz talent.

Offline XAR_DAS

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 0
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Wrzesień 2007, 16:29:17 »
Cześć wszystkim !  Dodałem tu linka z moim obrazkiem . Przedstawia on Generała Strazy królewskiej . Jak myślicie dobrze wyszedł    ten               obrazek ?  Niedługo dodam następne .
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e31f9867a9afa42c.html                



Sorry   zapędziłem się . Ten obrazek nie jest  zrobiony ołówkiem :)  Proszę o  oceny .

« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień 2007, 17:07:28 wysłana przez XAR_DAS »

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Wrzesień 2007, 16:34:53 »
Cytat: XAR_DAS
Cześć wszystkim !  Dodałem tu linka z moim obrazkiem . Przedstawia on Generała Strazy królewskiej . Jak myślicie dobrze wyszedł    ten               obrazek ?  Niedługo dodam następne .
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e31f9867a9afa42c.html


Tak więc... do której klasy chodzisz? W skali od 1 do 10, ode mnie Twoja praca otrzymuje -7. Rysowałem tak jak byłem w przedszkolu. Tak więc:

- Co on ma na nogach? Jakieś zniekształcone łyżwy?

- To takie odstające na końcu ręki to są palce?

- Nie przesadziłeś ze szminką?

- Gdzie jest szyja?

Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność... tak więc moim zdaniem, Twoja praca nie ma ani jednego plusa, za to wypchana jest minusami. Pozdrawiam.

PS.
Sam zajmuję się rysowaniem mangi, lecz muszę się podszkolić zanim dam Tu mój pierwszy rysunek.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień 2007, 16:35:33 wysłana przez Lord Sado »

Offline XAR_DAS

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 0
Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Wrzesień 2007, 17:08:27 »
Ponownie cześć !  Chcę  dodać  linka  . Jest w  nim mój rysunek   Paladyn       Działa ten link chociaz?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b323e2335ec2c79.html
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień 2007, 17:13:59 wysłana przez XAR_DAS »

Forum Tawerny Gothic

Szkice ołówkiem
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Wrzesień 2007, 17:08:27 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything