Autor Wątek: Ulubione lokacje  (Przeczytany 83363 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tH.

  • Gość
Ulubione lokacje
« dnia: 08 Czerwiec 2006, 17:19:42 »
Tak, więc kieruje się do Was z pytaniem o ulubioną lokację napotkaną w grze. Jak wiemy cały świat pierwszej części składa się z wielu ciekawych miejsc.

Wg. mnie najciekawszym miejscem, terytorium są okolice górskiej twierdzy jak i ona sama oraz spory kawałek terenów pod władaniem orków. Są to ziemie najbardziej tajemnicze ze względu na niebezpieczeństwo ze strony okrów. Praktycznie umieszczono tam najwięcej ciekawych miejsc. Jednym z nich wg. mnie jest wspomniana górska twierdza. Ta tajemnicza budowla nie raz przyciągnęła moją uwagę. Imponująca jest jej wielkość, tajemniczość, mroczność a zarazem ulokowanie.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2006, 20:50:30 wysłana przez Arthas »

Offline Semaj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 2
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec 2006, 17:41:16 »
Jak dla mnie, cała Kolonia jest bardzo ciekawa. Jednak można wyróżnić kilka, najciekawszych miejsc.


Stary Obóz, właśnie w tym obozie panuje niesamowity klimat, ci kopacze grający na mandolinach, ten spokój, strasznie mnie ciągnie do tego miejsca i szkoda mi kiedy zamykają przed nami brame obozu.

Jak już wspominał thoro, Górska Forteca, bardzo tajemnicze miejsce. Same ulokowanie tej twierdzy jest niesamowite, szkoda tylko że w środku jest prawie pusta.

Podobała mi się również wieża Xardasa, dość dziwne miejsce, w którym mieszka Nekromanta.

Jak już pisałem w Gothic 1, można wyróznić wiele miejsc, ja wypisałem te, moim zdaniem najciekawsze. Jednak gdybym miał się jeszcze coś wypisać, to miło wspominam również zatopioną wieżę Xardasa, Nowy obóz, Bractwo ÂŚniącego i Starą kopalnię.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2006, 20:54:45 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Ulubione lokacje
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec 2006, 17:41:16 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Ulubione lokacje
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Czerwiec 2006, 19:04:29 »
A moją ulubioną lokacją jest wieża nekromanty Xardas'a. Nic nie zastąpi tego klimatu i tej muzyczki, która panuje w wieży. Oczywiście mile odwiedzam jeszcze stary obóz. Dla tego że to właśnie tam rozpoczyna się cała fabuła. Tam poznajemy większość z naszych przyjaciół. Tego nie da się powiedzieć to trzeba poczuć.
A co do fortecy, to też miło się tam spędza czas. Ale jakaś taka zrujnowana jest :P

O...fajny klimacik panuje też w ÂŚwiątyni ÂŚniącego, gdzie przesiaduje Y'Berion.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2006, 20:52:25 wysłana przez Arthas »

Kristo

  • Gość
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Czerwiec 2006, 23:00:52 »
Moją ulobioną mhh lokacją jest...
kopiec magicznej rudy w nowym obozie   ale miejscem, które lubie odwiedzać to jest resztki latarni nad klifem. Jestem z nad morza i widok z tamtego miejsca napawa mnie sentymentem ;p Kocham moje morze ^^
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2006, 20:56:58 wysłana przez Arthas »

Offline Lord Zielin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Czerwiec 2006, 10:47:50 »
Moją zaś ulubioną lokacją jest Dom (albo wieża) magów ognia.
Można zobaczyć jak jeden z magów próbuje poradzić sobie z czarami (najfajniejszy jest moment, w którym podpala sobie rękaw od szaty hehehe  ).
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2006, 20:58:23 wysłana przez Arthas »

Offline Visor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Czerwiec 2006, 11:20:47 »
Ja akurat najbardziej lubie przebywac wlasach ale jeśli miałbym wymienić jakieś konkretne lokacje to byłyby to:

Klasztor mnichów-bardzo interesujące miejsce i znajduje się w ciekawej okolicy.

Nowy obóz-lubie to miejsce ponieważ jest bardzo ciekawie ulokowany.

Górska forteca-bardzo tajemnicze i interesujące miejsce.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2006, 21:18:26 wysłana przez Arthas »

Offline deqko

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lipiec 2006, 18:57:35 »
Siemanko wszystkim :)
Moj 1 post  
No, ale kiedys trzeba zaczac :)
Dla mnie, magicznym miejscem jest Wieża Xardasa, jak i tereny blisko niej...
Rowniez emocjujacy jest cały rozdzial VI, gdzie juz wchodzimy do ÂŚwiątyni ÂŚniącego....
Mam sentyment do tych 2 miejsc :)
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2006, 21:20:10 wysłana przez Arthas »

Offline Robin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lipiec 2006, 19:34:20 »
U mnie na pierwszym miejscu jest stary obóz, ten klimat, ta muzyka :D Ci wszyscy kopacze pracujący jak małe mróweczki... Ci trenujący strażnicy :) cud, miód i orzeszki. Potem jest klasztor mnichów. Fajnie wygląda i wogóle git! A ostatnie miejsce zajęła... WOLNA KOPALNIA :) te krety... najemnicy... strażnicy orkowie! SUPER!
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2006, 21:21:19 wysłana przez Arthas »

Offline zefir

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Sierpień 2006, 13:33:15 »
Ja uwielbiam wieze Xardasa ta nie zatopiona. Nie dlatego ze jest tam przyjemnie czy tez podoba mi sie ona. Lubie to miejsce dlatego ze jest tam tylko jedno wejsci i nawet z malym odzialem mozena sie tam bardzo dlugo bronic a Xardas napewno by pomogl. W tym przesmyku lucznicy mogli by zrobic piekna rzez a magowie doslownie upiekli by ich na spalony boczek. Tym oto zdaniem koncze moja wypowiedz

Offline Charnel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Sierpień 2006, 13:43:20 »
JA najbardziej lubie ten las niedaleko obozu na bagnie gdyż najlepiej oddaje klimat gry, ale niezłą lokacją jest też Stary obóz ;)

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Sierpień 2006, 19:07:50 »
Moim zdaniem najlepszym miejscem jest Wieża Mgieł. Miejsce ma swój świetny klimat. To początek i koniec Chromanina (mojej ulubionej misji). nieźle to jest umiejscowione poza tym, bo przynajmniej w kolonii nie jest pusto.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2007, 00:46:58 wysłana przez DODO »

Offline ZewNocy

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Sierpień 2006, 20:48:07 »
Ja najbardziej lubie przesiadywac obok Fortuna gdzie codziennie rozdaje DARMOWE ziele      oraz znajduje sie tam fajka wodna wiec mozna bakac calymi dniami   A druga ulubiona miejscowka jest karczma nad jeziorem w Nowym obozie robia tam niezla ryzowke  

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Ulubione lokacje
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Wrzesień 2006, 12:19:07 »
Ja najbardziej lubie ÂŚwiątynie ÂŚniącego na tertyorium orków, świetny klimat i muzyka. Bardzo lubie też wieże Xardasa. No i oczywiści wszystkie obozy bo  w każdym z nich można spotkac fakne postacie ( Diego, Lee, Cor Angar)

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Wrzesień 2006, 15:55:07 »
Cóz, moją ulubioną lokacją jest Domek Cavalorna i całe pobliskie Tereny. ÂŚwietny teren łowiecki to jest, zawiera w sobie wiele ukrytych jaskiń. Lubie również Górską Cytadelę oraz okolice wieży Xardasa.

Z wyrazami szacunku..

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Październik 2006, 01:04:53 »
Moją ulubioną lokacją jest cały teren orków, czyli to co normalnie nie jest zaznaczone na mapie. Mojes ulubione miejsca tam jest górska forteca oraz miasto orków. Lubie równiez cmentarz orków ze względu na ten niepokuj. Nigdy nie wiadomo czy zza rogu nie wyskoczy ork :D. Miasto orków lubię za to że można ich poznac od torchę innej strony niż bezlitośni mordercy nienawidzący ludzi. Widzimy ich kulturę, obrzędy,np. orków tańczących i bawiących się przy ognisku, odprawiających modlitwy do śniącego szamanów. A fortece? On jest po prostu tajemnicza i to mi się w niej podoba. Moźna w niej troch podexpić, a i z zewnątrz wygląda cudownie.

Offline Ciern

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Listopad 2006, 16:57:35 »
Ja również uważam że górska twierdza, fajne, z pozoru spokojne miejsce, fajna sama twierdza i jej mieszkańcy. Myślę także że gdyby miał powstać jeszcze jeden obóz to właśnie tam, mam do tego miejsca jakiś nieznany mi sentyment  Lubie też tą drugą twierdzę do której idziemy z Gornem po jeden z kamieni ogniskujących. Też fajny klimacik, dobre miejsce do obrony przed orkami(metalowa krata, wysokie kamienne mury itd. :) )

Offline Nefarius

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Listopad 2006, 17:16:35 »
Mojim ulubionym miejscem jest Wieża mgieł, gdyż w tej wieży zaczyna się i zarazem kończy moje ulubione zadanie w Gothicu. Również lubie je z powodu że jest tam sporo szkieletów, czyli sporo doświadczenia,ale głównie z poweodu zadania Chromanin
Pozdrawiam

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Listopad 2006, 19:27:00 »
Mnie w gothicu najbardziej spodobały się miejsca mroczne, owiane tajemnicą, takie jak Wieża Mgieł np. Nie dość że ma niesamowitą lokacje w podziemiach z jednej strony otwartych na morze a z drugiej wejście w wieży, to jeszcze wiąże się z nią ciekawe zadanie. To samo mogę powiedzieć o Mrocznej Twierdzy i Klasztorze Mnichów. Miejscem które mnie również zaciekawiło jest stara cytadela. Kiedy wyszedłem na szczyt... niesamowity widok. Poza tym posiada też podziemia o których nie wiem co myśleć, na początku myślałem że jak przesunę obydwie dźwignie odsunie się ściana na końcu korytarza, ale niestety nie ma zadań z tym miejscem związanych. Miejscem które mnie zauroczyło jest kotlinka w której osiedlił się Cavalorn. Lubie ją ponieważ mimo że wygląda niepozornie, zawsze coś się w niej dzieje. To jakiś uciekinier ze starego obozu handluje bronią, przejdą strażnicy świątynni z wydzieliną dla Caloma, to paledyni ukryją w jaskini skrzynie z rudą (to co prawda w drugiej części ale miejsce to samo) to łowcy smoków szykują się na smoka lub zatrzymał się wojownik z obozu bractwa. Oprócz tego podoba mi się jeszcze stara wieża Xardasa a przede wszystkim lokacja w jakiej została umieszczona. Niby spokój, jezioro, wodospady, ale jak się wpłynie do środka zaczyna się piekło.

Offline Delux

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Listopad 2006, 18:05:45 »
Ja ma chyba dwie ulubione lokacje pierwasz to :

Stary Obóz- Tam jest wielki klimat. Lubie ten obóz bo jest zrobiony na wzór miasta, no może do konca, ale zawsze. Jest tam gdzie sie poprzechadzać , można iść na arene walk poćwiczyc trochę.
 
Drugi to:

Obóz Bractwa- tam panuje mroczna atrmosfera. Podoba mi się tam.  Lubie tam chodzić. Kiedy wejdzie się na dziedziniec siedziby Y' Beriona  czuje się ten klimat, no a jak już się wejdzi do niej to już nie mówie. a jak się wejdzie na bagna to jest ta adrenalinka.  

Szkoda, że nie ma w GI plaży i na niej by sobie żył rybak i by była związana z nim misja. Wogóle nie podoba mi się troche, że nie ma plaży w GI.

To tyle.

Pozdro!!!!
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2006, 18:13:36 wysłana przez Delux »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Ulubione lokacje
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Listopad 2006, 11:00:57 »
Ja osobiście ubustwiam dwie lokacje. Mianowicie:

1. Stary Obóz - widać, że twórcy gry do niego przyłożyli się z sercem odtwarzając klimat obozu kierowanego poprzez jakiegoś władcę i służby wykonawcze. Jeden minus to, to iż życie w SO jest najzwyczajniej Nudne!
Podsumowując:
+ Muzyka i Klimat
+ Logicznie rozstawione NPC i ludzie inaczej reagują z upływem czasu na Ciebie

- Wszyscy ciągle robią to samo
- ÂŻadnych atrakcji żywych (np. rzekomo czynna Arena Walk)


2. Górska Forteca - Tutaj życie mogło by się toczyć jak najbardziej! ÂŚwietna lokacja tak samo jak wykonanie samych fortyfikacji obronnych. Jest tutaj miejsce na wszystko bibliotekę, dwór, komnaty królewskie, świątynie oraz mównicę dal władcy, a o koszarach nie wsponinając.
Podsumowując:
+ Samo ufortyfikowanie lokacji mówi za siebie
+ Sporo miejsca na życie codzienne jak w zwykłym zamku

- Autorzy nie wysililiby się umieszczając tutaj jakąś grupę ludzi (nie koniecznie bandytów)



Cytuj
Tak czy siak wg. mnie są to najlepsze miejsca w całej Kolonii
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2006, 11:05:20 wysłana przez Sir_William »

Forum Tawerny Gothic

Ulubione lokacje
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Listopad 2006, 11:00:57 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top