Autor Wątek: W Gothicu jest ponad 50 Gildii!  (Przeczytany 8724 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuczaja

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 0
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« dnia: 25 Wrzesień 2007, 17:00:38 »
Dzisiaj kiedy bawiłem się kodami (tak to prawda jestem od nich uzależniony   ) wlazłem sobie w Valentina (bo go nie lubię) i zacząłem zmieniac mu gildie i sprawdzac jaka wyszła. Nudziłem się gdy dotarłem do 7 (najemnik), potem zauważyłem że są gildie takie jak farmer ( 8 ) i poszukiwacz ( 11 ), naprawdę zdziwiłem się gdy znalazłem mieszkańca ( 12 ) albo D ( 15 ). Na 16 nie było nic więc pomyślałem że już dalej nie ma, ale od 17 w zwyż były gildie zwierzęce (na Valentina się wszyscy rzucili    ) i tak było aż do 55, po drodze znalazłem gildie takie jak Szkielet-Potwór (37) i aligatot (49) albo kamienna puma (52) albo A (53) (takich jak A, D, X albo         nie licze ) potem byli orkowie (59 - 61) i smokowiec (62)
a potem byli jacyś: X, Y, Z,  ,żA a dalej już mi się nie chciało sprawdzac może ktoś też się tak bawił i stawił opór nudzie pojawiającej się przy gildiach typu X, Y, Z, albo znaleźliście jakąś dziwną gildie (gdyby ktoś wiedział kto to ten cały szkielet-potwór to jest pilnie proszony o kontakt!).


                                                                                                               Z poważaniem Kuczaja

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Wrzesień 2007, 17:05:50 »
Cytat: kuczaja
Dzisiaj kiedy bawiłem się kodami (tak to prawda jestem od nich uzależniony   ) wlazłem sobie w Valentina (bo go nie lubię) i zacząłem zmieniac mu gildie i sprawdzac jaka wyszła. Nudziłem się gdy dotarłem do 7 (najemnik), potem zauważyłem że są gildie takie jak farmer ( 8 ) i poszukiwacz ( 11 ), naprawdę zdziwiłem się gdy znalazłem mieszkańca ( 12 ) albo D ( 15 ). Na 16 nie było nic więc pomyślałem że już dalej nie ma, ale od 17 w zwyż były gildie zwierzęce (na Valentina się wszyscy rzucili    ) i tak było aż do 55, po drodze znalazłem gildie takie jak Szkielet-Potwór (37) i aligatot (49) albo kamienna puma (52) albo A (53) (takich jak A, D, X albo         nie licze ) potem byli orkowie (59 - 61) i smokowiec (62)
a potem byli jacyś: X, Y, Z,  ,żA a dalej już mi się nie chciało sprawdzac może ktoś też się tak bawił i stawił opór nudzie pojawiającej się przy gildiach typu X, Y, Z, albo znaleźliście jakąś dziwną gildie (gdyby ktoś wiedział kto to ten cały szkielet-potwór to jest pilnie proszony o kontakt!).
                                                                                                               Z poważaniem Kuczaja
kurde cos fajnego.. ale popierwsze nie polecal gry na kodach chociasz czasem sie przydaja... ale jezeli o prawda i taie gildie istnieja./. to ciekawe czy jakbysmy byli w gildi zwiezecia to czy by nas zwierzeta atakowaly...? musze to starwdzic... hehe... powodzenia... co do pytania.. nie znalazme zadej nowej gildi.. bo wkoncu nie mozna dolaczyc do biesiadujacych przy gnisku goblinach... czyba ze same sie w nim smaza... narka

Forum Tawerny Gothic

W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Wrzesień 2007, 17:05:50 »

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Wrzesień 2007, 18:06:01 »
Wiesz to nie dokońca gildie to są nazwy potworów np. jeśli chodzi o szkielety to by miał nazwę gildia szkieletów a nie szkielet-potwór to wogóle nie logiczne ale dobre to jest!

Offline kuczaja

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 0
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Wrzesień 2007, 21:51:47 »
Za przeproszeniem, ale gdy zostaniemy powiedzmy najemnikiem to jak klikniemy "b" to w oknie postaci pojawi się gildia (w tym wypadku to najemnik), owy tekst tym razem to "szkielet-potwór". A tak nawiasem częśc potworów należą do innej gildii niż ich nazwa (np. brzytwiaki są w gildii Zębaczy, a bagienny szczur jest z gildii kretoszczurów). A i jeszcze coś! Aby zmienic kodem gildie należy:
 1 wpisac bmarvinb
 2 kliknąc f2
 3 wpisac eab i kliknąc enter
 4 kliknąc g
 5 i wpisac numer gildii, co bardziej "soczyste" gildie to:

    1 = paladyn
    3 = obywatel
    4 = mag ognia
    6 = łowca smoków
    8 = farmer
    9 = bandzior (uwaga! atakowany niezależnie od ubioru! )
    11 = poszukiwacz
    12 = mieszkaniec
    14 = mag wody
    22 = ścierwojad
    27 = wilk
    45 = troll
    60 = ork

Jeśli interesuje kogoś bycie "swoim" wśród jakiiś przedstawicieli fauny khorinis, to proszę pytac (zapisałem wszystkie gildie na kartce).  

Offline Lord Scorpio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Wrzesień 2007, 11:51:24 »
Jak dla mnie gildie dotyczą głównie ludzi no i ewentualnie orków, co do reszty patrz zwierzaki raczej są to gatunki i podgatunki tak bym to rozpatrywał:)

Offline kuczaja

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 0
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Wrzesień 2007, 18:19:37 »
Właśnie sprawdziłem że z gildią ork (60) orkowie nie atakują Beziego! Efekt jest taki sam jak przy ulu-mulu z pierwszej części (z tą drobną różnicą że atakują Cię ludzie.). Prawdopodobnie z gildią zwierzęcą nie będą Cię atakowac niektóre zwierzęta. A tak nawiesem to istnieją trzy gildie o nazwie strażnik (2, 51, 54)(pierwsza to strażnik miejski [bo nie atakują bohatera] a jedna z pozostałych gildii to pewnie kamienny strażnik)

Offline Arcanum

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Wrzesień 2007, 19:11:53 »
To naprawdę fajne sprawa z tymi gildiami. Na pewno niedługo wypróbuję. Sporo ciekawych rzeczy można dowiedzieć się na TG.

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Wrzesień 2007, 19:29:05 »
Arcanum, masz racje. Wielu ciekawcyh rzeczy można się dowiedzieć na TG, ponieważ jest to OFICJALNA polska strona, poświęcona tejże grze Gothic. A co do tych gildii, to rzeczywiście fajna sprawa. Szczególnie gdy się wpisze gildie "ork" i wtedy możesz spokojnie pozwiedzać tereny orków  


POZDRO.:KERTH:.

rafalos890

  • Gość
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Listopad 2007, 16:50:04 »
Sprawdziłem i zapisałem na kartce. Najdziwniejsze były gildie, których nie ma w grze (kamienna puma, smokowiec - przecież jest gildia smok!), 3 strażniki (miastowy, kamienny i... jeszcze jakiś), literki (A, X,Y,Z i jakieś Za) i puste miejsca. Aha - po smokowcu sprawdzałem jeszcze 10 miejsc dalej i były tylko puste gildie oraz Za (co to ma znaczyć?).

Pozdro. Rafalos890.    

Offline gotier

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Listopad 2007, 17:30:37 »
A może X=matematyk Y=fizyk Z=biolog Za=zabójca?W sumie trochę to dziwne.Ale kamienną pumę to ja mogę wyjaśnić np. PB i JW nie mieli już dużo czasu i nie wstawili tej kamiennej pumy.Podobnie może być ze smokowcem(smokopodobne stworzenie).

Pozdrawiam gotier

Offline Runak

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Listopad 2007, 17:51:38 »
Cytat: kuczaja
Dzisiaj kiedy bawiłem się kodami (tak to prawda jestem od nich uzależniony   ) wlazłem sobie w Valentina (bo go nie lubię) i zacząłem zmieniac mu gildie i sprawdzac jaka wyszła. Nudziłem się gdy dotarłem do 7 (najemnik), potem zauważyłem że są gildie takie jak farmer ( 8 ) i poszukiwacz ( 11 ), naprawdę zdziwiłem się gdy znalazłem mieszkańca ( 12 ) albo D ( 15 ). Na 16 nie było nic więc pomyślałem że już dalej nie ma, ale od 17 w zwyż były gildie zwierzęce (na Valentina się wszyscy rzucili    ) i tak było aż do 55, po drodze znalazłem gildie takie jak Szkielet-Potwór (37) i aligatot (49) albo kamienna puma (52) albo A (53) (takich jak A, D, X albo         nie licze ) potem byli orkowie (59 - 61) i smokowiec (62)
a potem byli jacyś: X, Y, Z,  ,żA a dalej już mi się nie chciało sprawdzac może ktoś też się tak bawił i stawił opór nudzie pojawiającej się przy gildiach typu X, Y, Z, albo znaleźliście jakąś dziwną gildie (gdyby ktoś wiedział kto to ten cały szkielet-potwór to jest pilnie proszony o kontakt!).
                                                                                                               Z poważaniem Kuczaja
Jesli chodzi o gildie szkielet-potwór to taką gildie ma szkielet cieniostwora

Offline Farvan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Listopad 2007, 18:20:25 »
Co do szkieleta potwora to jak zostało wspomniane to szkielet cieniostwora. Znajduje się on za jaskinią gdzie jest pełno szkieletów i gdzie w GI byliśmy z Miltenem po Kamień Ogniskujący. I chyba jeden na końcu gry.

Ale wracając do gildii to nie próbowałem nigdy tego fajnie by było np. stworzyć armie trolli z nami na czele   ( oczywiście używając kodów)  . A na tą kamienną pumę jest kod bodajże: insert stonepuma ale chyba zamiast puma pisze sie panthera. Jest jeszcze kod na aligatora insert aligator. Spróbuje tymi Gildiami się pobawić może wyjdzie coś fajnego? A i jeszcze coś nie wiem czy ktoś próbował np. orkiem ( lub jaszczuroczłekiem ) wpisać kod insert ch. Pojawi się Bezi z GI i będziemy mogli podnosić staty itd. ( prawie że wszystko ) a także wybrać gildie ( tylko podstawowe ), Więc weźcie orka i zmięcie gildie np. na paladyna ( ork w zbroi paladyna  ) , ale niestety brzydko to wygląda lecz spróbować nie zaszkodzi.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2007, 18:21:10 wysłana przez Farvan »

Offline Paweł Mag Innosa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Listopad 2007, 11:54:30 »
Jak może być ponad 55 gildi jak prawie pół z nich to nazwy zwierząt. Moim zdaniem jest mniej gildi, bo przecież smok to nie gildia tylko nazwa potwora, Czy w grze bez kodów można zostać np trollem? Przecież gildia to jest coś co można osiągnąć w grze bez kodów  ÂŻeczywiście łowcą smoków to można zostać ale jak można zostać trollem, no chyba że masz zwój przemiany w trolla, ale nawet ze zwojem to nadal nie będzie gildia  








            Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2007, 11:55:59 wysłana przez Paweł Mag Innosa »

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Listopad 2007, 15:20:20 »
Jezu! I wy naprawde dopiero się o tym dowiedzieliście   ? My, komiksiarze znamy wiele kodów, które sa przydatne do robienia komiksów. Owszem, coś takiego jak Owca to też gildia. Jest to bardzo przydatne do robienia komiksu (żeby się np. Dwie armie biły). Tak na marginesie, to co to za "Kamienna Puma"? I czy można ją gdzieś znaleźć/przywołać kodem? Odpowiedź bym poprosił na PW.

Offline kacper422

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Listopad 2007, 15:20:48 »
Cytat: kuczaja
A ty zawsze wszystko krytykujesz Paweł mag innosa! Skoro lubisz jak Cię rozszarpuje troll to prosze bardzo, ja Cię do tego nie zmuszam, ten sposób jest dla ludzi którzy nieco pomyślą zanim coś powiedzą!

No ja zgadam sie, z Kurczaja. Paweł wszystko wybrzydza. Mi sie właśnie spodobało że jest ktoś taki co sprawdził wszystkie gildie bo mi sie ogólnie nie chciało. Gratuluje.

Pozdrawiam - kacper 522

PS. Paweł mag innosa! A ty proszę pana proszę na forum o wyprówaniu żył. A nie tu co jest miła atmosfera i mili modowie...

Offline DomoN

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Listopad 2007, 15:48:46 »
Cytat: Galeria_Ciastek
Tak na marginesie, to co to za "Kamienna Puma"? I czy można ją gdzieś znaleźć/przywołać kodem? Odpowiedź bym poprosił na PW.
to nie jest kamienna puma, znaczy się tak się tłumaczyć powinno ale wpiszcie:
insert stonepuma czy tam insert stone_puma i wyskoczy na ciebie twoich rozmiarów PANTERA chyba fioletowa lub granatowa... . Pantery nieda się nigdzie spotkać lecz warto poszukać ale ta gra już trwa tyle to chyba jej nie znajdziecie ale jeśli nie to poco marnili sobie pamięć na grafikę i głos (słtszałem jak wyje). A kod na aligatora mi nie działał )-:


Forum Tawerny Gothic

W Gothicu jest ponad 50 Gildii!
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Listopad 2007, 15:48:46 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top