Autor Wątek: Z jakich sportowców Polacy powinni być dumni?  (Przeczytany 4341 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Z jakich sportowców Polacy powinni być dumni?
« dnia: 18 Wrzesień 2007, 20:56:58 »
Ogólnie nigdy nie chciałem stworzyć takiego tematu. Ba! Nawet nie myślałem o nim, ale po obejrzeniu jednego filmiku na pewnej stronie (smog) zmieniło się to znacznie. Mam taką prośbę na początku. Zanim odpowiecie w tym temacie, obejrzyjcie filmik z TEGO adresu. Powiem szczerze, filmik mnie wzruszył i obejrzałem go już chyba z 3 razy.

Teraz przejdźmy do sedna tematu. W tytule zadałem wam pytanie i teraz zadam je ponownie - Z kogo/z  którego sportowca Polska powinna być dumna? ÂŻeby było łatwiej podzielę wymienię ich od punktów:
1) Adam Małysz - czy naprawdę trzeba tłumaczyć? Nasz najlepszy Polski skoczek narciarski i wątpię żebyśmy mieli lepszego przez długi czas. Sukcesów ma sporo, trzy kryształowe kule, wygrany turniej czterech skoków, medal olimpijski, mistrzostwo świata kilkukrotne, wielokrotne wygrywanie zawodów skoków narciarskich, oraz trzy razy pod rząd Adam otrzymał nagrodę Polską - Sportowiec roku. Tyle o sukcesach. Adam Małysz to sportowiec światowej klasy, o których w naszym kraju trudno. Poza tym jest to skromny facet, nie boi się ronić łez. Szczerze powiedziawszy, to był to kiedyś mój idol sportowca. Jak dla mnie Adam Małysz, to najlepszy polski sportowiec jaki był,
2) Otylia Jędrzejczak - zajmuje się ona pływaniem. Tak jak Adam Małysz jest to bardzo znany sportowiec na świecie i przede wszystkim poważany. Ma na koncie wiele sukcesów, a to m. in. złoto olimpijskie, mistrzostwo świata i Europy, tak jak Małysz trzy razy pod rząd wybrana sportowcem roku. Najlepsza zawodniczka polska w pływaniu jaka była.
3) Robert Korzeniowski - mimo, że już nie startuje, to o nim wspomnieć trzeba. Zajmował się chodem i można powiedzieć, że nie miał sobie w tym równych jeszcze przed końcem kariery sportowca. Jest to mistrz olimpijski i to wielokrotny na dystansie 20 i 50 km. zawsze zostawiał przeciwników za sobą i to daleko. Poza tym został wybrany sportowcem roku raz czy dwa razy.

To jest moja taka wielka trójka, która naprawdę bardzo wybija się wśród historii polskiego sportu, ale to nie wszyscy, z których mamy być dumni. Jest jeszcze paru, ale nie są tak wybitni jak Ci wyżej, są to:
1) Wojciech Fortuna (Skoczek Narciarski)
2) Grzegorz Lato, Dejna, Boniek i reszta starej najlepszej polskiej reprezentacji polskiej w piłce nożnej
3) Paweł Zagumny (Siatkarz)
4) Robert Kubica (Formuła 1)
5) Mariusz Pudzianowski (Strong man)
6) Paweł Korzeniowski (pływanie)
7) Tomasz Adamek (boks)

To są według mnie Ci najlepsi.

Co do filmiku jeszcze. Jest on wzruszający, ale przede wszystkim pokazuje "The best of" momentów polskiego sportu. Adam Małysz i Kryształowa Kula, Otylia Jędrzejczak i jej radość po wyścigu, Tomasz Adamek na wieść o wygranej no i oczywiście Polscy Szczypiorniści oraz Robert Kubica. Film jest dobrze zrobiony, muzyka wręcz genialna i idealnie pasuje do samej treści dzieła. Całość jest tak zrobiona, że nie da się nie wzruszyć.


Dumni po wygranej, wierni po porażce!

Pozdrawiam, Crisis.


PS: Koniecznie skomentujcie filmik, do którego dałem adres.

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Z jakich sportowców Polacy powinni być dumni?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudzień 2007, 22:01:48 »
Zrobię jako taki odkop, ale co tam.

Najpierw filmik. Cudeńko, tylko szkoda, że taki początek ;). Ale potem już piękniutko. Wspaniałe skoki Adama, Kubica na podium, upokorzenie Portugalii, zwycięstwo Otyli i Adamka. A także nie zapomniane chwilę z meczów siatkarskich. No i jeszcze nasza Polska siła Pudzian :).
Oni wszyscy są wielcy, denerwuje mnie tylko, że jak mają gorszy dzień(sportowcy) to zaraz spotyka ich fala krytyki. A to trzeba pomóc, wesprzec duchowo. Zresztą ci co się czepiają niech sami co potrafią, ale powiedzą że tego nie trenują. To niech pokażą to co trenują na skale światową i, tacy to tylko w gębie mocni.

Jeżeli chodzi o sportowców historycznych, to na pewno do ich grona zaliczymy Deyne, Lubańskiego, Bońka, Lato, trenera Kazimierz Górskiego Teraz się krótko wypowiem. Deyna, był to wielki piłkarz, coś jak Kaka współcześnie, za co mu chwała. I wielki trener, który po zostanie w sercach prawdziwych kibiców, nie mówie tu o kibolach(ci agresywni), bo to są debile, które przynoszą wstyd piłce, a także wstyd danej drużyny. Dla mnie to istna paranoja, nie wiem skąd ten nawyk, nie wiem co nimi kieruje. Jeżeli nie wiedzą co to porażka, to niech nawet nie interesują się sportami.
A i jeszcze jedno o legendach polskiej piłki nikomu nie udało się dostac na Euro ;)))))

Wojciech Fortuna, z tego co słyszałem wielki skoczek.

Ale współcześnie to na pewno Artur Boruc. To przecież on już teraz stał się legendą Celticu. To on jest jednym z najlepszych bramkarzy świata. To on pokazał że Polacy, też potrafią grac. Ale są też inni piłkarze Smolarek, Błaszczykowski i inne talenty, z których dopiero będziemy dumni.

Adam Małysz nasz orzeł. Nasz wielki skoczek. Który nie raz dał nam szał radości. Robert Kubica pierwszy w F1, zobaczymy jak dalej potoczy się jego kariera.
Co tu dużo pisac, Polska jest wielka, ma swoje gwiazdy, ale czuje, że teraz nad chodzi Polska Era Sportów, a przy najmniej w piłce nożnej. Ale wierzę i w tym sezonie Adam pokaże co znaczy Polska.

Forum Tawerny Gothic

Z jakich sportowców Polacy powinni być dumni?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudzień 2007, 22:01:48 »

Offline Paddy

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PSN
Z jakich sportowców Polacy powinni być dumni?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Grudzień 2007, 22:07:12 »
Mieszkam w Irlandii i inni znają tylko Dudka nikogo więcej! Może jeszcze Pudzianowski zalicza się do tych z których możemy być dumni......... a reszta to przeciętniacy!!!!!!!

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Z jakich sportowców Polacy powinni być dumni?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Grudzień 2007, 22:18:05 »
Cytuj
Mieszkam w Irlandii i inni znają tylko Dudka nikogo więcej! Może jeszcze Pudzianowski zalicza się do tych z których możemy być dumni......... a reszta to przeciętniacy!!!!!!!

Wypowiedź, aż za długa, no tak jeszcze się zmęczysz. A Dudek, tak dobry z Finału LM, a tak po za tym to nic ciekawego nie pokazywał. Zastanawiam się czemu Małysz tam nie jest popularny? Czyżby tam nie interesowano się skokami narciarskimi, no tak nie interesują się, to wyjaśnia. Zapytaj o Małysza w takiej Norwegi. Otylia, no przykro mi, ale ta dziedzina tam też nie jest tak popularna. A o piłkarzy to nie pytam, bo Liga Irlandzka to jest gorsza niż Polska. A i Reprezentacja Irlandii jest też cieniutka. A zapytaj o Artura w takiej Szkoci. ÂŻeś wyskoczył z wypowiedzią. Irlandia to całkiem inny świat ;P. Dla mnie w sercu są dobrzy, a gdzieś mam czy innym się podoba, ja lubię naszych zawsze. Jak wygrywają i przegrywają, a nie jak większości ludzi, że lubi tylko jak wygrywa. Mówiłeś że są przeciętni, ale gdyby tacy byli to nie wygrali by tego co wygrali. Bo to nie jest przypadek, to jest talent i walka.

Offline Paddy

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PSN
Z jakich sportowców Polacy powinni być dumni?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Grudzień 2007, 22:26:03 »
Dudek jest popularny bo wystąpił w ważnej drużynie i jest im to łatwo przeczytać, a śniegu nie mają więc o skokach to raczej nie mają pojęcia.....

Irlandia jest dobra w Rugby, hurlic'a i gaylic'a (te ostatnie to ich sporty) a ostatnio jak grała Irlandia vs Polska to Polska przegrała!!

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Z jakich sportowców Polacy powinni być dumni?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Grudzień 2007, 22:34:48 »
Cytuj
Dudek jest popularny bo wystąpił w ważnej drużynie i jest im to łatwo przeczytać, a śniegu nie mają więc o skokach to raczej nie mają pojęcia

A Celtic, to mała drużyna? W końcu gra w LM, a dzięki Borucowi jeszcze w niej grają. A powiem ci tak, że po Euro 08 jeszcze o nas usłyszą i to oni będą prosili o mecz towarzyski(Irlanczycy).

Cytuj
Irlandia jest dobra w Rugby, hurlic'a i gaylic'a (te ostatnie to ich sporty) a ostatnio jak grała Irlandia vs Polska to Polska przegrała!!

OMG!! Weź mnie nawet nie ośmieszaj. To było jak drużyna było w rozpadzie, to było jak grali nasi starsi kadrowicze. Teraz Irlandia by dostała po dupie, tak z 3:0 dla Polski. Powiedz tak, kto jest na Euro? Polska tak. A gdzie Irlandia -- nie ma???? Dziwne wielkiej Irlandii nie ma LOL haha!! Nie gadaj że mieli trudną grupe, bo Polska była prakatycznie w Grupie śmierci. Jeżeli będzie meczyk Pl - Irl to zobaczymy. Jak szybko wrócą do siebie na wyspe.

A co mnie obchodzi, że śniegu praktycznie nie mają??

hurlic'a i gaylic'a nie wiem co to, może źle napisałeś. Ale grają sami ze sobą?? Czy Irlandi Północna z Irlanią. ??


Offline Antelius

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 29
Z jakich sportowców Polacy powinni być dumni?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudzień 2007, 23:35:01 »
Cóż według mnie powinniśmy być dumni jedynie z Małysza. Tak naprawdę to tylko on jest znany i ceniony na arenie międzynarodowej. Jeśli jednak chodzi o drużynowe sporty, to nasi siatkarze są naprawdę dobrzy.

Co do Dudka... Miał swoje pięć minut, jednak teraz już się wypalił.


Cytuj
Nie gadaj że mieli trudną grupe, bo Polska była prakatycznie w Grupie śmierci.
Cesc, nie wyobrażasz sobie jak się lałem po tej wypowiedzi xD. Wogóle pierdoły gadasz Cesc nieziemskie. Ty chyba nawet nie czytasz postów Paddy'iego.

Każdy ma prawo się wypowiedzieć, Paddy wypowiedział się jako Irlandczyk(takie mam wrażenie) i ty na Cesc najeżdżasz na niego z tego powodu. Karygodne zachowanie -.-

P.S wybaczcie za mały off top, ale nie mogę patrzeć na to co pisze Cesc. A i koniec off topu

Offline Paddy

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PSN
Z jakich sportowców Polacy powinni być dumni?
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Grudzień 2007, 00:31:48 »
Tak wypowiedziałem się jako Irlandczyk, a na mecze piłki nożnej patrzę jak grają ciekawe drużyny  a to mi kolega powiedział (czy mówił prawdę nie mam pojęcia) a co do tych irlandzkich sportów to na pewno grają z Anglią (przeważnie przegrywają) i z Francją.......... a co do piłki to obie drużyny są cienkie!!!

nie to Anglia przegrywa z Irladiom w tych dziwnych sportach...
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2007, 20:17:29 wysłana przez Boba Fett »

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Z jakich sportowców Polacy powinni być dumni?
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Grudzień 2007, 13:53:06 »
Cytuj
a co do tych irlandzkich sportów to na pewno grają z Anglią (przeważnie przegrywają) i z Francją

Można się było spodziewac.

Cytuj
. a co do piłki to obie drużyny są cienkie!!!

Nieprawda, a przekonasz się o tym po Euro 08.

Cytuj
Cesc, nie wyobrażasz sobie jak się lałem po tej wypowiedzi xD. Wogóle pierdoły gadasz Cesc nieziemskie. Ty chyba nawet nie czytasz postów Paddy'iego.

Chodziło mi o to, że Paddy zaraz będzie pisał, że Irlandia była w trudnej Grupie pod czas eliminacji, a co nie jest prawdą, bo jedynie Niemcy i Czechy były na poziomie, ale i tak sobie nie poradzili. Przyznam że w 2002 na MÂŚ grali nawet dobrze, ale co nie znaczy znakomicie.

A Polska miała Serbię, Portugalię, Belgię i Finlandię, te cztery państwa coś znaczą w Europie, a Portugalia dużo i z nimi zdobyliśmy aż 4 punkty.

Cytuj
Cóż według mnie powinniśmy być dumni jedynie z Małysza. Tak naprawdę to tylko on jest znany i ceniony na arenie międzynarodowej. Jeśli jednak chodzi o drużynowe sporty, to nasi siatkarze są naprawdę dobrzy.

Małysz jest wielki, siatkarze też. Ale czy Korzeniowski, Deyna, Boniek, Lubański, Górski, Fortuna, Pudzianowski, Boruc To jest nic? Rozumiem, może nie jesteś fanem sportu, może cię on nie interesuje. Pewno jesteś typem człowieka, który siedzi w domu gra na kompie i ogląda dobry film. Może nie czujesz się polakiem, ale ja jestem dumny z każdego meczu, z każdego występu naszego zawodnika. Bo największą sztuką jest sztuka przegrywania, a to ciężkie jest dla wielu. Powiem tak, że każdy myśli, co myśli, ale dla mnie nasi są najlepsi, bo jestem wiernym kibicem i zawsze mi serce mówi, że Polska zawsze ponad to górą.



Edit do Paddy -- źle zrozumiałem, sora.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2007, 16:13:02 wysłana przez Cesc »

Forum Tawerny Gothic

Z jakich sportowców Polacy powinni być dumni?
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Grudzień 2007, 13:53:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top